בס"ד י״ד באדר ב׳ תשע״ט , יום חמישי , מרץ 21 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו
ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

נשיא מדינת ישראל ראובן רובי ריבלין (קרדיט תמונה: צילום מסך - יו טיוב)

מאמר דעה

בהתעלם לרגע מהפוליטיקלי קורקט, אין אחד שלא מעריך מקרב מביני-דבר, כי הנשיא אולי "הרשע" ביותר שהיה אי פעם למדינת ישראל ובוודאי ההזוי ביותר לפחות במעשיו והתנהגותו, מחכה לביבי בסיבוב.

חיוכים ודיפלומטיות או מה שקרוי במדינת ישראל "ממלכתיות", דבר שבעת הצורך נשלף כטענה הניצחת אך חדשות לבקרים נשכח בצד המדינה המזרח תיכונית, לא יסתירו את האיבה לכאורה שרוחש רובי לראש הממשלה בנימין נתניהו.

צרת רבים חצי נחמה

אך לא רק ביבי על הכוונת, רבים וטובים גם הם כבר חטפו סטירות מהנשיא, שעל פי רבבות התגובות כלפיו ברשתות החברתיות, ממש לא הנשיא של תושבי ישראל, לפחות לא של רובם כך נראה.

ריבלין, יותר מנשיאים אחרים ממחיש במעשיו עד כמה המוסד הזה במדינה שמתלוננת כי הוצאותיה על ביטחון כה גדולות ובאות אף כקודמות לענייני תושביה, מיותר בעליל.

כשחברו של רובי, אולמרט, השתחרר כאסיר ברישיון, הגיש מיד בקשת חנינה למעמדו כאסיר לנשיא ריבלין. רובי מצדו אישר ללא כל תנאי את הבקשה כלשונה בתוך שעות ספורות.

רובי, המצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית, מטייל בעולם, לוקח עמו לעתים נציג ממשלתי או צבאי ולכאורה מקיים "שיחות עבודה" עם ראשי מדינות זרות. הדבר כה מגוחך עד שאין מה להוסיף. דרום קוריאה למשל, סירבה להשתתף במשחק ודחתה את בקשתו של רובי לבקר בה.

רובי ריבלין ואהוד אולמרט - עמוס בן גרשום לע"מ

חברים כל ישראל... "איפה ואיפה" (קרדיט תמונה: עמוס בן גרשום לע״מ)

אינו מודע למקומו ותפקידו

בעבר, בעת ביקורו של נציג אמריקני רם דרג, שבא אחר הפרוטוקול לשתות מיץ תפוזים במשכנו של רובי, נקלטה לחישה של "המצביא" הלאומי ריבלין לבכיר האמריקני, בה אומר לו רובי לתדהמתו, בוא נשב ונעלה רעיונות ביטחוניים, הבאתי עמי גם קצין צה"ל בכיר שיישב עמנו.

כשכהרגלו הוזמן רובי כרקע לתמונות, כפי שהוא אמור ולזה נועד תפקידו למעשה, "לפרוטוקול", ועת הופיע כדי להיוועד עם מינויים חדשים למערכת המשפט, כמעט וגער בהם "המצביא" ואמר להם 'הוו מתונים בדין' – יש לנהוג במידת החסד גם לפנים משורת הדין, "הוראות השעה" שבדיעבד מסתבר כי מבחינתו של רובי, היא דה פקטו מהפה ולחוץ.

רב כובעים ומעללים

הבוקר שוב, בכובעו כמשפטן, תוך שזנח ולו לרגע את כובע המנהיג הבינלאומי הדגול, עת פורים עוד רחוק כחודש מאתנו, טוען ריבלין כלפי השר לשעבר, בניזרי, שריצה את עונשו ויש רבים הטוענים כי מדובר בתיק שנתפר לו, (אך על תיקים תפורים לא כאן נרחיב) כי הוא דוחה בקשה אולי סמלית, לבטל את הרישום הפלילי אותו ביקש בניזרי להסיר מהרקורד.

אין אלא לתמוה שוב ושוב איך אסיר ברישיון ללא שנדרש כחוק לעבור שיקום, שלא לומר מעוכב יציאה ממדינת ישראל, כאולמרט, עזב את המדינה 'להתאוורר' וזאת בסמוך לשחרורו המוקדם תוך ראיונות טלוויזיה בחו"ל, כאשר החנינה אושרה לו עוד טרם יבש הדיו על הבקשה ששלח לחברו הנשיא.

מדחיית חנינה אחת ברשעותו לשנייה, מחפש רובי את המילים המפוצצות ביותר משפטית שניתן לכאורה להסביר באמצעותן, מדוע הוא נוהג באופן שרחוק מלהיות 'תוכו כברו' והינו רחוק מלפעול לפנים משורת הדין כפי שרטן כלפי שופטים אחרים.

רובי, מן הסתם בעזרת ידידתו איילת שקד, שרת המשפטים, לפחות עד הבחירות הקרובות, המנסחת בעצמה את ההמלצה לאי מתן החנינות, עובד בכל פעם מחדש על ניסוח שיעצים וירומם את כבודו שלו בעיניי חלק קטן מהעם, שעוד משתדל להתייחס לדבריו ברצינות.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

2 תגובות

  1. במדינה מתוקנת היו כבר מזמן פועלים להדחתו של ה-לואי דה פינס המטורלל הזה, שתפס את משרת נשיא המדינה ועושה בה ככל העולה על רוחו.
    בהחלט יש לבטל את מוסד הנשיאות שלא תורם דבר, או לכל הפחות, להעמיד את התפקיד לבחירות דמוקרטיות על פי רצון העם ולא כמה עסקנים בכנסת.

  2. נשיא ורוח, וגשם אין.