בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:45
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / ביטקוין ניוז / חדשות כלליות מענף הביטקוין והסייבר הפיננסי / משכורת חודשית בביטקוין: הקריפטו בדרכו להכרה כמטבע סחיר
ביטקוין - Natalya3081\123RF

משכורת חודשית בביטקוין: הקריפטו בדרכו להכרה כמטבע סחיר

ביטקוין (קרדיט תמונת אילוסטרציה: Natalya3081\123RF)

חברת ההייטק הישראלית Spot.IM הודיעה כי תאפשר לעובדיה לקבל שכר בביטקוין. החברה, שמעסיקה כ-50 עובדים בתל אביב ובניו יורק, מנהלת בחודש האחרון דין ודברים מול רשויות המס לקראת הגשת בקשה בנושא – ולפי ההערכות הצדדים יגיעו בחודש הקרוב להסכמות שיאפשרו את התנעת המהלך.

Spot.IM מתכננת לבצע את התשלום תוך שימוש בפלטפורמה של Bit2C להמרה ממטבעות מדינתיים לדיגיטליים ולהפך.

בשנה האחרונה נודע על מכירת נדל"ן תמורת ביטקוין, ועל מהלכים שונים בארה"ב שאנליסטים מעריכים כי מדובר בצעדים ראשונים לקראת רגולציה כוללת בדרכו של המטבע הקריפטוגרפי להכרה כמטבע מן המניין לכל דבר ועניין.

המכשול האחרון- הסכמה על ערך ושיטת ההמרה

חישוב שער ההמרה הוא פרמטר קריטי לקראת המעבר לתשלומים בביטקוין, כרגע הדבר עדיין אינו מוסדר באופן בינלאומי או בדרך כזו שניתן על פי סטנדרט קבוע לבצע את ההמרות.

במקרה של Spot.IM שער ההמרה צפוי להיות מחושב לפי ממוצע של השער הגבוה ביותר והנמוך ביותר שנרשמו ביום ההמרה – יום קבוע בכל חודש.

רק עובדים שיהיו מעוניינים בכך יקבלו את השכר, כולו או חלקו, בביטקוין.

בית עסק המקבל תשלום בביטקוין - Targaryen

בתי עסק רבים כבר מקבלים תשלום בביטקוין (קרדיט תמונה: Targaryen)

Bit2C

עו"ד ורו"ח רון צרפתי, סמנכ"ל רגולציה ב-Bit2C אמר שהביטקוין, כמו גם מטבעות דיגיטליים אחרים, הולך והופך לצורת תשלום לגיטמית בארץ ובחו"ל ועובדים וספקים לומדים להכיר את היתרונות של השימוש בו לחיסכון ארוך טווח או אמצעי תשלום בכל רחבי העולם.

עו"ד איתי ברכה המלווה את Spot.IM בהיבט המשפטי אמר כי בהתאם לחוזרים של רשות המסים, כל כסף ושווה כסף או טובת הנאה שניתנה לעובד, רשות המסים רואה אותם כחלק מההכנסה החייבת של העובד.

כלומר, שכל עוד הזכויות הסוציאליות ותשלומי המס ינוכו משכר העובדים בערך המתאים בשקלים ויועברו על ידי המעסיק לביטוח לאומי, קרנות הפנסיה וכו', (נכון לעכשיו) לרשות המסים לא אמורה להיות התנגדות לתשלום הנטו לעובד בכל דרך שיחפץ.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר