בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / נדל"ן / חדשות ענף הנדל"ן / המיאנמר טיימס: שוק הנדל״ן במנדליי התרסק
מנדליי מינאמר - CC0

המיאנמר טיימס: שוק הנדל״ן במנדליי התרסק

מנדליי מינאמר (קרדיט תמונה: CC0)

סוכני נדל"ן במנדליי, מיאנמר, מדווחים כי מחירי הנדל"ן בחלק מהאזורים הפחות מאוכלסים באזור, ירדו לרמה של 50%, עסקאות נדל"ן חדשות כמעט ולא קיימות.

התופעה לדעת המומחים, נובעת בשל תנודות מטבע בלתי צפויות, הריבית בשוק הנדל"ן שירדה באופן דרסטי וסוכני נדל"ן גדולים שמתמקדים כעת בנכסים ובהיקף עסקאות נמוך יותר. כך אמרה יו וואנה סו, מסוכנות הנדל"ן פון לאמין, למיאנמר טיימס.

מחירי הנכסים במנדליי זינקו לפני כשבע שנים עקב ספקולציות בקרב המשקיעים, אולם לאחר מכן חלה התייצבות בשוק המקומי בעיקר בהמשך לחוקי המס החדשים שנחקקו במדינה בשנת 2016, והגדילו את המיסוי תוך שגרמו להאטה עקבית אותה כינו כאמור בזמנו, "התייצבות" המסחר בנדל"ן.

ייתכן ודו"ח קשה של האו"ם שפורסם בספטמבר נגד מיאנמר, לאחר שנודע כי לפחות עשרת אלפים בני אדם נהרגו וכ-40 אלף בתים נהרסו במדינה, השפיע גם הוא על מצב הרוח העסקי.

שוק הקרקעות נמצא גם הוא בשפל, "אנשים לא מעזים לקנות קרקעות באזורים לא בנויים כי הם מפחדים מפולשים. המחירים עבור מקומות כאלה נמוכים במיוחד," הוסיפה יו וואנה סו.

סוכני הנדל"ן מתלבטים עתה, האם למרות ההאטה המשמעותית בשוק, אולי זה הזמן הטוב ביותר לצבור נכסים במנדליי.

על פי הדיווח, מסתמן כי המוכרים אינם במצב בו הם יכולים לבקש את אותם סכומים שהיו רגילים להם בעבר, כך שככל שאומר החוק הבלתי כתוב, 'מי שיכול לסכן את מה שלא ירגיש אם יחסר לו,' אולי כאמור זה העיתוי הנכון.

ההערכה היא, כי ימיה הגדולים של מנדליי בתחום הנדל"ן, כפי שהיה בזמנו כשספקולנטים עטו על כל נכס אפשרי, לא בהכרח כי ישובו במהרה, משום שמול ההזדמנויות המפתות, עומדים לנגד המשקיעים הן המסים והן המצב המדיני של מיאנמר.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובוט ברטי של איפסון EPSON - איפסון

חזון העולם הרובוטי כבר כאן, אחר אלו חברות בתחום כדאי לעקוב

שימת 10 חברות הרובוטיקה שצריך לעקוב אחר פעילותן, במהלך שנת 2019. החברות נבחרו על בסיס היותן מובילות