בס"ד י׳ באדר א׳ תשע״ט , יום שישי , פברואר 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / חקירה צולבת לסוכן ששלח לאהובתו ב-FBI הודעות נגד טראמפ
חקירת פיטר סטרוזק - צילום מסך

חקירה צולבת לסוכן ששלח לאהובתו ב-FBI הודעות נגד טראמפ

חקירת פיטר סטרוזק (קרדיט תמונה: צילום מסך)

נמשכת חקירתו של פיטר סטרזוק בוועדה הביקורת, הרוחות בוועדה סוערות ומדי פעם הופכות לחילופי דברים קשים בין נציגי המפלגות.

סטרזוק מנסה להסביר מדוע החליף בזמן שהוא מעורב בחקירת "הקנוניה הרוסית," הודעות טקס לאהובתו ב-FBI, מהם עולה כי לדעתו האישית בין אם זה יהיה הוא עצמו או האזרחים בארה"ב, מישהו חייב לפעול כדי להפסיק את כהונתו של הנשיא דונלד טראמפ.

הסוכן טען תוך גידופו של טראמפ, כי זו אמנם דעתו, אך לא מדובר בדבר שהוא התכוון לעשות באופן אישי.

חברי הוועדה מסכימים כי הסוכן עשה טעות קריטית במשלוח ההודעות, אך הדמוקרטים מנסים לחלץ אותו מסיטואציה שמא יידבק בו חשד ולו הקל שבקלים כי במהלך חקירת הסוכנות לגבי חשד להתערבותה של רוסיה בבחירות 2016, דעתו האישית זלגה והשפיעה על מעשיו ועל ההחלטות אותן קיבל במהלך החקירה.

הנציגים הרפובליקנים מנצלים את זמנם כדי להדק את הטבעת סביבו של סטרזוק, בעוד שהנציגים הדמוקרטים משתמשים בזכות הדיבור כדי להמשיך ולתקוף את הנשיא טראמפ, את המפלגה הרפובליקנית וחבריה בוועדה ולערער את קו החקירה העיקרי בגינו הוזמן סוכן ה-FBI שהודח להעיד.

הסוכן מרבה להשתמש ב"לא זוכר" וב"למיטב זיכרוני" וכן "ה-FBI הורה לי שלא לענות," כדי לטשטש תאריכים ומעשים שנעשו, ולעתים סותר את עצמו תוך הלחץ המסיבי והנפשי שמופעל עליו מכל עבר.

לאחר שסיים את תשובתו לאחת השאלות, התריס סטרזוק בפני חבר הוועדה טריי גאודי, כי הוא אינו מעריך את הגישה כלפיו, גאודי השיב לו כי זה ממש לא מעניין אותו מה הוא מעריך או לא.

חבר ועדה אחר עורר מהומה כאשר תקף את הסוכן כמי שהיווה נזק לביטחון המדינה ואזרחיה, ואמר לו, כי כשהוא רואה את חיוכו המאולץ, אינו יכול שלא לתהות שמא גם לאשתו חייך כך כששיקר לה לגבי אהובתו ב-FBI, עמה החליף הודעות נגד הנשיא.

עד כה סטרזוק לא טרח להסתיר את סלידתו האישית מהנשיא טראמפ וכי דעתו מונחת באופן קיצוני בצד הליברלי של המפה הפוליטית.

עצם דעתו האישית והקיצונית של הסוכן מאששת את החששות כי העובדה שגם טרח להביע אותה באמצעות תקשורת פנימית של ה-FBI ולא בסלולר הפרטי שלו, היתה לכך השפעה בין אם זה ברצון להביא לסיום כהונתו של טראמפ או שלמצער מנע פעולות מסוימות באופן פסיבי, כך כדי שהתוצאה של החקירה תהיה לרעתו של הנשיא.

צפו בגאודי חוקר את סטרזוק, כשהוא מדגיש כי הוא מי שיזם והוביל את החקירה כנגד טראמפ למרות שלא היתה בידו כל ראיה או שחקר איזה אדם לפני כן שגרם לו לקבל את ההחלטה המקצועית לכך;

לאחר שהסוכן ניסה שלא לענות למי התכוון ב – 'חייבים לעצור את זה/אותו,' הודה כי "זה" מדובר בנשיא טראמפ, ולאחר מכן דיבר בזעם על הנשיא וכינה את התנהגותו "מגעילה", תוך שלכל אורך הדרך מנסים מדי פעם חברים דמוקרטים בוועדה לקטוע את קו החקירה:

טודיי מדיה

צפו במהומה שעורר חבר וועדה נוסף:

Twoday Media

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.