בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6343.51 | €5555.66 | £4974.52 | ¥704048.5 | 18/08/2018 09:54
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / מידע שנחשף מעלה חשד לחוסר אמינות בוטה מצד היועמ״ש לשעבר וינשטיין
יהודה וינשטיין - משרד המשפטים

מידע שנחשף מעלה חשד לחוסר אמינות בוטה מצד היועמ״ש לשעבר וינשטיין

עו"ד יהודה וינשטיין (קרדיט תמונה: משרד המשפטים)

עיתון "גלובס" פרסם היום (שני) מידע אודות היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, עורך הדין יהודה וינשטיין.

לוינשטיין, וכך גם בתגובתו לתחקירים שערך בעבר העיתונאי יואב יצחק, ישנה תכונה החוזרת על עצמה, להכחיש בלקוניות המאפיינת אותו כל מידע הנוגע לו ושאינו משרת אותו נאמנה.

גורם בכיר בפרקליטות שמסר את המידע המטריד לגבי וינשטיין עלול לשים לכך סוף, ואף להביא להתרסקותו של מגדל הקלפים המורכב באופן שברירי משלל הכחשותיו של וינשטיין לטענות שהושמעו כלפיו לאורך השנים.

כרגע נותיר בצד את החשדות כלפי וינשטיין בתקופת היותו עורך דין פעיל במשרדו עוד בטרם התמנה ליועמ"ש כפי שהביא בעבר יצחק, ונתמקד רק בחשיפה האחרונה מהיום.

זה מול זה, מי דובר אמת?

כשקוראים בעיון את הדברים לא נותר אלא להסיק את המסקנה המתבקשת, לפיה אחד מן השניים- או שהגורם בפרקליטות ומקור המידע הנוסף של "גלובס" אינם מדייקים במידע שמסרו או שוינשטיין מנסה לברוח מהאמת באמצעות תגובתו החמקנית לכאורה למידע שעלול לפגוע בו כפי שעלה במאמר האמור.

מכיוון שוינשטיין היה היועץ משפטי לממשלה, קיימת חובה ציבורית להתייחס בכובד ראש לכל שאלה וספק אף הקל שבקלים לגבי אמינותו, ולהגיע לחקר האמת.

לשיפוטכם:

 • "גלובס" מביא מידע המלמד כי עת עזב וינשטיין את משרתו כיועמ"ש ולאחר שקיבל אישור לכך ממשרד המשפטים, חסר לעיסוקיו כעורך דין, וביחד עם בתו שגם היא עורכת דין, נתנו ביחד ולחוד ייעוץ נקודתי למיליארדר בני שטיינמץ.
 • האישור ניתן בהנחה כי בכל התקופה בה שירת וינשטיין במשרה ציבורית וללא יוצא מן הכלל, מעולם לא היה מעורב בכל עניין הקשור עם אותו גורם לו הוא מעוניין לייעץ או לתת שירותים משפטיים ואחרים. קרי, שטיינמץ.
 • עתה חושף ל"גלובס" גורם בכיר בפרקליטות, כי הוא מעיד מקרוב על "לפחות ישיבה אחת בצמרת הפרקליטות שבה השתתף וינשטיין בעניינו של שטיינמץ בעת שהיה היועמ"ש, שבה נדונה השאלה – האם לפתוח בבדיקה או בחקירה של היבטי המיסוי בעסקים ובחברות של שטיינמץ. בסופו של דבר הוחלט שלא לנהל באותה עת חקירה נגד שטיינמץ באותו מקרה."
 • וינשטיין בתגובה לקונית, מתחכמת ומתחמקת הכחיש את הטענות וטען באופן גורף כי שתי הטענות אינן נכונות:
  • לגבי העבר מסר דוברו של וינשטיין- "לא עסקתי," כלומר מעולם לא היה וינשטיין נוכח בדיון כלשהו שעסק בשטיינמץ וכן מעולם לא נתן לו כל ייעוץ.
  • לגבי הטענה כי היה מעורב עם שטיינמץ הלאה, טען "לא עוסק," כלומר בהווה.
 • אם נלך על החבל הדק אותו מתח היועמ"ש לשעבר בתחכום רב, ניתן 'לעזור לו' ולומר, שמא התכוון כי לאחר עזיבתו את התפקיד זו בתו שספקה את הייעוץ ולא הוא ישירות.. לגבי ההווה "גלובס" כבר ציין כי מדובר היה בייעוץ נקודתי, אז ממה נפשך.
 • דבר אחד שלא ניתן להתעלם ממנו– בתגובה מכחיש וינשטיין גם את דברי הבכיר מהפרקליטות כי עסק בעניינו של שטיינמץ בהיותו בתפקיד היועמ"ש, קרי, "לא עסקתי." על כן, מישהו מבין שניהם חייב להיות זה שאינו דובר אמת לאמיתה.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

אלסקה איירלינס: ״הריח המסריח במטוס נבע ממישהו או משהו״

בתחילת השבוע נחת מטוס אלסקה איירלינס נחיתת חירום בלוס אנג'לס - עתה משנה החברה גירסה אשר למקור הסיבה

3 תגובות

 1. וינשטין צריך חקירת שב"כ

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה נבלה וזה טריפה

 3. חידה מאתגרת באמת
  משעברו שנתיים מאז עזב את התפקיד, אני שואל איזה אינטרס יש למישהו בפרקליטות להתנקם בו, מצד שני למה נזכר עכשיו.
  לדעתי אז כשוינשטיין טרם נתן ייעוץ לשטיינמץ, ושטיינמץ טרם נחקר זה פשוט לא היה רלוונטי, מה
  שעונה לשאלת הזמן שעבר.

  עתה מששטיינמץ בכותרות, יכול ויש עניין בשטיינמץ בכלל ועל כך יקריבו את וינשטיין שמימלא כבר סוס צולע, לכן אני נוטה להאמין ל"בכיר בפרקליטות" ולא לוינשטיין, שעסק גם עסק והתעסק ודאי.