בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / חדשות כללי / מאמר העונה על שאלת השאלות, איך אדע האם הבוס שלי מרוצה ממני
משרד עובד עבודה - 123RF-ximagination

מאמר העונה על שאלת השאלות, איך אדע האם הבוס שלי מרוצה ממני

(קרדיט תמונה: 123RF-ximagination)

האם הבוס שלי רוצה שאשאר בארגון?!

נכנסתם למקום עבודה חדש, בין אם עבור פרויקט זמני או בין אם למשרה קבועה. בין כל הדברים החדשים הנלמדים בתקופה זו, כאשר כל החושים מכוונים לקלוט אינפורמציה רלוונטית להצלחתכם בתפקיד, אתם רוצים לדעת האם אתם פועלים נכון. שעות של השקעה נותנות אותותיהן כאשר עם שובכם הביתה, תחושת העייפות גבוהה במיוחד. מצדכם, אתם עושים את מרב ההשתדלות. אך איך יודעים שגם המעסיק שקיבל אתכם לעבודה רואה זאת באותו האופן?

מבחינת המעסיק, זמן הכשרה שווה תקופה די מייגעת, וכל שהם מייחלים לו הוא כי הדברים ימשיכו לתקתק כפי שהיה לפני שהגעתם, ואף שישתפרו. לכן, ייתכן כי מדי פעם ישאלו במהלך היום "נו, הוא למד היום משהו?" את מי שמעביר לכם את החפיפה. שאלות מסוג אלו והתנהגויות דומות נוספות, יעזרו לכם להבין, לא רק את מידת שביעות רצון הממונה מקצב התקדמותכם, אלא אף יהיו לכם לעזר להתרשם מצדכם מהמעסיק ולגבש החלטה, האם בסופו של עניין, גם אתם תרצו להמשיך להיות חלק מהארגון, לטווח הארוך?

כן, אכן כך. לפעמים נדמה כי אתם צריכים את המעסיק יותר מכפי שהוא צריך אתכם, וכי יש עוד מועמדים רבים למשרה, אולם מסתבר כי תקופת ההסתגלות של עובד חדש למקום העבודה אינה מסתיימת בשבוע הראשון, ועשויה להימשך כשנה וחצי. נמצא כי 18 חודשים אלו הינם קריטיים ביותר, כאשר עזיבה מרצון של עובדים במשך תקופת זמן זו, גדלה יותר ויותר בקרב בעלי תארים הנכנסים למקום העבודה הראשון שלהם עם סיום הלימודים, כך הראתה החוקרת לואיז מריל רייס, כבר לפני למעלה מ- 30 שנים.

זאת, למרות העובדה כי המעסיק משקיע רבות בימי אוריינטציה והיכרות, ובאמצעים מגוונים לשיפור מהלך הכניסה לתפקיד. עדיין, לפי לואיז, מסתבר כי תשומת לבן של החברות לנושא הכניסה למקום העבודה החדש אינה בהכרח מספקת, ועובדים חדשים רבים דיווחו בסקרים שונים שערכה בארה"ב, במהלכם של שלושה עשורים, כי חשו אכזבה ואף התפכחות מאשליה מסוימת עמן הגיעו בהקשר למשרה.

הפער בין המציאות לבין הציפיות הקודמות שהיו לבעלי התפקידים החדשים, הן מהחברה והן מהמשרה, הוביל להחלטתם לעבור למקום הבא שלהם, אף בתם תקופה קצרה יחסית ממה שחשבו וקיוו שני הצדדים, לכתחילה.

פגישת עסקים אנשי עסקים עבודה עובדים - franky242

לפעמים יחסי העבודה עם הבוס משלים לטובה ולפעמים לרעה (קרדיט תמונה: Fanky242)

אאוטסיידר- אך לפניך

לפי לואיז, במידה והעובדים החדשים כן נשארים לאחר ששרדו לכאורה את תקופת המעבר אל תוך הארגון, וכן את תקופת ההסתגלות וההיכרות עם המחלקה והצוות הקרוב, הם עדיין לרוב ייתפסו כאאוטסיידרים, וכמי שממלאים תפקיד משני יחסית לוותיקים.

מנהלים כמובן עשויים לדרוש בשלומם ולנסות להבין בדיוק על מה ואיך הם עובדים, אך כשצריכים משהו חשוב, כנראה יעדיפו הממונים לפנות לחבר'ה הוותיקים, אלא אם כן בעלי התפקידים החדשים וכישוריהם ממש הוכיחו את עצמם. או לחילופין, מכורח הנסיבות, למשל, בתקופת החלפה לחופשת לידה, במידה והתפקיד קריטי ו'מקורב לצלחת', ודאי שעובדה כזו מהווה מעין מקפצה, כדי להבין ולהכיר את הארגון ואת הנפשות הפועלות בו, מקרוב מאד.

