בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / ״הארץ״ מודאג מכך כי היועמ״ש פועל לעצור את ההדלפות
אביחי מנדלבליט (קרדיט תמונה: עמוס בן גרשום לע"מ)

״הארץ״ מודאג מכך כי היועמ״ש פועל לעצור את ההדלפות

אביחי מנדלבליט (קרדיט תמונה: עמוס בן גרשום לע"מ)

במאמר שפורסם אתמול (רביעי) חושף "הארץ" כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מנצל את בדיקות הפוליגרף שנערכו לשוטרים כדי לאתר מתוכם מדליפים, או כאלו שניתן לעלות מתוך הבדיקה חשד סביר כי הדליפו (לעיתונאים) מחדרי החקירות.

אך הדאגה היותר גדולה, זאת כפי שעולה מהמאמר, מייחס העיתון לכך כי מנדלבליט לא עומד להסתפק באינפורמציה לצורך ניקוי האורוות, אלא שהוא כמשפטן מדופלם כבר מתעמק בסוגיה המשפטית של הנושא.

במילים אחרות, מנדלבליט מכין "כיפה אדומה" משפטית לקציני משטרה בכירים ואחרים במשטרה, כך שאם יתברר מתוך בדיקות הפוליגרף כי הדליפו למדיה או לאחרים, תוכל המדינה לפעול נגדם במישור הפלילי לא רק במישור המשמעתי.

מן הסתם, רק הידיעה על כך שוודאי כבר עשתה לה כנפיים ברחבי הפיקוד במשטרתו של המפכ"ל היוצא רוני אלשיך, עלולה לחסום את ערוץ ההדלפות "המקובל" לעיתונאים מקושרים, קל וחומר אם הדבר יתברר בסופו של יום כמציאותי.

עוד עולה מהנכתב, כי ליועמ"ש אין צורך לעשות נפשות לרעיון בקרב המחוקקים, משום שחוק על הדלפות לגורם לא מוסמך כבר קיימת, אך מנלדבליט עמל כאמור, על החוליה המקשרת בין ההדלפה עצמה לבין כתב האישום הנדיר דרך ממצאי הפוליגרף, מאמץ שלכאורה נדרש לדעתו, עקב החיסיון העיתונאי שיש על המקורות המונע מהיועמ"ש ועושי דברו להגיש כתבי אישום ללא ראיות או עדויות תומכות.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

שי ניצן - צילום מסך- כאן

חשד לפלילים של ניצן מתפתח למה שיכול להוציא את ביבי מהבוץ

הפעם ניצן עלול להיתקל בקושי רב, ואם הדבר יתפתח כפי שכך צפוי, ימיו בתפקיד פרקליט המדינה ספורים.