בס"ד י״ט באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / הנקמה המתוקה בקליקה המשפטית- 'תופרי התיקים' תגיע מהכנסת?
פטיש ישיבות צדק בית משפט - CC0

הנקמה המתוקה בקליקה המשפטית- 'תופרי התיקים' תגיע מהכנסת?

צדק סוביקטיבי (קרדיט תמונה:- CC0)

האמון במערכת המשפטית ממשיך לקרוס לשפל חסר תקדים: ארדן טוען כי שופט מדבר שטויות, אמסלם מתנבא, חושש ומזהיר מתיק תפור, גל הירש, מי שתפרו לו תיק סיכול, ובן גביר, מי שתפרו ללקוחותיו תיקים, אצים רצים לבחירות – הנקמה המתוקה במערכת 'תופרת התיקים' עוד תגיע מספסלי הכנסת?

בהגדרה פשוטה, תפירת תיק הכוונה לאדם שהתגלה חשד ו"צצו" ראיות כנגדו לאורך הזמן. בהגדרה הרחבה יותר, כפי שטענו שני ראשי 433 לשעבר, ושניהם נאלצו לעזוב, תפירת התיק עבורם  לדוגמא, הוא דבר שהוזמן.

האחרון, ריטמן, אף הצהיר כי המזמין הינו לא אחר מראש הממשלה נתניהו. מן הסתם הם יודעים על מה הם מדברים. השאלה היא כמה תיקים נתפרו עבור אזרחים - בין אם בהזמנה ובין באקראי, ואלו המתלוננים עתה על תיקים תפורים, גרמו להם לשבת בכלא על סמך ראיות מפוברקות?

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, ממונה אמנם על המשטרה, אך המרחק משם ועד למערכת המשפטית, ככל המסתבר, קרוב מאוד, בפרט כשדעותיה של חברתו במשרד המשפטים אינן רחוקות משל ארדן, ולכן, הוא רואה ככישלון את העובדה שלא הצליח בקדנציה הנוכחית להפחית ממשמעותה והשפעתה של הקליקה המשפטית, במיוחד ביחס לנבחרי הציבור.

גל הירש (דוברות המשטרה)

גל הירש, ממתין לכם בסיבוב... (קרדיט תמונה: דוברות המשטרה)

חיוכים והרמות כוסית לא יסתירו את האיבה

דבריו של ארדן שנאמרו לאחרונה, מלמדים כי הנתק בין האליטה המשפטית לנבחרי הציבור, וכל שכן לציבור עצמו הגיע לשיא, כך שכל ביקורת כנגדם מתפרשת מיד כהסתה.

באחת מהתבטאויותיו אמר ארדן כי דבריו של מצא, מי שהיה שופט בכיר בבית המשפט העליון, הם "שטויות" והסביר כי זה שאדם יושב על כסא שופט, אינו בהכרח מונע ממנו מלדבר שטויות. באותה נשימה, הקדים ארדן רפואה למכה, ואמר כי מי שרק מעז להטיח בהם ביקורת נחשב באופן אוטומטי למסית.

ארדן טוען כי המסית הוא לא אחר מאשר שופט העליון לשעבר מר ברק, השנוי במחלוקת, משום שהוא פנה לשופטים בהתייחס אליהם כ"אחים" והכריז למעשה מלחמה נגד "רוחות רעות."

דודי אמסלם 'אינו ישן בלילות' מפחד תפירת תיק כנגדו

במקביל, חברו של ארדן לליכוד ויו"ר הקואליציה, דודי אמסלם, משוכנע כי הוא הבא בתור אחרי ראש הממשלה בנימין נתניהו. כי אם לראש ממשלה לא רק שתופרים תיק הזוי, אלא שלושה כדבריו, אזי הסבירות כי יתפרו לו תיק במידה וייבחר לכנסת הבאה, כמעט ודאית.

אפשר לומר כי הדבר משעשע עד מאד, כשחושבים על כך כי גל הירש, מי שנתפר לו תיק כדי להניא את מינויו למפכ"ל המשטרה, שועט לכיוון בית הנבחרים בכנסת הבאה, מן הסתם כדי לבצע את הנקמה המתוקה שלו, והוא בוודאי יודע מה הן תכניותיו.

גורם נוסף שקץ בתפירת תיקים וטוען כי תש כוחו בסקטור הפרטי כדי לשנות משהו בנידון, הוא עורך הדין בן גביר אשר "מאיים" גם הוא לרוץ לכנסת ומשם כבר להמשיך את מאבקו בתופעה.