הסימנים המובהקים לכך שעברתם את תקופת הטירונות לכאורה, הינם ברורים לכל, אך כדאי להבין שמרגע שנכנסתם למשחק, הנכם נמצאים בעמדה שונה כלפי עמיתיכם, שעד כה ייתכן כי היו אלו שסייעו לכם להיכנס לתפקיד- וזה דבר שחשוב לזכור. כאשר הדינמיקה משתנה, אתם תהיו עלולים לשלם מחיר, ורצוי לדאוג שזה לא יהיה על חשבון הלויאליות שלכם כלפי המעסיק, וודאי שלא כלפי עצמכם: שננו, 'שמור אותי מעמיתיי לחברה, כי ממתחריה, אשמר בעצמי.'

בנוסף, למרות ואף הודות להיותכם אאוטסיידרים, ישנן מגוון הזדמנויות דווקא בעמדה זו: הן ביכולת להתפתח בתפקיד, בדינמיקה עם עובדים ותיקים וחדשים שמגיעים אחריכם, והן לעבוד בשקט ובלי הפרעות. שכן מרגע שיודעים את שמכם ומכירים אתכם, פניות כידוע, אינן פוסקות מלהגיע. לא זו אף זו, לעובד חדש שנשאר במקום העבודה וניתנת לו הזדמנות אמתית, ישנה אפשרות להביא לשינויים לטובה בתרבות הארגונית, וכן אפילו להניע מהלכים אותם מבקשים המנהלים לקיים, בסתר לבם, כבר שנים, ולא צלחו בעשייתם ומשום כך שמחים הם על הכוח החדש- שיהווה כחלוץ לתהליכים מסוימים שברצונם לכייל.

חדר עם מחשבים שולחן עבודה בבית (CC\Flickr\Kyle Adams)

ההסתגלות של עובד חדש לסביבת העבודה אינה מסתיימת בשבוע הראשון… (קרדיט תמונה: CC\Flickr\Kyle Adams)

מוכר לכם? סימנים לשינוי סטטוס במקום העבודה – מטירון לשייך

מריל לואיז במאמרה "Surprising and Sense Making: What New Comers Experience in Entering Unfamiliar Organizational Settings", מציינת חמישה סימנים המהווים כעין אישור לכך שעובדים חדשים הופכים לשייכים. בחרנו לפרט עבורכם מה משמעות כל סימן אותו מציינת לואיז, על מנת שיהיה ניתן לזיהוי ממשי במקום העבודה העכשווי.

הסימן המובהק הראשון – אחריות! ברגע שניתנה לכם אחריות על איזשהו פרויקט שקיבלתם לטפל בו מראשיתו ועד סופו, המשמעות היא כי עברתם את השלב הראשון והנה, סומכים עליכם, הן כי תבצעו את המשימה על הצד הטוב ביותר, והן כי הנכם המתאימים ביותר לעשות כן. הועבר אליכם דבר לטיפול, האצילו עליכם סמכות ומעתה הנכם בעלי הבית של המשימה החדשה- באחריותכם שהיא תתבצע באופן המיטבי- יישר כח ובהצלחה!

הסימן השני שנגזר באופן מסוים מהסימן הראשון הוא מידת האוטונומיה. אם נותנים לכם את המרחב הנדרש, לא מעיקים עליכם ולא מציקים לכם עם שאלות טורדניות בכל מספר דקות בדבר מידת התקדמותכם, אלא מאפשרים לכם זמן תמרון של מספר שעות או ימים והן מקום עבורכם לפנות מצדכם ולשאול שאלות מכוונות בנושא, סימן שמעודדים אתכם להיות בעלי שלטון עצמי על המשימה.

סימן מובהק נוסף הינו כאמור גישה למידע רגיש. אם אתם חשופים לחומר מסווג או נוכחים בשיחות ובפגישות בהן מקבלי החלטות בכירים בארגון, סימן כי רואים בכם כשייכים. יתרה מכך, כאשר מתחילים להפנות אליכם אנשים ולא רק כדי לפתור בעיות כחלק מתפקידכם, אלא יותר בסגנון הנשמע כך- "תיגשו לגלי, אני רוצה שהיא תהיה אחראית בנושא מעתה", אז ברור כי תפקידכם ומעמדכם בארגון נבנים בהדרגה בכיוון הרצוי.

מעבר לכך, כאשר מבקשים מכם לייצג את הארגון, הן באירועים פנימיים והן בנסיבות ובהן משתתפים חיצוניים כלקוחות, מבקרים, ושאר אינטראקציות שיווקיות, אזי ודאי כי רואים בכם כשליחים הראויים לבצע עבודתם נאמנה. החזיקו חזק, תיכף יבקשו מכם עצה – אתם כבר מומחים! עלו בהצלחה.

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר

תגובה אחת

  1. הבעיה היום יש עודף פועלים בישראל