בס"ד ט״ז בשבט תשע״ט , יום שלישי , ינואר 22 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / רובי שוב מחדד את ייתור המוסד הייצוגי – ״גולם״ שקם על יוצרו
רובי ריבלין (מרק ניימן לע"מ)

רובי שוב מחדד את ייתור המוסד הייצוגי – ״גולם״ שקם על יוצרו

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין (קרדיט תמונה: מרק ניימן לע"מ)

מאמר דעה

חשתם את גבתכם מורמת בתנועה לא רצונית הבוקר (שעון ישראל)?

לא רק אתם, כך רבים וטובים בישראל עת היו בדרכם ליום העבודה באקלים החם והלח הפוקד את העולם.

הבוקר הזה, שוב דואג נשיא מדינת ישראל רובי ריבלין ליידע כל מאן דבעי מעל גבי כל ערוצי התקשורת מבלי יוצא מן הכלל, כי שיגר מכתב פופוליסטי לכנסת במטרה מוצהרת להתערב בעבודת המחוקק.

המכתב החריג

לפני המכתב החריג, ראוי לציין כי על המחוקקים במדינת ישראל לפעול ויפה שעה אחת קודם, לנטרול הדרגתי עד העלמה לחלוטין של מוסד הנשיאות, אולי למעט לשכה שתאוייש "בנשיא" כדי לנהל את הרכבות הקואליציה הסבוכות, הא ותו לא.

בין אם אלו גחמות של רגע, הנובעות מרוח שובבות המפעמת בריבלין הגורמת לו לנגן בדרבוקה מחד ומאידך לאיים כ"גבר" בנסיבות אחרות, כגון זו בה איים להחרים אירוע של גביע המדינה אם שרת הספורט תעז לרדת למגרש לפני הוד מעלתו, או שמא הוא מוטרד בלילות תוך שהוא מדמיין את עצמו כמזכ"ל האו"ם לא עלינו ולא על עם ישראל, לפחות הוא מבהיר שוב ושוב עד כמה מיותר הנטל הזה על כספי ציבור.

תראו למשל את השר ישראל כ"ץ, הוא אינו נשיא, אך מסתדר יפה מאוד לארגן לעצמו אירועים וגזירות סרטים החל מרחוב ללא מוצא ומעלה בו האספלט המעטר אותו יבש יממה קודם לכן. עבור טקסיות לשמה לא צריך להוציא מאות מיליוני שקלים מה עוד שריבלין דואג באדיקות שירדו לטמיון.

על מה המהומה?

עם עלות השחר ואולי אף לפני, הגה ריבלין במוחו רעיון מבריק, אם כי לא מן הנמנע כי הרעיון שהתבשל מבעוד מועד רק המתין לעיתוי התקשורתי, וכאן המקום לציין כי שרובי פיתח במשכן הנשיא המרווח והנינוח על חשבון משלם המסים, רגישות ושיטות למניפולציה של המדיה במקצועיות הראויה להערכה.

במכתב שכבר קיבל את ההגדרה "חריג" תרתי משמע (מן הסתם), מנסה הנשיא לחבל בעבודת המחוקק שאין היא מעניינו.

ולראיה, כשזה מגיע לרמת חשיבות עליונה ככדורגל, או אז נעמד "הנשיא" על רגליו וטוען כנגד הפרוטוקול תוך איומים על השרה רגב וכך גם במחלוקת טקס המשואות וכן הלאה.

אולם כשהדבר יכול להגיע לפריים-טיים של משמרת הבוקר במדיה, אותו פרוטוקול שקובע כי אין לו כל מנדט פוליטי וחוקתי בפרט, כבר ממש אינו רלוונטי בעיניו הסלקטיביות.

לאחר שרבים ממפלגתו הליכוד, כבר עברו על נוסח חוק הלאום, ואף כי הביקורת לעתים מבורכת יותר מהעשייה עצמה, ריבלין קבע ודאג לפרסם כי מדובר בחוק "שישמש כנשק בידי אויבינו."

אך מי זה "אויבינו"? ועל כן נאמר, "חריג." אין כבר ספק כי מי שיושב במשכן הנשיא הפך את המוסד הזה לחריג.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובי ריבלין - טוויטר

מה משותף לרובי ובוגי? נדמה כי המילים שלהם לא אומרות כלום

מי הם הצמד חמד שיגדירו ערכים מה הם? ומה הצורך בהוצאות אינסופיות בעבור ״נשיא החצר״?