בס"ד י״ד באדר ב׳ תשע״ט , יום רביעי , מרץ 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / כותרות / עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת
מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

הכיסא הנכסף ביותר במדינת ישראל (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

דעה

לאחר יחימוביץ', לפיד כמובן, ציפי חוטובלי, מרב מיכאלי ואחרים, לכנסת הבאה רצות לפחות שתי עיתונאיות נוספות, מיקי חיימוביץ' כפי שנודע בשבוע שעבר, ויפעת ארליך, כפי שנודע על כך הבוקר.

עוד הבוקר מפרסם אתר הציונות הדתית "כיפה," כי העיתונאית ארליך מסרה למערכת החדשות של האתר כי היא הציבה תנאי - מקום שלישי ברשימה או שיחפשו עיתונאית אחרת.

שלא למרבה הפלא, קיבלו את תנאי הסף הסחטני לכאורה של הדמות שעושה עתה מעבר מהתקשורת הישר לפוליטיקה, והיא תוצב כבקשתה במקום השלישי.

אמרנו ונחזור- הכנסת הביזנס הטוב במדינת ישראל

הרי לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת זו אינה מטרתם של העיתונאים, של הפוליטיקאים, ושל העיתונאים-פוליטיקאים, והפופולאריות שלהם מסתבר עולה יפה בסקרים כגימיק אלקטוראלי (עוד בלוף ים תיכוני). לכן, אנשי תקשורת שמעבר לדיווחים וכתבות לא ממש היו עסוקים בשליחות ציבורית מעשית ומשפיעה לטובת כלל האזרחים, ויחד עם זאת, יש מאין יהיו כנראה פרלמנטרים במדינת ישראל.

זה לא סוד גדול כי עיתונאי מרוויח רק כמה מאות שקלים לכתבה. החישוב פשוט: בכנסת מקבלים על פי תחקיר שנעשה במאקו בין 80 אלף שקלים ל- 120 אלף שקלים בחודש כמשכורת וכהטבות, ובסך הכל לקדנציה עם הטבות ועלויות נוספות, יוצאים מתקציב המדינה מיליוני שקלים עבור חבר כנסת אחד בלבד, משהו בין מנהל בנק בכיר לשחקן כדורגל.

אסטרטגיה ידועה מראש

אם כן מי לא ינצל זאת וירוץ למשכן המשכורת הטובה ביותר, היציבה ביותר במדינת ישראל, מקום בו רק תוספת השכר הקבועה בחוק כמובן הינה בגובה משכורתם של יותר ממיליון פרות חולבות של המדינה, בשוק השכירים.

האם ארליך חשבה על כך בחטף או שמא זה היה רעיון שעלה לה בבוקר בהיר אחד? ייתכן כי שתי האפשרויות סבירות. אך העובדות מראות כי ארליך הופיעה על המרקע בתכניות של המנטוריות הפרלמנטריות שלה כביכול, מרב מיכאלי וציפי חוטובלי, העיתונאיות לשעבר וחברות כנסת כיום, צירוף מקרים..?

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סיפורו של אזרח בתור הארוך בטרמינל במדינה בה הכלכלה מצוינת

בל נשכח מהמתנות, הוויסקי, הסיגריות ושאר פינוקים.