בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6355.47 | €5570.11 | £4983.89 | ¥705940.52 | 18/08/2018 20:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / כלכלה / אישים ואירועים / מנהיגי המזרח הרחוק משבחים את נשיא ארה״ב דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג - הבית הלבן

מנהיגי המזרח הרחוק משבחים את נשיא ארה״ב דונלד טראמפ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג- לשים בצד את המחלוקות ולהתרכז במה שמוסכם לטובת כלכלת שתי המדינות (קרדיט תמונה: הבית הלבן)

מעבר למחמאות שקיבל נישא ארה"ב דונלד טראמפ מעמיתו הרוסי ולדימיר פוטין, אומרים המנהיגים המשתתפים בוועידת אסיה-פאסיפיק לשיתוף הפעולה הכלכלי ה-25 המתקיימת בווייטנאם, כי הנשיא האמריקני משרה אווירה טובה ועסקית.

אחד האחרונים לדווח על פגישתו עם הנשיא האמריקני טראמפ ומזכיר המדינה רקס טילרסון, היה שליח טאיוואן לוועידה ג'יימס סונג,, שאמר כי האווירה בפגישתו עם האמריקנים התקיימה תחת אווירה טובה ומתחשבת.

כזכור טראמפ קיבל שיחת טלפון מנשיאת טאיוואן, צאי אינג-וןן, מיד לאחר הבחירות בארה"ב בשנה שעברה, מה שהעלה גבה בממשל בסין יריבה המושבעת של טאיוואן.

על פי הדיווח הוועידה מתקיימת ללא דיונים פוליטיים, אך נשיא סין שי ג'ינפינג אמר לטראמפ בפגישתם בסין בשבוע שעבר, כי בייג'ינג רואה בעתיד יחסיה של סין עם טאיוואן נושא רציני מאד.

שנה לאחר הבחירות, הנשיא האמריקני ממשיך בדרכו ובקו אותו התווה בקמפיין הבחירות, לפיו 'אמריקה לפני הכל', אך בתבונה רבה מבהיר הנשיא לעמיתיו כי דבר זה הנו הדדי, וכי הוא מצפה מכל מנהיג לעשות למען מולדתו את אותו הדבר, ועל בסיס זה לערוך הסכמים כלכליים הדדיים ולא כאלו כפי שהיו בעבר שהפלו לרעה את ארה"ב.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״