בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / ריבלין מתמוגג מכל רגע וחשף היום על מי יטיל את הרכבת הממשלה
ראובן רובי ריבלין - מארק ניימן לעמ

ריבלין מתמוגג מכל רגע וחשף היום על מי יטיל את הרכבת הממשלה

נשיא מדינת ישאל ראובן רובי ריבלין (קרדיט תמונה: מארק ניימן לע"מ)

בחירות 2019 לא ממשיכות לספק מוזרויות שטרם נראו בעבר, בוודאי לא ברמה כה נחותה של גורמים כה שוליים עד זניחים המבקשים לעצמם את הילת השעה.

אחד מהם הוא ללא ספק, ועל כך אין מחלוקת מימין או משמאל, הנשיא אולי הגרוע ביותר שהיה למדינת ישראל אי-פעם, מר רובי ריבלין.

מי שכל מילה שנייה היוצאת מפיו מטיפה לממלכתיות, ליושרה ולהגינות, ומי שממלא פיו באמירות מן הפה אל החוץ, טוען היום כי הוא מתנהג "כקודמיו" ואף ינהג כך בנושא השלכות תוצאות הבחירות הקרבות ובאות.

הזכות של רובי בהדגשת חוסר הנחיצות של מוסד הנשיאות

אולם רובי, שיותר מכל נשיא אחר לימד עד כמה מיותר מוסד הנשיאות, הפוגע בכיסם של תושבי מדינת ישראל עקב התקציבים המופרכים שהוא נוגס מקופת הציבור, לא רק שאינו ממלכתי בעליל אלא כבר מתייחס למינוי ראש הממשלה הבא עוד בטרם נפתחו הקלפיות.

ריבלין גייס צי של יועצים ופועלים אשר אינם מחמיצים פסיק הנכתב עליו ברשתות החברתיות ובמקומות שונים ומשונים ברשת, ולאחר שנצבר החומר, הוא יוצא בהצהרה הנועצת בקרב יועציו, כדי שלא יעבור יום ושמו לא יתנוסס מעל כותרת אותה סיפק למדיה.

לריבלין גם חשבון ארוך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, גם על כך אין מחלוקת לא מימין ולא משמאל. גם העובדה כי למרות הכחשותיו, רובי ממתין לביבי בסיבוב ויהיה זה לו לעונג להטיל את הרכבת הממשלה על אחר, אין מחלוקת.

אז שלא כדבריו, רובי אינו כקודמיו ולראיה הוא כבר בוחש בעניין הבחירות. הרי העניין חם ובוודאי שכל "מליצה" שלו תספק כותרות, אך היום נראה כי התרשל בדבריו ולמעשה כבר גילה לנו על מי יטיל את הרכבת הממשלה הבאה.

יש לציין כי הרכבת הממשלה הינה מעין מנדט צעצוע שמקבל "הנשיא" לאחר "התייעצויות" ושאר מיני ירקות, דבר שאין ספק כי ריבלין "הממלכתי" ינצל לשיווק התדמית שלו עד לטיפת הדם האחרונה שיקיזו אלו שרוצים להקים את הממשלה הבאה.

הנשיא ריבלין הדרבוקה והמורה ג'יהאן ג'אבר מארק ניימן לעמ

הדרבוקאי מבית הנשיא (קרדיט תמונה: מארק ניימן לע"מ)

נגן הדרבוקה הנשיאותי אולי דיבר קצת יותר מדי היום

אך למרות הסמכויות דמה שיש לרובי, וכי לכאורה הוא יכול להפעיל שיקול דעת והיגיון, היום כבר חשף כי את הרכבת הממשלה הבאה לא יטיל לכתחילה על נתניהו.

בכנס בו השתתף רובי במכון הישראלי לדמוקרטיה באוניברסיטת תל אביב, התבכיין הנשיא מחד והתגאה מאידך, בטענתו כי "לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות. למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב ממשלה."

המשיך ריבלין והצהיר כי מדובר בדבר בו ינהג "בחרדת קודש" והסביר כי יעשה ככל קודמיו. האם קודמיו עוד בטרם הגיע היום שאחרי, בכלל עסקו בסוגיה?! בדיקת ארכיון מהירה מעלה שלא בדיוק כך הם פני הדברים.

איש הברזל מבית הנשיא גם המשיך והתרברב בשריריו ואמר: "לא אתפתה מדברי חנופה של כזה או אחר ולא אפחד ממתקפות כאלו ואחרות."

לפיד חופר- חייבים רוב כדי להקים ממשלה, והוא יודע למה

בימים האחרונים חוזר לפיד לכל דורש על המנטרה 'רוב, רוב ורוב, רק זה יפיל את נתניהו.' אם השמועות כי בכחול לבן החלו להתמרמר על היועצים החדשים מבית גנץ נכונות או לא, העובדה היא כי לפיד לקח עתה את שרביט השיווק. אחרי הכל הוא כבר משופשף היטב עד חספוס ולא ככוכב החדש גנץ.

עוד בימים בהם טרף ביבי את הקלפים ורץ לבחירות 2019, אמרנו כי לפיד, היה וישתוק בעיקר ולא יעשה טעויות, סיכויו לאור כלל הנסיבות להרכיב את הממשלה הבאה אינם משוללים יסוד.

אך האסטרטגיה המדהימה אותה לקח לפיד שהיה ותצליח, הוא ייכנס לכס ראשות הממשלה, משאת חייו, מבלי להזיע בעוד כשנתיים וחצי אם לא לפני מועד הרוטציה המיועד, וזאת כמעט והתמוססה מבין אצבעותיו, עקב יועצי האחיתופל של גנץ.

החזיר את המושכות לידיו ושועט לעבר המטרה

עכשיו השיב כאמור לפיד את המושכות לידיו והוא ממשיך ומשנן לכל, כי אם רוצים להחליף את נתניהו, (שזה כאמור כלפי חוץ וכלפי פנים אם רוצים אותו – יאיר לפיד, בעוד זמן לא רב כראש הממשלה), על "כחול לבן" להשיג רוב של מנדטים מעל לכל מפלגה אחרת, קרי "הליכוד."

אז רגע, על מי יטיל רובי את הרכבת הממשלה הבאה? התשובה כבר ברורה. הליכוד לא יצליח ככל הנראה לעבור במספר המנדטים את לפיד-בוגיבנץ. לפיכך, אם נתבונן היטב בדבריו של רובי מהבוקר, התשובה כבר ברורה: "עבורי קול ההמון הוא קול הריבון," מצהיר ריבלין, כאשר במילים אחרות נכון למציאות כיום, מדובר במפלגת כחול לבן בראשותם של לפיד וגנץ.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    זה ברור כשמש כי ריבלין ימצא את הדרך לתת לגנץ את המנדט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.