בס"ד ט׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / פרלוו פרנסה? הלהיטים של הקולנוע הישראלי בתרגום לצרפתית
קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית

פרלוו פרנסה? הלהיטים של הקולנוע הישראלי בתרגום לצרפתית

קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית (קרדיט תמונה: פרסום האירוע)

קרן הקולנוע הישראלי והמכון הצרפתי בישראל מציגים את המהדורה השניה של "קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית" – חוויה לדוברי צרפתית ואטרקציה מיוחדת לתושבי ישראל, לתיירים, ולכל אוהבי הקולנוע הישראלי והשפה הצרפתית.

8 סרטים ישראליים בליווי כתוביות בצרפתית יוקרנו החל מ-15 ביולי בסינמטק תל אביב, ולראשונה השנה - שלושה סרטים מתוכם יוקרנו גם בסינמטק ירושלים, החל באוגוסט ובספטמבר.

בשנה שעברה יותר מ-3,200 צופים, דוברי הצרפתית בישראל והקהל הישראלי הרחב, באו לגלות או לצפות מחדש במבחר סרטים ישראליים עכשוויים עם כתוביות בצרפתית.

לאור ההצלחה של המהדורה הראשונה, קרן הקולנוע הישראלי והמכון הצרפתי בישראל מבקשים להמשיך ולקיים מהדורה שנייה של תכנית הזו, שיוקרנו בסינמטק תל אביב בין התאריכים 15 ביולי – 5 בספטמבר, ולראשונה השנה גם בסינמטק ירושלים, באוגוסט ובספטמבר.

בסינמטק תל אביב יוקרנו שמונה סרטים ישראליים שעלו לאקרנים ב-2017: "פיגומים" - סרטו של מתן יאיר שעלה לאקרנים בצרפת במרץ 2018, "העדות" - סרטו של עמיחי גרינברג, "פוקסטרוט" - סרטו של שמוליק מעוז, שיצא לאקרנים בצרפת באפריל 2018 וזכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל הסרטים של ונציה, "געגוע" - סרטו של שבי גביזון, זוכה פרס אופיר 2017 לתסריט המקורי, "מכתוב" - סרטו של גיא עמיר, חנן סביון ועודד רז, "האופה מברלין" - סרטו של אופיר ראול גרייצר,"הבן דוד" - סרטו של צחי גראד, "בית בגליל" - סרטו של אסף סבן.

בסינמטק ירושלים, במהלך חודש אוגוסט, הקהל מוזמן לצפות בסרטים: "פיגומים" סרטו של מתן יאיר, "העדות" סרטו של עמיחי גרינברג ו-"מכתוב" מאת גיא עמיר, חנן סביון ועודד רז.

בשפה הקולנועית הייחודית לכל אחד מהם, הסרטים מספרים סיפורים על עבודה, זוגיות, משפחה, ילדות דת וצבא, חושפים שורה של מצבים קומיים, דרמטיים ואפילו פואטיים המהווים מפתחות להבנת החברה הישראלית על עושרה ומורכבותה.

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קערת פסח דקורטיבית מקריסטל (עדי קראוס- יח''צ)

חוששים קולינרית לקראת הפסח? הנה כמה טיפים ועצות בריאותיות

שיהיה לכולנו חג פסח שמח, כשר ובריא!