בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6355.47 | €5570.11 | £4983.89 | ¥705940.52 | 18/08/2018 20:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / צפו בטיסת הבכורה של מטוס התדלוק KC-46A החדש של בואינג
מטוס תדלוק חדיש מדגם בואינג- בואינג

צפו בטיסת הבכורה של מטוס התדלוק KC-46A החדש של בואינג

מטוס תדלוק החדיש מדגם בואינג הופך למבצעי (קרדיט תמונה: בואינג)

מטוס התדלוק החדש, KC-46A, של בואינג, הצפוי להימסר לחיל האוויר האמריקאי כבר בשנה הקרובה, ביצע השבוע טיסת בכורה וסדרת בדיקות אוויריות. עד היום הזמין חיל האוויר האמריקאי 179 מטוסי תדלוק מדגם זה.

טיסת הבכורה ערכה כשלוש וחצי שעות, שבמהלכה טייסי מבחן של בואינג המריאו עם ה- KC-46 לגובה מרבי של 39,000 רגל וביצעו בדיקות תפעוליות של המנועים, מערכות בקרת טיסה ומערכות איכות הסביבה, כחלק ממנהל התעופה הפדרלית (FAA). צוות הטיסה של בואינג יבצע בדיקות בקרת איכות נוספות לקראת הטיסות הבאות של המטוס, במטרה למדוד ביצועים טרם מסירתו.

חברת בואינג, יצרנית המטוסים המובילה בעולם, ביצעה שש טיסות ניסוי במטוס התדלוק החדש, המבוסס על מטוס נוסעים מדגם בואינג 767. מטוס התדלוק החדש הוא השביעי בתוכנית ה- KC-46 שביצע טיסה עד כה.

השישה הקודמים משמשים לבדיקות והסמכה וכבר צברו כ-2,200 שעות טיסה וביצעו 1,600 תדלוקים אוויריים של כל סוגי מטוסי הקרב בחיל האוויר האמריקני, כולל תדלוק אווירי של מטוס תדלוק אחר מאותו דגם KC-46.

חיל האוויר של יפן כבר הזמין שלושה מתדלקים מהדגם החדש KC-46. מטוס התדלוק KC-46A הוא מטוס רב-תכליתי שיכול לתדלק סוגים רבים מאוד של מטוסים מבצעיים, בהתאם לתהליכי תדלוק אוויריים בינלאומיים, ואף יכול לשאת נוסעים ומטען.

"אנו גאים מאוד ב- KC-46A וביכולות המתקדמות ביותר שלו, שהמטוס יספק לחיל האוויר האמריקאי", אמר מייק גיבונס, סגן נשיא KC-46A ומנהל התוכנית. "העבודה עוד מרובה הכוללת השלמת פעילות הסמכת FAA. הצוות המחויב שלנו בבואינג עומל לקראת מסירת המטוס ומוודא כי ה- KC-46A יהיה בדיוק מה שהלקוח שלנו צריך".

"טיסת בכורה זו היא אבן דרך נוספת עבור חיל האוויר האמריקאי, צוות בואינג מסייע לנו צעד אחר צעד לקראת קבלת המטוסים מבצעיים החדשים", אמר אל"מ ג 'ון ניוברי, מנהל תוכנית KC-46, חיל האוויר האמריקני.

 

טודיי מדיה

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״