בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6627.64 | €5679.36 | £5060.37 | ¥728645.42 | 17/10/2018 23:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / טמר ממשיך להסתבך, זוכה ביום שישי ובשבת פרשה חדשה
מישל טמר (Diego DEAA)

טמר ממשיך להסתבך, זוכה ביום שישי ובשבת פרשה חדשה

בתמונה: נשיא ברזיל מישל טמר (קרדיט: Diego DEAA)

בית המשפט העליון של ברזיל נדהם בשבת לאחר שקיבל דיווח לפיו הנשיא מישל טמר הורה לשירותי המודיעין של המדינה למצוא מידע פוגעני על אחד מהשופטים בתיק פרשת השחיתות של טמר.

מגזין "וג'ה" ציטט את עוזרו של טמר מבלי לזהות את פרטיו, כי על סוכנות המודיעין הברזילאית, המכונה אבין (ABIN), הוטל למצוא חומר בעייתי על שופט בית המשפט העליון אדסון פאצ'ין. למרות שארמון הנשיאות הוציא מיד הצהרה המכחישה את הידיעה מכל וכל, בית המשפט העליון יצא באופן חריג בהצהרה ובה גינוי לכל ניסיון להפעלת לחץ על השופטים.

"זה אינו קביל בעליל לבצע פשע חמור נגד בית המשפט העליון הפדרלי, נגד הדמוקרטיה ונגד החירות", נאמר בהצהרה. נשיאת בית המשפט כרמן לוסיה הוסיפה ואמרה כי "מדובר בפרקטיקה של דיקטטורה" והביעה שאט נפש מחטטנות במטרה למצוא מידע מביך על כל אזרח. לוסיה גם הזהירה כי אם יתברר שהדברים נכונים יהיו לכך השלכות פוליטיות ופליליות.

הדברים באים יממה בלבד לאחר שרק ביום שישי יכול היה טמר לנשום מעט לרווחה כשרוב זעום מתוך 7 שופטי העליון בברזיל החליט לזכותו מאשמה של תרומות לא חוקיות בבחירות 2014, מה שיכול היה לבטל לאלתר את הבחירות ולהכניס את ברזיל לאי-וודאות פוליטית, כיוון שתהליך כזה לא היה בהיסטוריה של המדינה, ולא היה ברור מה יהיה הצעד הבא באם יבוטלו הבחירות בדיעבד.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מבזק טודיי - טודיי Twoday Breaking News

הזכייה המקסימלית בהגרלת המגה עלתה ל-900 מיליון דולר

לאחר שלא זכה אף כרטיס בהגרלת המגה מיליון בסכום של יותר מ-600 מיליון דולר, זינק