בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6615.97 | €5631.28 | £5043.72 | ¥745623.23 | 24/09/2018 18:06
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / חדשות כללי / הוואי: מאות בתים נהרסו מהלבה- האם הביטוח יכסה?
לבה מהר הגעש קילוואה בהאווי - צילום מסך

הוואי: מאות בתים נהרסו מהלבה- האם הביטוח יכסה?

נזקי הלבה מהר הגעש קילוואה בהאווי- הלבה הרותחת זרעה הרס כמעט בכל פינה בסביבות ההר (קרדיט תמונה: צילום מסך)

כתבת חדשות מקומית בהוואי דיווחה כי על פי מידע שנמסר לה מרשות להגנה אזרחית לפחות 600 בתים במחוז פונה נפגעו, לאחר שבעקבות ההתפוצצויות בהר הגעש קילוואה, זרמה לבה רותחת שזרעה הרס רב על פני שטח נרחב.

מיד עם תחילת האירוע הוולקני כעשרת אלפים תושבים נדרשו לעזוב את בתיהם באופן מידי, הוראה שהורחבה אף יותר בהמשך.

עתה עולות עדויות כי לא מעטים מקרב המפונים לא הספיקו לארוז מעבר לתיק נשיאה קטן מאומה מרכושם שנקבר תחת נחשולי הלבה האדירים.

מאות אזרחים שעזבו את בתיהם חוזרים בהדרגה בימים אלו למחוז פונה. חלקם מסתבר עוד הספיקו להתכונן מבעוד מועד והשכירו באופן זמני בית נופש המיועד בדרך כלל לתיירים שנטשו את האזור, והמתינו ליום בו ישובו לבתיהם.

רבים מהמפונים עוד חשבו כי חייהם ישובו לשגרה, כל משפחה והסיפור האישי שלה, משפחה אחת סיפרה כי עזבה ממש לפני חגיגת יום הולדת גדולה לבת הבכורה כששלטי "מזל טוב" רק נתלו בפתח הבית, אך הם לא חלמו לראות נחיל לבה מוצק, היכן שרק לא מזמן עמד ביתם.

כאשר ממדי הנזק קטסטרופליים בממדים של אבדן מוחלט לרבות כל רכושם, מספרים חלק מהתושבים כי במקרה הגרוע ציפו כי כל האירוע יסתכם במספר כבישים שניזוקו מהלבה הרותחת, וכי הם ייאלצו לנקות היטב סביב ביתם אותו נאלצו לעזוב במהירות רבה.

אולם בזה לא נגמרו התלאות של אותן משפחות, עת הסתבר להן כי טרם ידוע מה תהיה תשובת חברת הביטוח לתביעות הרכוש אותן הגישו, במציאות קשה בה חלקן של התביעות כולל למעשה את כל רכושם.

צפו בדיווח מקיף מתחילת השבוע:

טודיי מדיה

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות