בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום רביעי , מרץ 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / בקרוב: ניהול מבחני הנהיגה (טסט) יתבצעו אוטומטית
נהג נהיגה רכב טסט - CC0

בקרוב: ניהול מבחני הנהיגה (טסט) יתבצעו אוטומטית

(קרדיט תמונה: CC0)

משרד התחבורה הכריז על מהפכה טכנולוגית, כך שתהליך ניהול מבחני הנהיגה יהיה אוטומטי לגמרי.

מערכת ברוש לניהול מבחני הנהיגה החדשה תאפשר תהליך יעיל, הקצאת מבחן נהיגה תוך ימים ספורים, מבחנים מצולמים תחת פיקוח, מסלול נסיעה אקראי, מבחן נהיגה אובייקטיבי עם קריטריונים מוגדרים מראש, מבוסס כישורי נהיגה, שקיפות מלאה כלפי התלמידים ומורי הנהיגה והכל כדי לשפר את השירות לציבור.

עם כניסת הרפורמה במבחני הנהיגה במדינת ישראל, קבצת מלם תים סיימה פרוייקט של הקמת תשתיות מחשוב ב- 20 אתרי יציאה למבחני נהיגה מעשיים, של משרד התחבורה, הממוקמים מתל אביב צפונה. זאת כקבלן משנה של חברת מילגם בע"מ, המתמחה במתן שירותים וניהול פרוייקטים, אשר זכתה במכרז. עלות הפרוייקט 3 מיליון שקל.

הפרוייקט, אשר ישמש כ- 130 בוחני נהיגה (טסטרים), הוא חלק ממערכת ברוש של חברת מוטורולה, לניהול מבחני הנהיגה החדשה בישראל. הביצוע כלל תיכנון והקמת תשתית מחשוב ל- 20 אתרים ברחבי הארץ, לרבות תכנון והקמת תשתיות תקשורת פסיביות, התקנת ואספקה של תשתיות תקשורת אקטיביות, אספקה והתקנה של שרתים ומתגים של HP, מחשבים, ציוד קצה ומערכות אל פסק.

ממסרון לנבחן ועד לטאבלט של הבוחן

הנבחנים מקבלים הודעה על מועד הבחינה במסרון והבוחן מזהה את הנבחן על פי נתונים המופיעים בטאבלט שלו. מסלול המבחן נבחר באופן אוטומטי על ידי המערכת ומתאים בדיוק לאורך הנדרש.

המבחן מצולם ומפוקח על ידי מערכת ברוש. בסוף המבחן, הבוחן עובר על רשימת כשירויות הנהיגה המופיעה בטאבלט שלו ומסמן האם הנבחן נהג כראוי או לא.

המערכת מתעדכנת בצורה אוטומטית, באופן פשוט, שקוף לנבחן ואובייקטיבי לגמרי. בסיום המבחן, מועברים הצילומים, השמע, מסלול הנסיעה והטופס שמילא הבוחן, למחשב מרכזי בזמן אמת. המערכת מנתחת את הנתונים ומשקללת ציון סופי. תוך חצי שעה בלבד, הנבחן מקבל הודעה האם עבר את המבחן.

צבי נטוביץ', מנהל צוות מכירות מגזר ציבורי בקבוצת מלם תים. צילום יחצ

צבי נטוביץ', מנהל צוות מכירות - מגזר ציבורי, בקבוצת מלם תים (קרדיט תמונה: יחצ)

מקצועי יותר, שקוף, מהימן יותר

טל בסכס – סמנכ"ל חטיבת הפרויקטים בקבוצת מילגם: "בזכות המערכת החדשה, משרד התחבורה יהיה מקצועי יותר, שקוף יותר, מהימן יותר ומעל לכל נגיש וזמין ברמת שירות מיטבית.

המטרה היתה בין היתר צמצום זמן המתנה לבחינה המעשית. ביצוע הבחינה תחת עינה הפקוחה של המצלמה ותחת אוזנה הקרויה של ההקלטה לאורך כל הבחינה, ולצידם מערך פיקוח ובקרה משמעותי ומקצועי המאוייש על ידי מפקחים המאגדים יחד מאות שעות נסיון, יאפשר לאגף הרישוי לוודא כי כלל הכישורים הנדרשים למי שעתיד להיות נהג חדש אכן מתקיימים."

עוד מוסיף בסכס: "חברת מילגם בחרה במלם תים כקבלן משנה לנושא המחשוב, לאור היכולת של הקבוצה כאינטגרטור גדול לרכז את כל מרכיבי המערכת בבית אחד, בעזרת אנשי מקצוע מצוינים שנתנו מענה לכל הדרישות והשינויים בכל שלבי הפרויקט."

צבי נטוביץ', מנהל צוות מכירות מגזר ציבורי בקבוצת מלם תים: "על מנת לייצר מערך אחיד, הרפורמה נוגעת בכל הרבדים בתהליך ביצוע מבחני הנהיגה המעשיים ומשנה את אופן הממשק בין הנבחנים והבוחנים. המערך החדש מייעל את התהליך עבור כלל המעורבים, ביניהם: תלמידי הנהיגה, בתי הספר, מורי הנהיגה והבוחנים. המבנה החדש מאפשר פיקוח יעיל של משרד התחבורה על מפעילי הבחינות."

נטוביץ' הוסיף: "הפלטפורמה הטכנולוגית עליה מבוססת הרפורמה היא מערכת 'ברוש', הכוללת אלמנטים טכנולוגיים שיותקנו ברכבי לימוד נהיגה. רכיבים אלו כוללים מצלמות לתיעוד הדרך ופנים הרכב, מיקרופון, התקן GPS ושמירת המידע בצורה מוצפנת במחשב הטאבלט."

"מלם תים ניהלה את כל הפרוייקט ותיאמה בין כל הגורמים השונים שנטלו בו חלק, תוך עמידה בלוח זמנים צפוף במיוחד והתמודדות עם מורכבות טכנולוגית, על הצד הטוב ביותר," סיכם נטוביץ'.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

תגובה אחת

  1. מקצועי מקצועי, אבל כשהבוחן שקוע בטאבלט, וכבר יש דיווחים על תאונות ונזקים לרכבים