בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6364.31 | €5575.7 | £4990.82 | ¥706976.91 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / בשדרות ודאי מעלים חיוך מר ודאגה לאחיהם בצפון נוכח התלהמות ההנהגה
מטוס קרב F-16C ברק 2020 (USAF)

בשדרות ודאי מעלים חיוך מר ודאגה לאחיהם בצפון נוכח התלהמות ההנהגה

מטוס קרב F-16C (קרדיט תמונה: USAF)

מאמר דעה

במהלך היממה האחרונה לא חדלו שרים שונים, להתלהם נוכח האירועים בצפון, למרות כי העניין חורג מתחום משרדיהם, למשל התרבות, חינוך וכיו"ב.

ודאי שאירוע כזה מזמין כתמיד אמירות כוחי ועוצם ידי, דבר הנהוג בקרב מנהיגי 'המדינה היהודית' לדידה. הדבר נאמר כבמירכאות משום שבפועל אין זאת כך, ומדינה יהודית לא ממש ניתן לכנות את מדינת ישראל במלוא מובן המילה, ויש הטוענים כי מעולם אף לא היתה כוונה מעשית לכך מלכתחילה.

תושבי ישראל, לא ניתן לומר כי רובם ככולם נהנים מהמדינה, רבים נאנקים תחת עול הפרנסה הקשה מאד הקיים בה, ורבים מהם כורעים תחת עול כבד של רדיפות הרשויות בגין סנקציות שונות ומשונות להן אין אח ורע בעולם המערבי, וכך נמצאים ניצולי שואה במצב כלכלי מחפיר, ובדומה לכך, לפני כשנתיים קפאו קשישים למוות בבתיהם מפאת חוסר יכולת לרכוש תנור חימום- זו המציאות שלא ניתן להתחמק ממנה תחת מעטה העשן בצפון, על קצה המזלג.

כשירד מיסוך העשן אותה מכסה ההתלהמות שהפכה כבר למגוחכת, ישובו תושבי ישראל למציאות היומיומית.

הצהרותיו של נשיא המדינה מר רובי ריבלין, הנשיא אולי השנוי ביותר במחלוקת מאז קום המדינה, אינן הולכות בד בבד עם הנהגותיו המוזרות לעיתים ועם אמרותיו הסותרות, אותן מפזר כדי להיות כביכול 'הנשיא של כולם'. אך ודאי כי הוא מקבל דו"חות על כי בפייסבוק רבים הפוסטים בהם נכתב 'הוא לא נשיא שלי.' ריבלין הוא רק דוגמא בודדה בים גובר וגועש של צביעות.

אולם מעל לכל, מדינת ישראל שכבר מינתה את 'רב המצהירים' שר הביטחון מר אביגדור ליברמן כשר הביטחון, שאף בצבא היו מי שרעדו ממה שיכול היה להביא עמו, כך כפי שפורסם בזמנו- כל הצהרותיו התגלו, שוב, כ'דברים שרואים מכאן לא רואים משם.' המימרא הזכורה לשמצה אותה טבע אריאל שרון ז"ל, שנאמרה כשהחליט את ההחלטה האומללה לשנע יהודים מאחיזה צבאית אסטרטגית שביתרה את רצועת עזה, מה שמובן לכל בר דעת היום כי נוכחות כזו ברצועה היתה משנה לחלוטין את המצב הביטחוני בדרום.

בצפון חם לא מהיום וכל יום

גבול הצפון חם ואולי אף ניתן לומר לוהט, אך לא מהיום. כל מי ששירת שם יודע כי אין לילה כמעט ללא אירוע ובוודאי שלא עובר שבוע בלי פריצת גבול, בריחה של מאן דהוא חזרה לגבול סוריה או לבנון, הקפצה שגרתית, פצצות תאורה ופעולות רבות למניעה.

היום כששומעים בדרום הארץ את אותם האנשים שפוליטית צלחה דרכם לכסא המפנק בכנסת, מאיימים על כל גורם עוין בצפון, ממשרד התרבות ועד החינוך, חיוך מר עולה על שפתם. שהרי אלו כבר ידועים כמקבלים 'החלטות קשות ואמיצות' להכיל פגיעות ברכוש ונפש בישראל, משל הם יודעים דם מדם מה יקר הוא. הדיבורים שלהם שווים כקליפת השום, כפי שההיסטוריה הוכיחה.

כאנקדוטה מגוחכת לא פחות, כמה מצחיק לשמוע אף את ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, ועוד מומחה מטעם משרד החינוך, מאיימים ומתלוננים כי איראן הפרה את הריבונות של מדינת ישראל, ומאה אלף מסתננים לא? מוטב לו רשויות המדינה יתרכזו בתושבים הקיימים, שרבים מהם עוזבים את המדינה לסיכוי לחיים טובים יותר בחו"ל, מאשר לסמא את עיניהם ולזרות חול תוך העיסוק הביטחוני הבלתי נלאה מזה כ- 70 שנה. ישכילו כי לא כולם הולכים פתי אחר הטריק הזה.

נקווה מאד כי אחינו בצפון הארץ לא יחזרו לימים עברו, אותם ימים העוברים על תושבי הדרום, שבצר להם אין להם להתנחם אלא בהצהרות המתלהמות של מדושני העונג בהנהגת המדינה, תוך שהרקטות ממשיכות להניס אותם, במשך עשרות שנים, אל המרחב המוגן.

צבועים נמאסתם!

ברכה והצלחה לכל המחרפים נפשם בעבור שלומם של אחיהם בארץ הקודש והחלמה לפצועים.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובי ריבלין אליקים רובינשטיין - חיים צח לעמ

ריבוי הפרסים לעובדי המדינה אותם הם מחלקים אחד לשני

רובי כך מסתמן ממחזר אותם דברים כי הוא לא עומד בקצב האירועים והנאומים להם הוא נדרש כתפאורה ״ממלכתית״

4 תגובות

  1. לא יודע מה משך אותי לקרוא את הכתבה הזו, משסיימתי אני מודה כי אתה צודק ומצטרף לברכות לפצועים

  2. שלום אני מהדרום, ולא עלה לי כל חיוך מר, כי לא חשבתי על זה, בדיוק מהסיבה שהשבוע מתחיל עם כל הלחץ הכרוך בו.

  3. ביבי ומלקקיו ינצלו את האירוע, כאילו זה נצחון ששת הימים. מה שחשוב מה שקרה ברקע! פוטין חברו של נתניהו, עאלק – אמר שאסור לישראל לפגוע בריבונות הסורית! ב"שטחים" הגיע ראש ממשלת הודו ובנאום מלקק הצהיר שיאסר עראפת הוא מהמנהיגים הגדולים בהיסטוריה.

  4. אאוץ' כמה שאתה צודק