בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / פנצ'ר לפצ״ר: התקדים ייאלץ לאשר השתתפות חיילים בהפגנה ימנית
שרון אפק תמונה רשמית - טוויטר

פנצ'ר לפצ״ר: התקדים ייאלץ לאשר השתתפות חיילים בהפגנה ימנית

שרון אפק תמונה רשמית (קרדיט תמונה: טוויטר)

לאחר שהצמד ראש אכ"א אלמוז והפרקליט הצבאי הראשי אפק הזכורים מפרשת החייל אלאור אזריה, שוב שיתפו פעולה במהלך חריג שאיפשר לחיילים להשתתף בהפגנה בעלת אופי פוליטי במחאה על חוק הפונדקאות בכלל ונגד ראש הממשלה נתניהו בפרט, מדווח הבוקר "ערוץ 7" כי התקדים שב מהר מאוד לפתחם של צמד האלופים.

על פי הדיווח, חייל מגדוד "נמר" (405) בחיל התותחנים מבקש מהפצ"ר להשתתף בהפגנה/מצעד פוליטי אף שלדבריו של החייל אינו פוליטי, אשר צפוי להתקיים היום ברחובותיה של אום אל פחם.

הצעדה אורגנה על ידי "עוצמה יהודית" הטוענת לקיום עצרת לזכרם של שני שוטרים בני העדה הדרוזית שעלתה בזמן האחרון לכותרות בעקבות חוק הלאום, אשר נרצחו בפיגוע בהר הבית.

המוחים שדורשים ממדינת ישראל לסגור לחלוטין את המסגד שגידל ושלח את המחבלים לבצע את הפיגוע, אמורים להניף את דגלי המדינה בעת שיצעדו ברחובות העיר המוסלמית.

החייל במכתבו לפצ"ר, טוען כי יש לעשות "דין אחד לכולם" לפיכך לא ייתכן כי לחיילים יאושר להשתתף בהפגנה בתל אביב ולאחרים לא תינתן אפשרות הדומה לכך במהותה.

להדגיש כי ראש אכ"א מסר בזמנו כי השתתפות החיילים בהפגנה בעניין חוק הפונדקאות הנה בניגוד מוחלט לפקודות מטכ"ל, אך בעצה אחת עם הפצ"ר הודיעו השניים כי חיילים וקצינים שישתתפו בה לא יועמדו לדין.

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מטוסים צבאיים קרב בלתי מאוייש באוינג - בואינג

״הישג היסטורי״ אומר נשיא בואינג בתגובה למטוס הבלתי מאוייש

הטיסה הראשונה של מטוס הקרב הבלתי מאוייש מתוכננת ב-2020.