בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / השבוע אירע התרחיש המסוכן של דליפה במכל אמוניה- השקט שלאחריו מדאיג
נמל אשדוד (CC\Wp\Neukoln)

השבוע אירע התרחיש המסוכן של דליפה במכל אמוניה- השקט שלאחריו מדאיג

נמל אשדוד- תוספת של 130 קילומטר נסיעה של חומרים מסוכנים בכבישי הארץ למפעל בחיפה, מה ההיגיון? (קרדיט תמונה: CC-WpNeukoln)

באוניה המובילה את אותם מכלים המכונים איזוטנקים, התגלתה בתחילת השבוע דליפה באחד המכלים. מדובר במשלוח אמוניה שהגיע משום מה לנמל אשדוד, אך מיועד היה לעשות את דרכו בכבישי הארץ למפעל הדשנים של כי"ל בחיפה.

צוות פעולות חירום לטיפול בחומרים מסוכנים של המשרד להגנת הסביבה הוזנק למקום, ולאחר בדיקה של המכל האמור להיות אטום ומוגן לחלוטין (!)  הוחלט לבודד את האיזוטנק החשוד כדולף להמשך הבדיקות.

המשרד להגנת הסביבה דיווח כי במשלוח איזוטנקים שהגיעו לנמל אשדוד, "התגלתה דליפה קלה מאחד האיזוטנקים המיועד למפעל דשנים של כימיקלים לישראל (כיל) בחיפה."

לציין כי מומחים הזהירו אף מפני סכנה הנובעת מעצם הובלת החומר בכמויות המהוות סיכון רב באניות העוגנות בנמלי ישראל ולא רק מעצם הימצאותו של החומר המסוכן במכל האמוניה בחיפה.

למרבה הפלא, האירוע התפוגג כלא היה מסדר היום, אין הפגנות תושבים באשדוד, אין מי שמעלה את השאלה למה החומר המסוכן צריך לטייל מאשדוד לצפון בכבישי הארץ במשאיות במשך שעות על גבי כ-130 קילומטרים ושאלות נוקבות נוספות..

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

שקיעה בעזה על רק עשן ההפצצות במבצע צוק איתן - קובי גדעון לע"מ

תעלולי הפצ״ר: עיתוי הפרסום ובין השורות של ״חקירת״ צוק איתן

הטראומה שיש לאזרחי ישראל מהדמויות ההפכפכות הללו במערכת הביטחון והצבא גרמה לעיכוב תהליך מינוי הרמטכ״ל