בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6616.47 | €5631.92 | £5044.11 | ¥745786.71 | 24/09/2018 18:04
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / חדשות כללי / באצטלה ספורטיבית, מכניס הוועד האולימפי אג'נדה לאמנת הארגון
חברי הוועד האולימפי - הוועד האולימפי

באצטלה ספורטיבית, מכניס הוועד האולימפי אג'נדה לאמנת הארגון

חברי הוועד האולימפי (קרדיט תמונה: הוועד האולימפי)

שמעתם על נדיה קומנצ'י? ועל אסתר רוט-שחמורוב? ועל יעל ארד? אבל על ירדן ג'רבי בוודאי שכן.

אלו הן רק מעט מהספורטאיות הישראליות שהגיעו להישגים משמעותיים, ואלפים ניסו ועוד ינסו את מזלן.

לכן כשלפתע פתאום בטקס מיוחצן נחתמת "האמנה לשוויון מגדרי" של הוועד האולימפי במדינת ישראל, ובכלל שקיימת כזו מחלקה על חשבון הציבור בארגון, חייב אדם לשאול את עצמו, וכי אין, או שלא היה שוויון בלתי המסמך והמחלקה המיותרים הללו?

במקום להתעסק בעיקר, ולטפח את הספורט כראוי, הנה לפנינו עוד גביע עולמי, שבו מדינות שלא נזכיר את שמן הגיעו למעמד, אך תושבי המדינה כמו בכל מונדיאל עסוקים יותר ברכישת מסכי פלזמה כדי לראות אחרים משחקים.

ירדן ג'רבי מירי רגב (הליכוד חזק ברשת)

ירדן ג'רבי לאחר זכייתה במדליה, והשרה המצולמת ביותר מירי רגב (קרדיט תמונה: הליכוד חזק ברשת)

ומה אפשר להוסיף כאשר ספורטאית שכבר הביאה למשרדו של ביבי מדליה לתצוגה ולתפארת מדינת ישראל,ירדן ג'רבי, אומרת בסמוך לאחר מכן כי כבה בה הלהט ופורשת, וכמה כמוה כבר נטשו?

שוב להוציא כספים על חשבון הציבור, אף אם זה עלה רק 10 שקלים, כדי להדפיס "אמנה" משל לא היו נשים בספורט הישראלי, זה רק פתטי בדרגה אחת פחות מלהצהיר כי מדובר "ברוח ערכיה של מדינת ישראל והערכים האולימפיים."

על איזה ערכים מדובר? עם כל הכבוד לטפטופי מדליה ארד פה ושם, לאיזה הישגים הביאו "הערכים" הללו?

שוטר במשחק כדורגל - דוברות המשטרה

מתי… תזכה מדינת ישראל לנחת אולי שמינית או חצי גמר בגביע העולמי? עד אז האירועים הגדולים יסתכמו בטקסי חתימה על כל מיני אמנות והחלטות על הנייר (קרדיט תמונה: דוברות המשטרה)

מחדל הוועד האולימפי ומדינת ישראל בספורט גדול אף מלדבר על כך

אין מספיק נייר כדי לכתוב על מחדל טיפוח הספורט והאולימפי בפרט בישראל, ועל הכדורגל, עזבו, זה כואב מספיק לראות מדינות נחשלות שולחות קבוצות למונדיאל וישראל.. בבית.

עוד טוען הוועד האולימפי בישראל, כי הוא "מצטרף לקריאתו של תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי ומנהיג התנועה האולימפית, שלקח על עצמו את האחריות לפעול בכל הנוגע לשוויון בין המינים."

זו בדיחה או מה? מספר נכבד ויפה מהישגי הספורט האולימפיים הביאו למדינת ישראל נשים, וכך גם למדינות רבות ואחרות, אז מה הקטע, שוב להתייחס לתושבי המדינה כמחוסרי יכולת הבנה או זיכרון. די כבר להעליב את האינטליגנציה.

יגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל, שלא ניתן לחשוד בו כי מעולם לא עיין ברשימת הספורטאיות המהוללות של המדינה, הגדיל ואמר כי "אנו מאמינים בשוויון בין המינים וחותרים לממש זאת ללא משוא פנים," הרי גם ללא "חתיכת הנייר" והדיבורים בעלמא, ההיסטוריה כבר מלמדת כי כך הדבר.

תת אלוף במיל' סוזי יוגב, יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי בוועד האולימפי בישראל, (ודרך אגב, לא עדיף את העלות הזו לשים בספורטאיות עצמן?) חשפה, כי האמנה נכתבה על ידי צוות היגוי של הוועדה לשוויון מגדרי בראשו עמד עו"ד אורי קידר.

אך מכיוון שמעולם לא שמענו על אפליית נשים בספורט האולימפי העולמי והישראלי בפרט ולהפך, כל בר דעת יכול להבין כי מכיוון שמדובר כאן לכאורה בצעד מיותר בעליל, שמא רב הנסתר על הגלוי, וזהו רק חלקו הראשון של "הגלוי" באג'נדה של מדינה בה באקדמיה ההמנון שונה משלה והוא.. "אני ואתה נשנה את העולם."

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות