בס"ד ט״ז בשבט תשע״ט , יום שלישי , ינואר 22 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / יהדות / דעות ומאמרים / ״ההמלצות״ מזכירות את הילד ששאל את אביו מה ההבדל בין תיאורטי למעשי
בנימין נתניהו (קובי גדעון לע''מ - סטודיו טודיי)

״ההמלצות״ מזכירות את הילד ששאל את אביו מה ההבדל בין תיאורטי למעשי

ראש הממשלה בנימין נתניהו (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע''מ - סטודיו טודיי)

מאמר דעה

אותה בדיחה על הילד שלא הבין בכיתה מה ההבדל בין תיאורטי למעשי, אינה מעודנת מספיק כדי לפרסמה בשער בת רבים. אולם מי שמכיר, וגם לאלו שאינם מכירים, מובן הערב דבר אחד וחשוב.

באופן תיאורטי

הנה לנו שוב ראש ממשלה, שלדעת השוטרים הינו מושחת, ולכאורה הולך לכלא, אך הדרך לכך עוד ארוכה. בינתיים, נאחל לו כמו לכל יהודי, שיינצל משיני המערכת הנוראית שבראשה הוא עומד. אותה מערכת שהתפתחה במשך 70 שנותיה של מדינת ישראל, מהפצצת ניצולי השואה על ספינת אלטלנה, חטיפת ילדי תימן, הרדיפה עד חורמה את אחרון תושביה, דו"ח משטרה מתוחכם שמצולם מכל כיוון, ועד לסנקציות ארכאיות של רשות האכיפה עד כדי התאבדויות חייבים והיד עוד נטויה, ולא כאן המקום להאריך בכך.

באופן מעשי

מה שמובן הערב מעשית, חשוב פי כמה וכמה מהעניין התיאורטי. הערב התחוור לנו באופן רשמי, משולחנם של טובי החוקרים במדינת ישראל, כי מציאות בה כל כתבה המופיעה בתקשורת הישראלית, אם זה עיתון של המדינה, או עיתון של מישהו אחר, הינה בעלת סבירות, כך על פי תוצאות חקירת המשטרה בכל אופן, של הטיית האמת עקב אינטרס כזה או אחר.

יצא המרצע מן השק

מי יאמין עוד לכתבות תחקיר, מגדולי המדיה במדינת ישראל ועד לתחקירי כתבים זוטרים המנסים לפלס את דרכם לצמרת? מי יקבל עוד את דבריהם של צמד תחקירנים ציני ובוטה המתיימר לגלות את האמת בכל עניין. הרי על אחד מהם הוטל צל כבד של חשד, כי לכאורה שילם לחייל על מנת שימשוך בדבריו קצין בכיר ויתעד זאת, ומה רבים הם הסיפורים והחשדות.

הערב (שלישי, שעון ישראל) גבירותיי ורבותיי הנכבדים, לא שנפל דבר בישראל שלא ידוע כי היה קיים, אלא שנפל האסימון לרבים שבחרו להתעלם מכך. לא לחינם צינורות חדשות אלטרנטיביים המדווחים על הנעשה במדינת ישראל, לרבות רשתות כוואטסאפ ופייסבוק ואתרים אשר אינם שייכים למיינסטרים מדיה, מושכים יותר מכ- 4 מיליון קוראים ביום הן מישראל והן מהעולם.

"אין שמחה כהתרת הספקות"

לא נותר אלא לומר, תודה אדוני ראש הממשלה, שבמעשיך הסרת את עלה התאנה מן האמת. אמנם נכון לעכשיו נראה כי הדבר יעיב על "חגיגות ה- 70" אבל למי באמת יש חשק לחגוג. מאידך, זה גם יעצור את השרה הנכבדת רגב מלרוקן את הקופה בעבור אותם אירועים שמן הסתם לא ימשכו קהל רב. אך העיקר הוא כי מהיום נדע שכל כתבת תחקיר באשר היא על אשר הוא, ומחילה על המילה הרדודה- היא בגדר "חרטה", עד שיוכח אחרת.

עתה, נותר לשחזר בזיכרוננו סיפורים מתוקשרים יתר על המידה שאירעו בשנים האחרונות, על תפירת תיקים ובסיומם כניסתם של אנשים לכלא. כדאי לעצור ולחשוב מדוע התקשורת עטה על הסיפורים הללו מעבר לכל פרופורציה כדי להבין כי אולי הכול היה לכאורה חשוד כמוטה ומגמתי.

מסכנים מי שנשלחו למאסר עקב דעת קהל ושופטים חסרי חסינות מרחשי הציבור ומי יודע לכאורה ממה עוד, אף כי טוענים הם אחרת. בגדי המותגים של היושבים בדין עת הערכאה משודרת בשידור חי, ומפרסמת את חידודי הלשון שלהם, ייתכן שאלו יוכיחו את הדבר.

הכול לכאורה מתפתח במדינת ישראל עקב חשיפת המדיה ובהשפעתה והפעלתה לכאורה בידי גורמים אינטרסנטיים, וזה חשבון הנפש של 70 שנות מדינת ישראל. כמה חבל!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובי ריבלין - טוויטר

מה משותף לרובי ובוגי? נדמה כי המילים שלהם לא אומרות כלום

מי הם הצמד חמד שיגדירו ערכים מה הם? ומה הצורך בהוצאות אינסופיות בעבור ״נשיא החצר״?

3 תגובות

  1. למה אמסלם קורא לעד המרכזי לפיד, מלשן עלוב…??? עכשיו כל עד בפרשה הוא כבר לא עד אלא "מלשן"… חחחחח

  2. חגיגות ה-70… יותר בא להתחבא מתחת לשולחן, אני רק חושב איזה דאחקות רצות עכשיו בבית הלבן ועשרות מדינות נורמליות יחסית מההצגה הזו