בס"ד י״ד באדר א׳ תשע״ט , יום שלישי , פברואר 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / מולר סופג ביקורת: אינו ממוקד, העמיד לדין סוחר אינטרנט זוטר
היועץ המיוחד, ראש ה-FBI רוברט מולר (קרדיט תמונה: CC\Flickr\Ryan J. Reilly\סטודיו טודיי)

מולר סופג ביקורת: אינו ממוקד, העמיד לדין סוחר אינטרנט זוטר

היועץ המיוחד, ראש ה-FBI רוברט מולר (קרדיט תמונה: CC\Flickr\Ryan J. Reilly\סטודיו טודיי)

החוקר המיוחד שמונה על ידי משרד המשפטים לחקירת החשדות ל'קנוניה רוסית,' מה שלאחר מכן הוגדר כחשדות לשיבוש חקירה, ממשיך לירות לכל הכיוונים.

בחודש שעבר עזבו עוד שני אנשי צוותו של היועץ המיוחד רוברט מולר, זאת בהמשך לנשירה עקבית של מספר אנשים אותם לקח כדי שימצאו קצה חוט כנגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ או מי מבין אנשי קמפיין-טראמפ, בפרשת רוסיה.

עד כה העמיד מולר לדין מספר אנשים והיד עוד נטויה, אולם כל אחד בעניין אחר לחלוטין כאשר המכנה המשותף לכולם זהה - אין כל קשר לקנוניה רוסית - יתרה מכך, אין בדברים כל צד פלילי המשויך לנשיא טראמפ.

העלה את חמתם של המשפטנים

עתה הכניס מולר לכלא ל-6 חודשי מאסר, סוחר אינטרנט זוטר, שסחר למחייתו בחשבונות מזויפים דרך האתר המקוון אותו הקים, ושלשל לכיסו סכום זעום של כ-20 דולר לכל חשבון אותו מכר.

מולר הצדיק את בזבוז המשאבים האדיר וכספי הציבור ברדיפה אחר עבריין צעצוע מבוגר, בשם ריצ'רד פינדו, מקליפורניה, בכך שפינדו במסגרת החשבונות מזויפים בהם סחר אונליין, אשר אפשרו על ידי הפרטים לשלם חשבונות מקוונים כגון למודעות עבור פייסבוק, מכר גם למספר גורמים החשודים כרוסים אשר העלו מודעות ממומנות לפייסבוק.

למותר לציין כי לנאשם לא מיוחס דבר וחצי דבר בקשר לקנוניה רוסית או לניסיון של גורמים רוסים להשפיע על בחירות 2016 לנשיאות ארה"ב, לפיכך היה ראוי כמו בשאר המקרים עד כה, אולי למעט אחד שקשור לקמפיין-טראמפ אך לנושא אחר, לתת לרשויות המשפט המקומיות לטפל כראות עיניהם בתיקים.

רוד רוזנשטיין (צילום מסך פוקס-ניוז)

רוד רוזנשטיין, הממונה על החקירה במשרד המשפטים, שאל למה שהוא עצמו לא יקליט את הנשיא טראמפ כדי להפליל אותו  (קרדיט תמונה: צילום מסך פוקס-ניוז)

הביקורת גוברת והולכת

הביקורת הנוקבת כלפי מולר גוברת והולכת. משפטנים בכירים כגון אלן דרשוביץ, פרופסור למשפטים בהרווארד בדימוס ועורך דין מצליח, כמו גם נוספים וכן פרשנים משפטיים במדיה שלא בהכרח הצביעו או שיצביעו לנשיא טראמפ, טוענים כי החוקר המיוחד יורה לכל הכיוונים אך מחטיא את המטרה.

עיקר הטענות כלפי מולר כי הוא ממשיך להנאתו בתפקיד מזה שנתיים ומבזבז לריק את כספי הציבור בחקירה שעלתה עד כה הון עתק למשלמי המסים ללא שיש לה כל כיוון ברור.

לא מזמן נודע, כי מי שאחראי על החקירה במשרד המשפטים רוד רוזנשטיין, תועד כשהוא מעלה רעיון להפליל את הנשיא טראמפ על ידי שימשוך את טראמפ בדברים ויקליט אותו. רוזנשטיין הודה בדברים, אך טען להגנתו כי מדובר היה בבדיחות הדעת. עתידו במשרד המשפטים עדיין לוט בערפל.

 

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.