בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6615.97 | €5631.28 | £5043.72 | ¥745623.23 | 24/09/2018 18:06
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / פסגת טראמפ-פוטין: נבדקת אפשרות לפסגה באוסטריה לאחר סינגפור
דונלד טראמפ ולדימיר פוטין (123CF-Mykhaylo Palinchak + עיבוד-סטודי טודיי + צילום מסך)

פסגת טראמפ-פוטין: נבדקת אפשרות לפסגה באוסטריה לאחר סינגפור

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה לדימיר פוטין (קרדיט תמונה: 123CF-Mykhaylo Palinchak + עיבוד-סטודי טודיי + צילום מסך)

בהמשך לקריאתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לראשי המדינות המתועשות להשיב את הפסגה ­­לפורמט של G8, ולצרף מחדש את רוסיה לקבוצה, נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, מגיב בחיוב לאווירה האופטימית הנושבת מכיוונו של טראמפ.

על סדר היום עומדים בעיקר שני נושאים מהותיים; החשד המתמסמס לקנוניה בין צוות מסע הבחירות של טראמפ לבין גורמים ברוסיה כדי להשפיע על בחירות 2016- והנושא העיקרי והמהותי מבין השניים; בנוסף, פלישתה של רוסיה לחצי האי קרים.

כאשר (כמעט) ניתן לקבוע כי כל נושא "הקנוניה" לא היה ולא נברא, נראה כי טראמפ סלל אמש את הדרך כדי להתמודד עם פוטין גם בנושא הפלישה לקרים.

נתניהו ופוטין - קובי גידעון, לע"מ

דיפלומטיה: לא מן הנמנע כי הפגישות והשיחות התכופות של נתניהו עם פוטין, נושאות גם מסר מידידתה של ישראל, ארה"ב (קרדיט תמונה: קובי גדעון, לע"מ)

בתדרוך לעיתונאים אמש (שבת) תקף הנשיא את קודמו, ברק אובמה, ואמר כי "הוא (אובמה) יכול לומר כל אשר יחפץ, אך הוא זה שאפשר לרוסיה לכבוש את קרים."

אם כן, מול המציאות כי הממשל הקודם למעשה לא פעל אלא באמצעות סנקציות על רוסיה, רק בדיעבד, במחאה על פרשת קרים, אזי הנושא לא ממש מציב מכשול לשיחה נינוחה בין המנהיגים, כזו שתתרכז בעיקר בנושא הסחר בין המדינות.

פוטין ואובמה - Pete Souza - ויקי

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה- אובמה למעשה סלד מפוטין ומיעט להיפגש עמו (קרדיט תמונה: Pete Souza)

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שדיבר עם כתבים בצ'ינגדאו שבסין, שם השתתף בפסגה של ארגון שיתוף-הפעולה בשנחאי, אמר היום (ראשון) כי הוא ישמח מאד להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ, ברגע שוושינגטון תהיה מוכנה לקיים את הפסגה.

נשיא רוסיה התייחס פרטנית לדבריו של טראמפ מהזמן האחרון ואמר כי הוא מבין לדאגה שלו בנוגע לאפשרות של חידוש מרוץ החימוש.

עוד חשף פוטין כי מספר מדינות ובראשן אוסטריה, כבר הביעו נכונות לארח את פסגת טראמפ-פוטין, זאת בהמשך לדיווח כי צוות הבית הלבן למעשה כבר פועל ברקע לקיום הפסגה.

מן הסתם כאשר כל העיניים נשואות לסינגפור בציפייה להצלחת הפסגה ההיסטורית, נושא יחסי ארה"ב-רוסיה ימשיך כאמור ברקע, כאשר תוצאה חיובית מסינגפור ודאי שתעניק רוח גבית לטראמפ להמשיך הלאה.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות