בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:45
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / חדשות כללי / פצצה מתקתקת: דוח כשלי חקירת קלינטון- קומי פעל מחוץ לסמכותו
ג'יימס קומי (צילום מסך שידור חי NBC)

פצצה מתקתקת: דוח כשלי חקירת קלינטון- קומי פעל מחוץ לסמכותו

ראש ה-FBI המודח, ג'יימס קומי- האם הדוח יצדיק את פיטוריו? (קרדיט תמונה: צילום מסך)

לקראת הסערה הבאה

פקידי ממשל, ה-FBI ומשרד המשפטים בזמן ממשל אובמה, עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם ההשלכות עקב ההתנהלות הכושלת בפרשת האימיילים של הילרי קלינטון, זאת בהמשך לפרסום הדוח אותו הכין מייקל הורוביץ ממשרד המשפטים.

מזה יותר משנה, בחן הורוביץ את פעולות ה-FBI ומשרד המשפטים הקשורות לחקירת השימוש בשרת הדואר אלקטרוני הפרטי בביתה, זאת בזמן שקלינטון כיהנה כמזכירת המדינה.

הדו"ח אינו מתייחס לחקירת טראמפ-רוסיה, או שנעשה לכתחילה במטרה לפתוח מחדש את פרשת קלינטון עצמה. אך יבהיר אחת ולתמיד האם החלטות שנלקחו באותה תקופה התבססו על שיקולים פסולים.

משרד המשפטים צפוי לפרסם היום (חמישי) אחה"צ בוושינגטון, סקירה ארוכה של כל המהלכים שנעשו בפרשת שרת המיילים הפרטי של קלינטון, אך לא רק את הש"ג מחפש הדוח למצוא, אלא גם את ראשי המערכת והממשל באותה תקופה.

ברק אובמה הילרי קלינטון בטקס זיכרון לנרצחים בפיגוע בקונסליה בבנגאזי לוב (DOD)

ברק אובמה והילרי קלינטון- כדור השלג עוד עלול להתגלגל לפתחם (קרדיט תמונה: DoD)

הדוח יכול להצדיק את פיטוריו של קומי

על פי הערכות, הדוח יתייחס גם לראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי, התובעת הכללית דאז לורטה לינץ', סגן מנהל ה-FBI לשעבר אנדרו מק'קבה, ופקיד ה-FBI פיטר סטרזוק.

קומי צפוי אמנם לספוג את מרב הביקורת, לאחר שמליץ שלא להעמיד לדין את קלינטון בפרשה ומאידך הטיח בה שלא בסמכותו לכאורה, על היותה "רשלנית באופן חריג."

פרשנים מעריכים כי זה לא מן הנמנע שעקב המידע שיציג הדוח, הדברים עלולים להתגלגל שוב לפתחה של קלינטון ויתרה מכך יקשרו גם את נשיא ארצות הברית לשעבר אובמה לפרשה.

דוח חמור במיוחד עלול גם להשפיע על חקירת הקנוניה הרוסית שהחלה גם היא במשרדי ה-FBI ולדרוש כי גם ההתנהלות בנושא זה תיחקר לאלתר ובאופן דומה.

נעדכן בהמשך לאחר היוודע כלל הפרטים כאמור. כרגע עולה כי קומי אכן פעל מחוץ לסמכותו. הדבר מצדיק בדיעבד את פיטוריו.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר