בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / פקידי FBI תחת קומי שלחו הודעות נגד בחירתו של טראמפ
הילרי קלינטון במהלך קמפיין 2016 - Flickr-B0CK-CC

פקידי FBI תחת קומי שלחו הודעות נגד בחירתו של טראמפ

הילרי קלינטון במהלך קמפיין 2016 (קרדיט תמונה: Flickr-B0CK-CC)

היום יצא דוח בן 500 דפים שבדק לאורך יותר משנה את התנהלות ה-FBI וגורמים נוספים בזמן ממשל אובמה, במרכזו של הדוח נמצא ראש ה-FBI המודח ג'יימס קומי.

במקביל לדוח שעדיין ממתינים לכל פרטיו, הגיע לרשת פוקס ניוז, מסמך מוועדת בית הנבחרים המלמד כי האימיילים הסודיים של קלינטון הגיעו עקב רשלנותה לגורמים זרים, מה שמחזיר את כל הפרשה לסדר היום.

מעבר לקביעה כי קומי פעל מחוץ לסמכותו במסגרת ההחלטה שלא להגיש כתב אישום כנגד הילרי קלינטון בפרשת השימוש שעשתה בניגוד לחוק בשרת הדואר האלקטרוני הפרטי בביתה, עולה כי אחרים במשמרתו פעלו מתוך רצון מוצהר שטראמפ לא ייבחר.

אחד הפקידים שלח הודעה לחברו: טראמפ לא באמת יבחר… ואחר שלח הודעה מפורשת יותר: נעצור את טראמפ מלהיות נשיא.

כרגע טרם פורסמו כל פרטי הדוח, אשר עקב מורכבותו והיקפו צפוי לקחת לפחות כמה שעות או יותר עד שיתבררו הממצאים כולם, ובהמשך נדע מה הן ההשלכות מתוך הממצאים.

התובע הכללי ג'ף סשנס, אמר אמש כי זה לא מן הנמנע שהדוח יוביל לפיטורים נוספים, מה שמחזק את הנחת העבודה כי פיטוריו של קומי יקבלו חיזוק משמעותי עקב הדוח.

כרגע לא נותר אלא להמתין, משום שהדוח לא נועד לפתוח את הפרשה מחדש, המידע הוא על פי ממצאים יבשים בלבד ולכן מוקדם מדי בשלב זה להעריך את ערכם המשפטי של הממצאים שכבר פורסמו לרבות אותן התכתבויות מטרידות.

באופן שלא ניתן להתעלם מהעיתוי הוגשה היום תביעה קנטרנית כנגד קרן טראמפ, הדבר נעשה בסמוך מאד לפרסום הדוח כאמור המעמיד את הדמוקרטים באור שלילי במיוחד. פרשנים כמו גם הנשיא טראמפ הגיבו לכך בביטול וטענו כי אין כל ספק שמדובר באקט פוליטי זול ומגוחך.

אודות צוות עורכים

צוות עורכי טודיי מורכב מכתבי חדשות בעיקר בניו יורק וישראל העובדים מסביב לשעון הגלובלי כדי לתת לכם את החדשות העדכניות והמדוייקות ביותר ובזמן. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר