בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / נעצרה חוליה ישראלית תושבי טייבה החברים בדאע"ש
מנהרת טרור בשומרון (תקשורת שבכ)

נעצרה חוליה ישראלית תושבי טייבה החברים בדאע"ש

אחר הצהריים הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והמשטרה/ימ"ר מרכז נעצרה במהלך החודש שעבר חוליה של תומכי רקגון הטרור דאע"ש, שחבריה הם ישראלים תושבי טייבה.

על פי החדש חברי החוליה תכננו להצית את אצטדיון הכדורגל המקומי בטייבה, ובכך להביא לביטול הופעתו של זמר לציון חג הקורבן, וזאת על רקע אידאולוגי-דתי.

המעורבים בניסיון ההצתה

  1. אברהים עא חלים מחמוד שיח' יוסף, בן 26, תושב טייבה
  2. מחמד תמים עא קאדר נאשף, בן 32, תושב טייבה
  3. אמיר עא חכים חאפז גבארה, בן 20, תושב טייבה

הפעילות אותה זממו לעשות הייתה כמו ארגון דאע"ש, כדי לסכל מה שבעיניהם ואמונתם לא מוסרי, ונוגד את את עקרונות ה"מדינה האסלאמית".

אחד מהעצורים, אמיר ג'בארה, נעצר באפריל השנה על ידי כוחות הביטחון של טורקיה לאחר שניסה לחצות את הגבול הטורקי ולהצטרף לארגון דאע"ש בסוריה. עם הגעתו לארץ נחקר אמיר גם ע"י השב"כ והמשטרה.

עוד עלה בחקירה כי אברהים שיח' יוסף תכנן אף הוא לצאת בחודשים האחרונים לסוריה כדי להצטרף לדאע"ש. לשם כך תכנן אברהים ובנה גלשן רוח המונע באמצעות פדאלים, ואף ביצע ניסוי ראשון כדי לבחון את ביצועיו. פעילות זו בוצעה בעידודו של אמיר ג'בארה, אשר הביע רצון לחבור לכוחות דאע"ש בסוריה.

בנוסף תכננו השלושה להבריח אמצעי לחימה מאזור טול כרם לתוך שטח ישראל, במסגרת מה שחשבו במוחם כ-"יום הדין", בו לתפיסת ארגון דאע"ש אותו אימצו יצטרכו להילחם ב"כופרים".

מנהרה מהשטחים

את אמצעי לחימה תכננו חברי החוליה להבריח באמצעות מנהרה מהשטחים, ולהסתירו מתחת לביתו של אברהים. חפירת המנהרה החלה דרך מערה קיימת (בשטח ישראל) שאותה הכירו אברהים ואמיר, והם החליטו להאריכה במטרה לחצות את גדר ההפרדה בסמוך לטייבה. מנהרה זו נחשפה במהלך החקירות ונסרקה ע"י כוח של צה"ל.

כוחות הביטחון טרם נתנו הסבר לעובדה כי את קיומה של המנהרה המדוברת ידעו באופן הרחב בשטחים, אך לא הייתה מצויה בידי כוחות הביטחון של ישראל, וכן האם חוששים במערכת לקיומן של עוד מנהרות טרור בשומרון שאין יודעים על קיומן.

עד מעצר חברי החוליה בם הספיקו לחפור ולהתקדם רק מטרים ספורים בלבד ללא שחצו עדיין את גדר המערכת.

מקום המסתור שהכינה החוליה לאמצעי הלחימה, שנחפר על ידי אברהים ואחיו בעומק של 15 מטר מתחת לפני האדמה - נתפס ונסרק על ידי כוחות הביטחון במהלך השבועות האחרונים.

מפעילות זו ניתן להסיק כי ישנן ניסיונות קונקרטיים לחפור מנהרות באזור השומרון, כמו בצפון על ידי חיזבאללה וחמאס ברצועת עזה. החשיפה מעלה שוב את שאלת הטיפול במנהרות מכל עבר  לכיוון ישראל.

היום (חמישי) הוגשו לבית המשפט בלוד כתבי אישום נגד החשודים. מעבר לפעילות החבלנית גם כל תמיכה בארגון ה"מדינה האסלאמית" הוא עבירה פלילית שתטופל בחומרה על ידי מערכת אכיפת החוק.

אודות צוות עורכים

צוות עורכי טודיי מורכב מכתבי חדשות בעיקר בניו יורק וישראל העובדים מסביב לשעון הגלובלי כדי לתת לכם את החדשות העדכניות והמדוייקות ביותר ובזמן. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

קערת פסח דקורטיבית מקריסטל (עדי קראוס- יח''צ)

חוששים קולינרית לקראת הפסח? הנה כמה טיפים ועצות בריאותיות

שיהיה לכולנו חג פסח שמח, כשר ובריא!