בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום ראשון , מרץ 24 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / יהדות / דסק יהודי / מנהיג הציונות הדתית: מי נתן גב לעינויי השב"כ? התשובה: אתה
מעצר נער בשומרון - הקול היהודי

מנהיג הציונות הדתית: מי נתן גב לעינויי השב"כ? התשובה: אתה

מעצר נער בשומרון- ארכיון, למצולמים אין קשר לתיק דומא (קרדיט תמונה: הקול היהודי)

מאמר דעה

אחד מסמלי הציונות הדתית ואולי המנהיג הבכיר שלה כיום, הרב חיים דרוקמן, ביקש היום מחסידיו להפיץ סרטון וידאו בו הוא מביע זעזוע עמוק על כך כי חוקרי השב"כ עינו באכזריות נערים אף קטינים תוך תאוותם לחלץ הודאות בפרשת דומא.

דרוקמן שואל בסוף הסרטון כשהוא מישיר מבטו למצלמה שניות רבות: "מי נותן גיבוי לאכזריות כזו?"

על פי הדיווח עולה, כי הרב ידע זמן רב על הדבר ובאתר המזוהה עם מגזר הציונות הדתית נכתב, כי הוא "העביר את הסרטון ליו"ר ארגון חוננו, שמואל (זנגי) מידד, וביקש שהוא יקבל תהודה רחבה, לאחר שזמן רב חשב על הנושא."

על כן, משהרב הנכבד ידע על כך, ו"חשב על הנושא" זמן רב ורק עכשיו הואיל להגיב על כך, אין לו אלא להלין על עצמו ועל חבריו "ממנזר השתקנים."

כך שהתשובה לשאלה מי גיבה זאת בשתיקתו, ברורה- אתה הרב נתת לכך גיבוי כששתקת! אתה וחבריך, וחברים נוספים שעדיין שותקים.

הסיבה השורשית לשתיקה

חייבים להבין, מדוע חשב דרוקמן זמן כה רב לפני שהואיל להזדעזע, הרי הנערים חובשי כיפות סרוגות והם ממגזר הציונות הדתית, מדוע היה הרב צריך בכלל לחשוב, שלא לומר זמן כה רב?

אלא שהתשובה קצת מורכבת, אך ניתנת להשגה.

הציונות הדתית, היא "בלוף" מומצא בן כמה עשרות שנים בלבד. כן, למי שלא יודע, מעולם לא היו כיפות סרוגות, ואף לא טלית עם פסים כחולים, עד שהם לא התאימו את עצמם לצבעי מדינת ישראל, והתבדלו ככל שיכלו מהמראה החרדי.

אותה אמונה, נולדה כמעין גשר בין יראי שמיים לבין מוסדות מדינת ישראל, "המקודשת" במגזר המיעוט הזה, משל היתה חקוקה באחד מכתבי הקודש של עם ישראל.

אך לא כך, אין ולא אזכור ברמז כי לעם ישראל תהיה אי פעם "מדינה." כן, אנו מצפים כולם לגאולה וכל הכרוך בכך לטובה ולברכה, אולם המציאות היא כי לא לזו ייחלנו.

טודיי מדיה

יחד עם זאת, כל בר דעת יסכים כי טוב הדבר שכרגע בארץ ישראל ישנו מוסד כלשהו המזכיר לכאורה יהדות כגון מדינת ישראל, ולא גרוע מכך. ואין בכך לגרוע ולו במעט ממסירות הנפש של חיילי צה"ל השם ישמרם בתוך עם ישראל.

ובחזרה לסוגיה, המאמינים והחסידים של המגזר אף מבטלים את הוראות חכמי ישראל בספירת העומר. כך לדוגמא, מוסיפים תפילות מדעתם, מתגלחים מסתפרים שרים ושמחים ואף מתחתנים בעיצומה של ספירת העומר, ביום בו קובעת המדינה כי יש לציין את הקמתה, אף כשזה לא בהכרח בתאריך ההיסטורי.

אפשר עוד רבות להלאות בנושא הסגידה של הציונות הדתית למדינה, אך נוסיף רק דבר אחד: בכל שבת, חג ואירוע ויש אפילו העושים זאת בברכת המזון מברכים המה את המדינה על כל חבריה, שזה מן הסתם כולל את טיבי אחמד, זועבי חנין ועודה איימן. לא פלא שעוכרי ישראל "המבורכים" מצליחים לחתור ולגדול לכדי כמעט 20% מכלל חברי הכנסת והיד המכניסה את הפתק בקלפי, עוד נטויה.

חייל יחידת העוקץ שניטרל המחבל (דובר צה"ל)

חייל המגזר, שירה בעדינות כדור בודד במקום לחסל מחבל מתועב שחיסל בני משפחה על שולחן השבת קודש, ואמו הסבירה בשמו בתקשורת- למה שיגמור כמו אזריה? מדינה שמפחידה את תושביה (קרדיט תמונה: דובר צה"ל)

הקונפליקט בין הסגידה הדתית למדינה לבין המציאות

לפיכך, כשהמדינה "קודש" בעיניהם, להבדיל | כנרות חנוכה שאין להשתמש בהם, כאן מתחיל הקונפליקט המהותי בקרב מגזר המיעוט הזה, שצעיריו נוטשים ולא לחינם ובמספרים אסטרונומיים.

עבור מי שמאמין בכמעט "עבודה זרה" הזו, קשה מאד לבוא לעזרתם של אותם נערים אומללים, אף כי הם בני המגזר גם זאת תלוי את מי שואלים. למרות כי כיפותיהם של הנערים סרוגות כמזוהה במגזר הציוני, בפועל, הם מעוניינים בהקמת "ממלכת יהודה." לפיכך הם הוכרזו כאויבי המדינה, ומשום כך הם אויבי קונספט הציונות הדתית, שבו הסגידה למדינה, כאמור לפני הכל.

סיכום הדברים

לכאורה זו הסיבה כי לא ממש שמעתם מקרב הציונות הדתית קול זעקה גדולה, ומנהיגה אומר היום ללא בושה כי 'חשב להגיב זמן רב' על פגיעה פיזית ונפשית בבני המגזר.

מי שנחשף ולו לחלק ממה שעברו הנערים היהודים על ידי חוקרי מוסד של המדינה היהודית לכאורה, ועוד יבוא יום והכל יתפרסם, מעבר למצגות הזוועה שעשו הילדים שעברו חוויות קשות להכלה, יכול לענות לכם:

אתם! כן אתם! ששמתם את המדינה לפני האחים שלכם, רק אתם אלו שנתנו גיבוי לכך, וציפור קטנה לחשה לנו כי הם ידעו על הכל לפרטי פרטים! מקדמת דנא- ושתקו!!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

משרד הבריאות ליצמן - עמוס בן גרשום לע"מ

שפשפו עיניים: ליצמן קורא להעלות מיסים

שבועות לפני שהבוחר אולי יבחר בו ואולי לא, הוא נזכר ״אני אעשה את כל הצעדים שצריך.״

תגובה אחת

  1. אסור לקטרג על עם ישראל ובטח לא על רבנים בעם ישראל ולכן מנועים מלכתוב את דעתינו על אילו