בס"ד י׳ בתשרי תשע״ט , יום רביעי , ספטמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6346.96 | €5439.27 | £4825.41 | ¥712613.81 | 19/09/2018 00:02
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / דעה: מנדלבליט עוד יכיר בעובדה כי נבהל ושגה מתוך לחץ
אביחי מנדלבליט (עמוס בן גרשום לעם - עיבוד סטודיו טודיי)

דעה: מנדלבליט עוד יכיר בעובדה כי נבהל ושגה מתוך לחץ

היועמ"ש אביחי מנדלבליט (קרדיט תמונה: עמוס בן גרשום לע"מ)

רק גורם היודע כי לכאורה יש לו מה להסתיר וכי קיים סיכוי כי יתגלה דבר מה אותו הוא מעוניין לשמור קרוב לחזה, אוסר בכפייה על הופעתם בכנסת של גורמים שבל נשכח כל ייעודם אחד ויחיד, לשרת את הציבור, לכך הם נבחרו ולשם כך משלם הציבור את משכורתם.

באופן כוחני וגורף, לאחר שחבר הכנסת קיש הבהיר למעשה, כי לא עוד היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט מנהל מדינה שלימה, ובאופן אקטיבי מזיז את כל גורמי המערכת כרצונו באמצעות פלפולים משפטיים, עולה מנדלבליט שלב במחלוקת, תוך מיצג אימים של כוחו כיועמ"ש.

חוק וסדר, אינן רק צירוף מילים, כל אחת מקרינה מכוחה לרעותה, כך שהחוק נועד לסדר וכדי שהיה סדר נדרשים לצורך קיומו גם חוקים.

כרטיס צהוב כדורגל שופט - Celsopupo-123RF

חבר הכנסת קיש הוציא היום למנדלבליט "כרטיס צהוב" (קרדיט תמונה: Celsopupo\123RF)

משום מה במדינת ישראל ולמעשה לדידם של הליברלים כאן בארה"ב גם מבחינתם הדבר דומה, חוק הוא חוק וסדר הוא סדר צירוף המילים כצירוף מקרים.

לכן יש מלומדים שזו הנאתם, לפלפל בחוק, לעצב אותו, ליפות ולכער אותו וליצור ממנו דבר מה חדש כשהכל נעשה באומנות משפטית מעוררת השתאות.

אולם כשגורם משפטי בכיר ומלומד ומנוסה מאוד כמו היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט, מתחיל לתעתע בציבור בקסמים משפטיים אלו, כאשר לרגע נשכח מהיועמ"ש כי החוק נועד לסדר, כך מונע היום מנדלבליט מהציבור את הזכות והרצון העז בצדו, לדעת האם ייתכן ועץ פרי הבאושים בצמרת המשטרה עומד, בועט ונמצא בשיא עונתו.

לכל ברור כי יש בפרשת ריטמן-נתניהו בעיה מהותית, מה שלא ידוע עד כמה עמוקה מנהרת הארנב, מושג שבמקרים אלו מתאים בכל פעם מחדש.

לפיכך ולרוב דעות, מעשהו של מנלדבליט למנוע אמת מהציבור בתואנה משפטית תוך התעלמות מכך כי לא רק שסדר אין כאן, בלגן ושחיתות שרק לצורך האתיקה נוסיף לכאורה, וודאי שיש כאן.

מעשהו הנמהר של מנדלבליט עוד יגבה את מחירו הציבורי, אין ספק כי יבוא יום ובראיון למדיה כשיישאל – מה היתה אחת ההחלטות שאתה מצטער עליהן? לא יהסס היועמ"ש לשעבר מלהודות, כי זו שמנע מהציבור את האמת, היא-היא ההחלטה אותה עשה מלחץ ולא משיקול דעת מאוזן בין חוק וסדר.

קראו באותו עניין: כרטיס צהוב למנלבליט: התעלמות פורמלית ראשונה מהיועץ המשפטי

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

עבר לקיבוץ נדבות? האמיר של קטאר נתן לארדואן את מטוסו במתנה

פרשנים העריכו כי המתנה המהודרת לא נמסרה לארדואן רק משום שקטאר מבינה למצבה הכלכלי העגום של טורקיה

תגובה אחת

  1. ברור שמנדלבליט טעה. אבל זה היועצים שלו והלחץ הציבורי המטורף. הוא אדם ישר אבל לא עומד בלחץ. הם יושבים עליו יום יום ומשבשים את שיקול דעתו. קומץ קטן של עיתונאים עיוורים וחדורי שנאה וכמה שוטרים מושחתים מנהלים את המדינה. נקווה שהוא יתעשת