ח"כ דודי אמסלם - דוברות ועדת הפנים

דודי אמסלם, אמנם לא עשה את עבודתו נאמנה כדי לגלות לציבור את מחדל השריפות הענק, אך בסך הכל איש חביב (קרדיט תמונה: דוברות ועדת הפנים)

בסופו של יום "הם" דואגים רק לעצמם וכיסם

ככל שפוליטיקה היא אמצעי לגיטימי ובעיקר במדינת ישראל לעשות ככל העולה על רוחו של נבחר הציבור, מה עוד כי מדובר במשכורות והטבות שהן בגדר חלום לכל תושב המדינה, הכלל והעיקר המצוי בה הוא ניתוק מוחלט ממצבם הכלכלי הדחוק של רוב התושבים, וכן ניתוק משלל חוקים מעיקים שאינם נאכפים על הנבחרים.

כך שבתוך כל הסיבות לרוץ לכנסת, אי אפשר להתעלם כי הכנסת הבאה תתכנס לחזית לחימה למעשה בין אושיות המדינה עצמה. מנצחים ככל הנראה גם בקדנציה הבאה לא יהיו, "חללים" לעומת זאת, כפי שחושש אמסלם מתיק תפור, צפויים גם צפויים כי יהי.

תושבי המדינה אף הם לאחר עשרות שנות דוחק כלכלי עקב יוקר מחיה אבסורדי, וסבל תחת נטל מיסוי כבד וחוקים מחוקים שונים ומשונים המגבילים אותם מכל כיוון, בפרט מלהתנהל כלכלית, אינם קונים את דמעות התנין של הנזעקים לדגל יש מאין ורצים לכנסת.

כמה תיקים תפורים היו לאזרחים, בעוד הנבחרים היקרים ישבו על הגדר ושתקו? עכשיו כשזה קורה להם, מה הפלא כי את העם זה כבר לא מעניין.

הצביעות חוגגת

אתר הציונות הדתית 'שבע' הביא אף הוא מאמר המתלונן על כך כי לא רק שהתיקים תפורים אלא "תפורים רע". כותב המאמר המגיע מאוניברסיטת אריאל בשומרון, ד"ר חיים משגב הוא גם עורך דין במקצועו, שככל הזכור לא השמיע את קולו לא הוא ולא אתר 'שבע' לגבי תיקים תפורים שכיכבו בכותרות החדשות ככל שזה לא היה מעניין המגזר אותו הם מייצגים. ואולי אף להפך מכך, הם דאגו להביא מאמרים, דוגמת אלו של הרב שרלו, שהטיחו לשון הרע לכל עבר, כנגד אותם שהמדינה תפרה להם תיק. צביעות לשמה.

משגב טוען כי העובדה שרוני ריטמן, שפיקד על חקירת נתניהו הצהיר כי ראש הממשלה "תפר" לו תיק, ולא הדיר עצמו מהחקירה מלמד על הגינותו משום "שלכל איש הגון היה צריך להיות ברור שהוא אמור להיות מסולק מחקירות ראש הממשלה," כתב משגב.

המאמר ממשיך לתאר את מציאות תפירת התיקים, חקירות מוטות ועוד זוטות, כאשר משגב קורא בסופו של דבר ליועץ המשפטי, אביחי מנדלבליט, להתעלם מהלחץ ולהפנים כי התיק תפור וכי החקירות מזוהמות למעשה.

כל עוד לא יתוקנו עוולות העבר אל לרדופים עתה להלין על מצבם

לסיכום, אפשר לומר כי כל אלו הזועקים עתה לשמיים כי במדינה יש מי שתופר תיקים באופן סדרתי, תוך גיבוב ראיות בשיטת "לך תוכיח שאין לך אחות" אינם אלא היפוקריטיים מראשי המעלה, משום שקולם לא נשמע כאשר היו פרשיות שונות שבהן אין בכלל ספק כי מדובר היה לא רק בתיק תפור אלא "בהזמנה."

כל עוד לא יתוקנו עוולות העבר, ישלמו אלו ששתקו כשזה לא נגע להם, מידה כנגד מידה וככל שזה מסתמן בלי תיקון העולם בתחום תפירת התיקים במדינה, זה רק יחמיר.

יעשו כל הזועקים חשבון נפש עמוק לאורך ולרוחב, היכן הם היו בשנים האחרונות כשחפים מכל מעשה פלילי הוכנסו לבתי הכלא, יתקנו כאמור, ואולי תהיה להם ישועה.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.