בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6626.12 | €5678.56 | £5059.21 | ¥727847.96 | 17/10/2018 23:37
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / לאחר אימון מפרך של חודשים גויסו הכלבים המאומנים ל-סי.אי.איי
כלבים יחידת CIA- K9 CIA

לאחר אימון מפרך של חודשים גויסו הכלבים המאומנים ל-סי.אי.איי

הכלבים המאומנים של K9 CIA, שלושת הפורשים לגמלאות (קרדיט תמונות: אתר ה- CIA)

על הכלבים והמאמנים האישיים שלהם אשר תרגלו תרחישים והתקלות לא פשוטות של זירות שונות, עברו ארבעה חודשים של אימון אינטנסיבי, אך כל העבודה הקשה השתלמה וקורס "הגורים 2017" הסתיים באופן רשמי.

כדי לסיים את ההכשרה בהצלחה, תחילה נאלצו הגורים והמפעילים לעבור שני מבחני הסמכה ארציים: האחד מנוהל על ידי הלשכה של הרשות לאלכוהול, טבק וכלי נשק (ATF) והשני המנוהל על ידי איגוד כלבי המשטרה של ארצות הברית (USPCA). בדיקות אלה הם תקן הזהב עבור אישור הכלב כמוכשר לזהות חומרי נפץ סטנדרטיים.

הכלבים, ניקול, אינדיגו, ופרייה עברו את כל הקריטריונים של רשויות ה- ATF ו- USPCA. בנוסף פרייה והמאמן שלה זכו גם בפרס "Top Dog Award" של הכיתה לאחר שהגיעו לניקוד של 298.68 מתוך 300 נקודות האפשריות במבחן ה- USPCA.

כלבים יחידת CIA- K9 CIA

אך לא כל הכלבים שהחלו את התכנית סיימו בהצלחה, היו מי שנשרו בשלביה השונים. התכנית לציין, משלבת אימון של מפעיל מיומן מאד והכלב אשר בזכות חושיו יכול לתת למפעילו אינדיקציה בזמן אמת ולעיתים דקות אלו נחוצות מאד כדי לסכל פיגוע או להגן על הכוח מפני פגיעה על ידי מטענים.

אחת מהגורים אשר לא הצליחה לעמוד בקריטריונים הנוקשים של הקורס הייתה הכלבה סאני, ששבה למשפחה שגידלה אותה עד לתחילת ההכשרה. חברי המשפחה סיפרו כי היא שמחה מאד לשוב לביתה. הדבר אושר לאחר שהושגה כל מכסת מפעילי הכלבים ואין כרגע מפעיל הנמצא ללא כלבו הנאמן לצדו בשטח.

רוב הכלבים בשירות ה-CIA עובדים במשך 7-8 שנים. בדרך כלל מקבלים אותם כאשר הם בין גיל שנה עד שנה וחצי, והם פורשים לגמלאות לא יאוחר מגיל תשע. הכלבים מתחילים לחיות בסביבת בני זוגם האנושיים, כלומר המפעילים המקצועיים שלהם, החל מהיום הראשון בהגיעם לקורס.

אך לכל דבר מסוג זה יש סוף, ומי שבבעלותו כלב יכול להבין כי אחרי עבודה צמודה של שבעה ימים בשבוע במשך שמונה שנים, זה די קשה להפריד בין המפעיל לכלב. לכן כמעט כל הכלבים בשירות ה-CIA פורשים בבית המפעילים שלהם ובני משפחותיהם. אך אם המטפל אינו יכול לאמץ את הכלב הפורש בשל מצב משפחתי או מסיבות אחרות, קצין K9 אחר של ה-CIA יאמץ את הכלב הפורש. בקושי ניתן לשמוע על כלב שפורש מחוץ ליחידה.

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מבזק טודיי - טודיי Twoday Breaking News

הזכייה המקסימלית בהגרלת המגה עלתה ל-900 מיליון דולר

לאחר שלא זכה אף כרטיס בהגרלת המגה מיליון בסכום של יותר מ-600 מיליון דולר, זינק