בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6328.21 | €5568.78 | £4984.3 | ¥699697.18 | 16/08/2018 08:53
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / צה״ל: ״חמאס משחק באש״ כן, ששורפת שדות ידוע, מה עוד חדש?
חייל צנחנים בקרב - CC0

צה״ל: ״חמאס משחק באש״ כן, ששורפת שדות ידוע, מה עוד חדש?

(קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC0)

זאת אולי אחת ההודעות התלושות שהושמעו במערכה האחרונה נוכח טרור השריפות, אם כי לא בכוונת תחילה, הרי נהיר כי הנושא אליו כיוון צה"ל הוא שיגור הרקטות לעבר ישראל כשאמר אמש כי "חמאס משחק באש."

אך על אותה האש שכילתה כבר מאות דונמים בדרום, נרמז היום כי הפסקת האש הצפויה (אולי) אינה מכלילה את אותם פרחחים צעירים שלהנאתם מבלים את הקיץ המזרח תיכוני בחוג להכנת בלונים באמצעות אמצעי מניעת הריון.

מי 'שמשחק באש,' אלו אותם גורמים בצה"ל כגון הפרקליט הצבאי הראשי שמנטרלים את הכוח האדיר העומד לרשותו של צבא העם מלפעול, מלעמוד במילה שלו להגנה על אזרחי ישראל מכל צער, צרה ויגון הבאים מרצועת עזה.

תושבי הדרום קצו כבר במנטרות. כן, הם וכולנו מחבקים את חיילי צה"ל וגם את רוב רובם של הקצונה הבכירה, משום שהם אינם שורש הבעיה שהניחה לקרוב ל-2000 שריפות מסדרי גודל שונים לבעור עד כה בדרום.

מי שיכולים לערוך בזמן מערכה לא פשוטה בדרום ומתח שיא בצפון מיני מסיבות עיתונאים, לכנס דוברים ולפזר הודעות לכל עבר כי חיילים סובבו את גבם לחיילת, כן, זה מעשה דוחה, מעליב ומשפיל והתירוץ כי מפקדם הורה להם לעשות זאת מטופש ולא מתקבל על הדעת, אך זה לא מבעיר שדות ומסכן ילדים, אלו 'המנטרלים' את צה"ל, הם המשחקים באש.

אלו שיכולים לבלבל מערכות שלמות ללכת נגד פקודות מטכ"ל שפרסמו בבוקר ובערב לומר כי מי שיעבור עליהן, קרי ישתתף בהפגנה פוליטית בעניין חוק הפונדקאות "יחליקו לו" כי כך החליט הפצ"ר, כן אלו הם המשחקים באש.

הגם כי אין זה צירוף מקרים, כי מדובר אותה קבוצה בדיוק; הרמטכ"ל, ראש אכ"א (דובר צה"ל לשעבר) והפצ"ר שגררה מדינה שלימה לפרשת אלאור אזריה שעלתה למדינה מיליוני שקלים כדי לרצות את גחמתה של אותה קבוצה שלבסוף לא יצאה ולו חצי תאוותה בידה. הם-הם אלו המשחקים באש.

אז מה חדש? אין חדש תחת השמש.

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובי ריבלין אליקים רובינשטיין - חיים צח לעמ

הם דואגים לחלק פרסים אחד לשני ורובי להעתק-הדבק של נאומיו

רובי כך מסתמן ממחזר אותם דברים כי הוא לא עומד בקצב האירועים והנאומים להם הוא נדרש כתפאורה ״ממלכתית״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.