בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / הם מנסים כל גימיק בספר- הבחירות ילמדו אם הציבור חכם או לא

הם מנסים כל גימיק בספר- הבחירות ילמדו אם הציבור חכם או לא

(קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC0)

מאמר דעה

אין אלא לצחוק נוכח הניסיונות הנואשים של אנשי ציבור אלו ואחרים להתברג לכנסת בכדי לזכות למשכורת הנכספת והטבות השוות בערך פי עשרים ממה שמרוויח כשליש מכוח העבודה במדינת ישראל.

מי שחושב כי נתון זה מופרך, יכול בקלות לחלק כ- 100 אלף שקלים בחודש, להן זוכה כל חבר כנסת (שזהו פחות או יותר סך כל שווי ההטבות פלוס משכורת של עשרות אלפי שקלים), למשכורת מינימום של כ- 5000 שקלים בחודש, אותם, על פי נתוני הלמ"ס מקבלים מעל למיליון עובדים במדינה, וראו זה פלא - התוצאה היא 20.

מחול הכוכבים

את מחול הכוכבים פתחה מפלגת הבוגיבגנץ, כאשר לפתע שדרנית טלוויזיה לשעבר הפכה לפעילה סוציאלית, ועבור חבר נוסף מטעם המפלגה החדשה, חבשו כובע מתאים לא פחות, העיקר שהשמות מוכרים ולכאורה אלקטורליים, הרי הכל נבחן היום באותם פרמטריים כוזבים, בדומה לאלו שקבעו נחרצות כי קלינטון תיבחר כנשיאת ארה"ב.

בהמשך, וללא בושה החלו להתפרסם במפלגות השונות, "המועמדת החילונית," "המועמד הלהט"בי," "הדתי," "האישה" ועוד. כך כל אחד שריין לו שמורת טבע למועמד הייחודי במפלגתו.

אם יש לפתטיות קנה מידה, ודאי כי מפלגתה של האישה החרדית- 'האישה הראשונה החרדית לעמוד בראש מפלגה,' ניצבת בראש המדרג. ללא שמות כך החל הפרסום, לכדה ברשתה מפלגה זו את "הטייס המעוטר בצה"ל" ועוד כוכבים לכאורה.

ביום הבחירות ייתן הציבור את הדין

בסופו של יום, במבחן המציאות כשכאמור אין זה סוד כי חברות בכנסת היא-היא הביזנס בטוב ביותר במדינת ישראל, למה לא לנצל מעמד בקהילה או מעמד הודות ליכולות הטסה פנומנליות, פרצוף מוכר מהטלוויזיה וכיוצא באלו, בכדי לקבל את המושב הנכסף ומיליוני שקלים במהלך קדנציה? לרבים זה עבד לא רע.

לכן, בבחירות 2019 לא המועמדים עומדים במבחן, כי הרי הציבור, שברובו אינו גומר את החודש ללא עזרה של קרדיט ומינוס על גבול החריגה, אינו לשכת התעסוקה. אלא, הציבור בבחירות השנה הוא הנבחן.

בחירות 2019 מכל הבחירות שהיו עד הלום, לאחר שכבר ברור כי רבים רצים לכנסת בשביל הכסף ותו לא- ייבחן הציבור שמא השכיל להבין את הבלוף הזה, או שימשיך בטיפשותו ובפרייריות המאפיינת אותו, להתלהם.

דרך אגב, כרטיס טיסה לאותו 'יום חופש' לכיוון אירופה, עולה פחות ממחיר טנק דלק במדינה העושקת ככל יכולת את תושביה כפרות חולבות.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.