בס"ד י׳ בתשרי תשע״ט , יום רביעי , ספטמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6350.27 | €5442.81 | £4827.93 | ¥711931.55 | 19/09/2018 00:06
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / מחאה בכל מצב: הכינו מראש שלטים וסיסמאות לכל אחת מהאפשרויות
ברני סנדרס - צילום מסך

מחאה בכל מצב: הכינו מראש שלטים וסיסמאות לכל אחת מהאפשרויות

הדמוקרטי ברני סנדרס עומד "להתפוצץ" בהפגנה- היו מי שדאגו לבריאותו (קרדיט תמונה: צילום מסך)

מיד לאחר הודעתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כי החליט למנות את ברט קוואנו כשופט בית המשפט העליון של ארצות הברית, כבר יצאו מספר דמוקרטים בהם ברני סנדרס כשהם מוקפים בקהל משולהב למחאה מאורגנת להפליא בתחפושת של התארגנות אקראית.

רפובליקנים וגורמים קונסרבטיביים במדיה תמהו, פוליטיקאי בכיר נשמע אומר – יש להם 40 יום (תהליך המינוי) למה להם לרוקן את כל התחמושת דקה לאחר הכרזת הנשיא על בחירתו כשופט לבית משפט העליון.

הדבר שלכד את עיניהם החדה של כמה עיתונאים המדווחים נכוחה, הסגיר את התופעה המוזרה; לא עברה שעה ובשטח כבר היו חולצות ושלטים מדוגמאות וצבעים שונים בהפקות דפוס מיוחדות, כאשר על רובם כבר התנוססו ססמאות רלוונטיות וכאלו שאף נשאו את שמו של קוואנו.

מחאה נגד בחירתו של קוואנו כשופט בית המשפט העליון - צילום מסך

אמנם זו אמריקה-2018 אך מופע שלטים שכזה חייב היה להיות מאורגן מראש (קרדיט תמונה: צילום מסך)

האקראי הפך להצגה מתוזמנת מראש

מדובר אמנם באמריקה של 2018 וכמובן שניתן כאן תאורטית לבצע הפקה שכזו במהירות שיא ואף כמעט יש מאין, אך המגוון, הכמות והמהירות חשפו עובדה אחרת לגמרי.

עוד בעבר יצאו פעילים למחאה באופן ספורדי אך זריז מאוד כנגד הנשיא טראמפ, לכולם זכורה המחאה מול מגדלי טראמפ במנהטן בה השתתף גם מייקל מור.

אולם מחאה זו כנגד מינויו של קוואנו כשופט במקומו של השופט קנדי שהודיע על פרישתו, שונה מהמחאה שהתנהלה ב-2016 באופן אקראי, לאחר בחירתו של הנשיא טראמפ ב-2016.

אם אז בעניינו של טראמפ, טרחו המפגינים החרוצים לכתוב ססמאות בכתב ידם על שלטים מאולתרים למרות שעברה יממה ויותר מאז בחירתו כנשיא, כאן במקרה של מינוי השופט, בתוך שעה קלה צצו המה עם שלטים וחולצות מוכנות שנשאו מסרים רלוונטיים לגבי מועמד זה ספציפית.

מחאה נגד טראמפ בניו יורק 2016 - צילום מסך
ההבדל הברור העולה מהמחאה נגד טראמפ בניו יורק 2016 – כל השלטים ספונטניים ועבודת יד (קרדיט תמונה: צילום מסך)

המסקנה המתבקשת ברורה

הנחת העבודה היא, כי רשימת הנואמים כבר היתה מוכנה, השלטים בין אם הודפסו והוכנו בחבילות עם מספר שמות פוטנציאליים או שמא עמדו הכן במכבשי בתי הדפוס, בכל מקרה גם הם כבר היו מוכנים מראש.

המחאה הפעם היתה כה מלאכותית ופוליטית תוך ניסיון לנצל את הבמה לתעמולת בחירות לקראת בחירות-האמצע בנובמבר לקונגרס, עד שהדירה אלפים שאולי היו מצטרפים אך חשו כי מדובר בניצול ציני של המעמד ולא במחאה אמתית.

מגישת פוקס ניוז, לורה אינגרהם, הגיבה לאחר מופע השלטים הססגוני ואמרה בשידור: "בטח היו להם כל מיני סוגים של שלטים שונים שאומרים, לעזאזל עם קוני בארט, לעזאזל עם הארדימן, אבל הם נאלצו להשתמש בשלט לעזאזל עם קוואנו."

המחאה "הספונטנית" היתה מתקיימת בכל תרחיש

לא חשוב במי היה בוחר טראמפ כשופט בית המשפט העליון, לכל תרחיש כבר ניצבו מוכנים הנואמים המתאימים, שלטים עם ססמאות ורטוריקות רלוונטיות, אם זה סוגיית הפלות כפי שהצמידו לקוואנו וכנגד מינוי אחר אולי המחאה היה סובבת סביב עניין ההגירה.

המפלגה הדמוקרטית שהיה כה להוטה אחר ההזדמנות, לא חשבה לרגע שמא הדבר ייחשף ולא טרחה לעכב לפחות לזמן סביר את ההפגנה "המאולתרת." כך נודע לכל שהכול היה מתוזמן להפליא ואין מדובר במחאה אמתית שעניינה דאגה לציבור, אלא בפוליטיקה מהסוג הזול ביותר.

במאמר מוסגר, יש מי שדאגו לבריאותו של ברני סנדרס שנראה כי עוד מילה והוא עומד להתפוצץ. לציין כי על סנדרס שורה לאחרונה רוח חדשה, מאחר והוא מנכס לעצמו את זכייתה של המועמדת הצעירה בפריימריז לקונגרס מטעם מחוז ניו יורק, משום שהיתה תומכת שלו בעבר.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

עבר לקיבוץ נדבות? האמיר של קטאר נתן לארדואן את מטוסו במתנה

פרשנים העריכו כי המתנה המהודרת לא נמסרה לארדואן רק משום שקטאר מבינה למצבה הכלכלי העגום של טורקיה