בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / דעה בוול סטריט ג'ורנל: סין מפסידה במלחמת הסחר מול ארה״ב
משבר הסחר בין ארהב לסין - Imtmphoto\123RF

דעה בוול סטריט ג'ורנל: סין מפסידה במלחמת הסחר מול ארה״ב

מלחמת הסחר בין ארה"ב לבין סין (קרדיט תמונת אילוסטרציה: Imtmphoto123RF)

במאמר דעה שפרסם דונלד לאסקין CIO בחברת טרנדמרקו, כתב הכלכלן כי סין כבר מפסידה במלחמת הסחר שלה מול ארצות הברית.

בראיון לפוקס ניוז אמר לאסקין, כי סין סובלת לאחרונה לא רק מירידות בשוק המסחר, אלא שהמטבע הסיני סגר ביולי חודש שני ברציפות של ירידות שערים.

מנגד, אומר הכלכלן הבכיר, כי הכלכלה בארה"ב ממשיכה לצמוח. לכן במבחן המציאות ארצות הברית מנצחת במערכה הנוכחית של מלחמת הסחר מול סין.

הדברים באים לאחר שארה"ב השלימה מערכה נוספת במלחמת הסחר באמצעות הטלת תעריפים שצפויה להשפיע על סחורות סיניות בהיקף של 16 מיליארד דולר. כך נמסר ממשרד נציב הסחר של ארצות הברית.

היטל המס הנוסף בגובה של 25% על יבוא מסין, צפוי להיכנס לתוקפו ב-23 לאוגוסט, כאשר המכס האמריקני יאכוף את חבילת התעריפים על 279 קטגוריות של מוצרים מסין.

היטל זה בא בנוסף לתעריפים שארה"ב כבר הטילה על סין בשווי של 34 מיליארד דולר ותגובתה של בייג'ינג בהטלת תעריפים שווי ערך על סחורות אמרקניות.

גורמים בסין מסרו כי גם הפעם היא תגיב עם תעריפים משלה בהתאמה ובהמשך לסכסוך הסחר המתמשך בין שתי הכלכלות הגדולות ביותר בעולם.

במקביל להיטל שצפוי להיכנס לתוקפו החודש ממשל טראמפ בוחן בימים אלו היטל נוסף על מחזור סחר של 200 מיליארד דולר ביבוא מסין.

למרות שבדיונים המוקדמים דובר על היטל סמלי של 10% בלבד, כרגע שוקלים גורמי הממשל הרלוונטיים הצעה להיטל הבא ברמה זהה של 25%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, איים להטיל תעריפים באופן הדרגתי ובהתאם למצב עד שיכסו מחזור ייבוא בסך של 500 מיליארד דולר בשווי של סחורות סיניות.

אתמול (רביעי) מסרה ועדת המכס של סין, כי אושרה תגובתה להטיל מכסים דומים עד לשווי של 16 מיליארד דולר וברמה של 25% על מוצרים אמריקאים המיובאים לסין.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג - הבית הלבן

מלחמת הסחר: סין לוקחת צעד אחורה
 - תחל במעקב אחר קניין רוחני

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!