בס"ד י״א בתשרי תשע״ט , יום רביעי , ספטמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6453.75 | €5534.78 | £4910.47 | ¥722789.75 | 19/09/2018 15:27
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / טכנולוגיה ומדע / אינטרנט / רכיב יהפוך כל טלוויזיה לאינטראקטיבית ולחבר דיגיטלי לבודדים
יוניפר קר (Uniper Care) חיבור נייד וואטסאפ ועוד לטלוויזיה

רכיב יהפוך כל טלוויזיה לאינטראקטיבית ולחבר דיגיטלי לבודדים

יוניפר קר (Uniper Care) חיבור נייד וואטסאפ ועוד לטלוויזיה (קרדיט תמונות: יחצ )

הסטארטאפ עונה על בעיה של קשישים רבים, הבדידות. מכשור המתחבר לטלוויזיה מעניק לה יכולות מתקדמות המותאמות גם לקשישים שאינם רגילים לטכנולוגיה.

אנשים המתקשים לצאת מהבית מסיבות שונות חווים בדידות. המבוגרים ביניהם חווים גם קושי לאמץ שימוש בכלים דיגיטליים המגשרים על הפער הפיזי, כמו טלפונים חכמים ורשתות חברתיות שאינם מותאמים עבורם.

סטארטאפ ישראלי בשם יוניפר קר (Uniper Care) פיתח שירות טכנולוגי העונה על הבעיה. באמצעות חיבור טלוויזיה רגילה לקופסת סטרימר של יוניפר ולמצלמה, הטלוויזיה מקבלת יכולות נוספות ביניהן אפשרות להצטרף דרכה לקבוצות וואטסאפ.

קבוצת וואטסאפ משפחתית על מסך הטלוויזיה

כיום מרבית קבוצות הוואטסאפ המשפחתיות שומרות את בני המשפחה מעודכנים בזמן אמת. אך הסבא והסבתא שאינם יודעים להשתמש בטלפון חכם אינם יודעים על המתרחש עד שמתקשרים אליהם, ולא יכולים לצפות בווידאו ותמונות.

כחלק מהפתרון של יוניפר המדיה מקבוצת הוואטסאפ זמינה לצפייה בקלות מהטלוויזיה ובנוסף אפשר להאזין להקלטות ולקחת חלק בהתכתבות בקבוצה.

יכולות נוספות המונגשות לקשישים דרך הטלוויזיה שהם רגילים לתפעולה, הן אפשרות לבצע שיחות וידאו עם בני המשפחה שהשלט מתפקד גם כמיקרופון. להשתתף במועדון וירטואלי עם תכני העשרה המשמש כרשת חברתית, המצלמה דרכה עולים לשידור בעלת מנגנון זיהוי פנים המתמקדת בפני המשתמשים כדי לא לחשוף את המרחב הפרטי ממנו מתבצעת השיחה.

יוניפר קר (Uniper Care) חיבור נייד וואטסאפ ועוד לטלוויזיה

בנוסף המערכת מקפיצה התראות על המסך לנטילת תרופות, ימי הולדת ועוד.

שימושים נוספים יאפשרו לדוגמה להשתתף בשיעורי כושר מהבית, להקשיב להרצאות ולשאול את המרצה שאלות.

הקופסה אינה מחליפה את ערוצי הכבלים הקיימים, אלא מוסיפה את השירותים של יוניפר לתכני הטלוויזיה הרגילים.

מחיר השירות מתחיל מ- 75 שקל לחודש וחיבור המכשור לטלוויזיה נעשה על ידי נציג של החברה.

לדברי רמי קירשבלום, מנכ"ל וממייסדי יוניפר קר: "פיתחנו שירות המבוסס על פשטות וקלות בתפעול, לכן הוא מאפשר לקשישים להשתמש בו ולשפר את איכות חייהם."

משתמשת עדכנה את החברה שבעבר נהגה לשבת בפיג'מה בבית בכל שעות היום. אבל מאז שהחלה לעלות בכל יום לשידור בקבוצת וידאו היא מתלבשת ומטפחת את עצמה לקראת המפגש הווירטואלי.

"שמנו לעצמנו כמטרה לאפשר לאזרחים הוותיקים נוחות, איכות חיים, פנאי מהבית, חיים מלאים, פעילים, משמעותיים ומלאי תוכן." הוסיף קירשבלום.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

חללית DRAGON דרקון - SpaceX

אילון מאסק יכריז בשעות הקרובות מי הנוסע המסתורי שיטוס לירח

זהותו של התייר המסתורי תוכרז על ידי אלון מאסק במסיבת עיתונאים