בס"ד י״ט באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בחדשות / מתקפת הסייבר התבססה על מידע רגיש שנגנב מה-NSA
מתקפת סייבר (קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC\WpColin)

מתקפת הסייבר התבססה על מידע רגיש שנגנב מה-NSA

בתמונה אילוסטרציה: מתקפת סייבר (קרדיט: CC\Wp\Colin)

"אנחנו בעיצומה של מתקפת סייבר עולמית, קרוב למאה מדינות נפגעו. עד לרגע זה בישראל לא היו שום פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו. הפגיעות האחרות מינוריות, אבל זה עד לרגע זה, וכל דבר יכול להשתנות." דיווח לממשלה לפני כמה שעות, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על טרור הסייבר אמר נתניהו כי מדובר "באיום חדש שהוא עוד לפנינו." והוסיף כי יש להישמע להנחיות של הרשות להגנת הסייבר. עוד יהיו הרבה התפתחויות ונצטרך להשקיע עוד משאבים." סיכם.

חבר ועדת המשנה לסייבר בועדת החוץ והביטחון ד״ר אראל מרגלית טען כי, נתניהו מנסה "להשתלט על תחום הסייבר האזרחי ולקחת מהם סמכויות ולהעביר אותם לרשות הסייבר שאין לה את כוח האדם הנדרש ואין חוק אשר ממקד את פעילותיה." עוד אמר כי "התנהלותו המסוכנת של נתניהו חושפת את ישראל לאיום סייבר חמור שעשוי לשתק את המדינה."

השר יובל שטייניץ המכהן כשר האנרגיה היה רגוע יותר ואמר היום כי "מי שטורח בערב שבת עובר בשלום את השבת." כשהוא מתכוון למתקפת הסייבר שהחלה בשבת, והוסיף " ישראל התכוננה לסייבר יותר מרוב המדינות במערב."

ראש הרשות הלאומית להגנת הסייבר בוקי כרמלי, מסר עם תחילת המתקפה כי "כרגע לא זוהתה אינדקציה של נוזקה במערכות פועלות. מתחילת המתקפה הגלובלית, הרשות להגנת הסייבר בישראל עומדת בקשר רציף עם רשויות הסייבר ברחבי העולם ועם גורמי ההנחייה הרלוונטיים במשק על מנת למזער נזק אפשרי כתוצאה מהמתקפה הגלובלית."

רשות הסייבר מסרב כמה עצות לכל אחד כדי להגן על עצמו:

להלן פעולות לציבור עבור העלאת רמת ההגנה במחשבים:

  • יש לבצע גיבוי למידע בעותק שהוא נפרד ומבודד ממערך הגיבויים הקיים.
  • יש להתקין את כל עדכוני מערכת הפעלה של חברת מייקרוסופט (כולל למערכת הפעלה XP עבורה הוציאה החברה עידכון מיוחד בגין אירוע זה).
  • יש לעדכן אנטי וירוס ומערכות אבטחה נוספות לגרסה עדכנית.
  • אין לפתוח מייל שנשלח ממקור לא מזוהה.
  • אין לפתוח קובץ ממקור לא מזוהה או ללחוץ על קישור (link) שאינו מוכר.
  • עבור המשק וארגונים- מידע טכני מפורט והמלצות מקצועיות על בסיס מה שנאסף עד כה מפורסם באתר הרשות

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

תרגיל פיקוד העורף חומרים מסוכנים (דוברות המשטרה)

כמה זמן יש להיכנס למרחב מוגן? מפת אזורי התראה ארצית

בדיוק כמה זמן יש לכם כדי להיכנס למרחב מוגן (ממ״ד ממ״ק)