בס"ד י״ג בתשרי תשע״ט , יום שבת , ספטמבר 22 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6698.76 | €5691.68 | £5122.55 | ¥750738.88 | 22/09/2018 04:14
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / יום הצביעות לשואה: ומי אמר כי אין מדובר בעובדה מרכזית בחיינו..?
ניצולי שואה - יחץ

יום הצביעות לשואה: ומי אמר כי אין מדובר בעובדה מרכזית בחיינו..?

ניצולי שואה (קרדיט תמונה: ארכיון יח"צ)

מאמר דעה

מה יפים הם ומכובדים הטקסים הממלכתיים לצורך ציון יום השואה והגבורה על ידי מדינת ישראל.

כמה מגוחך לשמוע מהנבחרים המתלהמים ברגש.. אך מנותקים מהעם ובמרחק עשרות אלפי שקלים מהכנסתם הדלה של רוב תושבי מדינת ישראל ובפרט ניצולי שואה ערירים, למשכורתם השמנה של הנואמים השונים.. כי רבים חיים עדיין באשליה כי הציונות זה הקונספט אשר יגן על כל יהודי בעולם באשר הוא.

כמה פתטי לראות ביום זה את התפיסה הציונית שנחשבת כבלון נפוח בעיני חלק נכבד מיהודי העולם שרובם ולא בכדי אינם תושבי מדינת ישראל, תוך שאחת ממטרותיה של הסוכנות הציונית העכשווית הינה שאיבת כספים, איך שהיא מעוררת שיתוף פעולה מדהים בין אויבים פוליטיים בנפש, כדי שיהודי העולם ימשיכו למסור נפשם, מרצם ובעיקר כספם, הזורם בסכומי עתק לקופות שונות ומשונות בתוך סבך מוסדות המדינה, שמא יגיע יום שחור והיא תציל אותם, וגם מקרה "הסכין בגבו" של פולארד זכור היטב.

ברם דווקא היום, ועם כל הכבוד למעמד, ואין כאן להוריד כהוא זה מחשיבות זכר קורבנות השואה, יש לערוך חשבון נפש נוסף.

חיי האדם במדינת ישראל בטבלאות של יחס עלות תועלת

האומנם מדינת ישראל ומי שנחשבים "גדולי האומה" בקרב מחזיקי התפיסה הציונית, באמת דאגו מאז ומתמיד לכלל היהודים באשר הם.

בן גוריון? פרס? רבין? גולדה? אולמרט? די להזכיר בהקשר זה רק את חטיפות ילדי תימן ומי יודע מה עוד חבוי עמוק בתיבת הפנדורה הזו, את מלחמת יום כיפור האומללה, נרצחי תוצאות 'הסכם אוסלו', ומלחמת לבנון השנייה כדוגמאות בולטות לניתוק מוחלט מהמציאות בקרב מי שהצליחו להתברג פוליטית למעמד בכיר בזכות שלטי חוצות או מחטף לאור הנסיבות.

לכאורה נדמה כי התפיסה הציונית האליטיסטית מעמידה את חיי האדם במדינת ישראל בטבלאות של יחס עלות תועלת, ועל בסיס זה מתקבלות ההחלטות עד היום בידי אנשים שחלקם אינם ראוי גם לא מקצועית.

האם הם "הגדולים" עשו ככל שביכולתם לעזור לאחיהם הנטבחים בגרמניה ובפולניה? האם לצד אלו שנבחרו בקפידה להדליק משואות.. מדינת ישראל באמת דואגת לכלל ניצולי השואה בארץ ובעולם, אלו הקשישים שלו היו מוזמנים לטקסים היום, היו מעמידים את המדינה שלעתים נראה כי העיקר בה, הוא הטקסים.. במבוכה?

התשובה: ממש לא!

ואם מייסד המדינה, או לדידם של אחרים מנהל המחטף שהוביל להשתלטות מפא"י על שטחי ארץ ישראל, וכשהפריעו לתכניתו המגלומנית-פוליטית לא בחל אף להפציץ אוניה ובה כאלף ניצולי שואה מיד לאחר קום המדינה ולהטביע אותה מול חופי תל אביב [אלטלנה], ולחלק את משאבי הארץ המובטחת לאבותינו הקדושים | למקורבים שצאצאיהם נהנים מכך עד היום, הלא הוא מר בן גוריון, הוא-הוא אשר הודה בזמן שנטבחו אחינו באירופה, כי הוא מודע ל"אינפורמציה" ורצח היהודים "אבל הדבר הזה איננו עובדה מרכזית בחוויה של היישוב." ולא נרחיב כאמור על חטיפת ילדי תימן, אפליית יהודי צפון אפריקה, ימי "הפנתרים השחורים" ובהמשך אפליית האתיופים והרשימה ארוכה, אז מה יש עוד להוסיף.

צבועים נמאסתם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ועדת הסנאט למינוי ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון - צילום מסך

עשרות ליברלים נעצרו כשפלשו במחאה למשרדי מחוקקים רפובליקנים

קוואנו הכחיש בכל תוקף את הטענה שעלולה לאלץ את המתלוננת נגדו לעבור חקירה צולבת בוועדת הסנאט

תגובה אחת