בס"ד ו׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6392.63 | €5627.91 | £5027.73 | ¥708575.49 | 16/08/2018 12:45
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / אם הן לא יתקדמו בעידן הטכנולוגי, חברות האשראי ייעלמו
שעון אינטרנט תשלום באמצעות הנייד (Leung Cho Pan)

אם הן לא יתקדמו בעידן הטכנולוגי, חברות האשראי ייעלמו

שעון אינטרנט – תשלום באמצעות הנייד וסליקה של חברה מזדמנת (קרדיט תמונה: Leung Cho Pan)

אם החברות המנפקות כרטיסי האשראי מעוניינות להישאר רלוונטיות, עליהן להסתגל לקצב השינויים ולאמץ פתרונות טכנולוגיים מתקדמים. כך, יתאפשר להן להתחרות ואף להרוויח הזדמנויות בשווקים חדשים וכמו כן לעמוד מול התחרות המתחזקת מול חברות תשלום מקוונות כמו PayPal.

כך סוברים בפרנקלין טמפלטון, חברה גלובלית לניהול השקעות המנהלת נכסים בהיקף של 724 מיליארד דולר, שהוקמה בשנת 1947 ובעלת למעלה מ-70 שנות ניסיון בפתרונות לניהול השקעות מקומיות ובינלאומיות לגופים מוסדיים, קמעונאים וממשלתיים, ביותר מ-170 מדינות ברחבי העולם.

לדברי דיאנה קינן, אנליסטית מחקר בכירה בפרנקלין טמפלטון: "הסביבה הכלכלית בה אנו חיים מכתיבה בין היתר את הרגלי הצריכה שלנו. בהתאם לכך, שיטות התשלום המוכרות לנו הולכות ומשתכללות עם הזמן וכעת אנו על סף שינוי באופן בו נשלם באמצעות כרטיסי האשראי."

עוד אמרה קינן כי "אם בעבר כרטיסי האשראי הפחיתו את השימוש במזומן, הרי שהיום אנו רואים אמצעים טכנולוגיים שונים שמאיימים על מעמדו של כרטיס האשראי כאמצעי התשלום המועדף על הצרכנים."

עם זאת מרגיעה קינן ואומרת כי על אף הסביבה התחרותית המשתנה והאיומים הפוטנציאלים, "אנו מאמינים כי חברות האשראי יכולות להיות בטוחות במעמדן ואף להתרחב לזירות נוספות."

דחיקתו של השימוש בכסף המזומן

בהערכתה, מתייחסת קינן לדפוסי השימוש שעושים הצרכנים המודרניים במכשיר הסלולרי: "כיום, הסמארטפון מאפשר לצרכן דרכים שונות ומגוונות לבצע תשלום. ארנקים דיגיטליים ותשלום בקוד QR צוברים תאוצה וכמעט כל אפליקציה או אתר מציעים לשמור את פרטי האשראי להזמנות הבאות בצורה מאובטחת."

איום נוסף על פי קינן הינו המסחר המקוון שהכניס לזירה מתחרים נוספים לחברות האשראי כמו חברת PayPal,  "למרות שיתופי הפעולה של PayPal עם חברות האשראי, קיים החשש כי גידול בכמות המשתמשים בשירות מסוג זה, ייתר את הצורך בהתקשרות עם חברות אשראי מסורתיות, כך שהלקוחות יבצעו העברות כספים ישירות מחשבון הבנק שלהם דרך PayPal."

ביטקוין - Alexander Kirch\123RF

ככל שיונגש המטבע המבוזר כדוגמת ביטקוין, צרכנים המשתמשים בכרטיס לצורך תשלום במזומן ולא לאשראי, למעשה כבר לא יזדקקו לו יותר. (קרדיט תמונה: Alexander Kirch123RF)

כרטיס האשראי הוא עדיין האמצעי המועדף לתשלום

בפרקנלין טמפלטון מאמינים כי חברות האשראי יכולות להיות בטוחות במעמדן ואף להתרחב לזירות נוספות. בשווקים מתפתחים, בהם נעשה שימוש רב בכרטיסי אשראי וכמו כן קיימים מועדוני לקוחות גדולים, כרטיס האשראי הוא עדיין האמצעי המועדף לתשלום. כמו כן, בשווקים הפועלים לפי מודל עסק -לעסק (B2B) קיים נתח שוק עליו חברות האשראי יכולות להתחרות. זהו שוק גדול, בו התשלומים מתבצעים עדיין באמצעות צ'קים ברוב המקרים.

לפי קינן עתיד חברות האשראי תלוי במידה רבה בעצמן וביכולות שלהן לקלוט פתרונות טכנולוגיים אשר יקלו על הצרכן ובמקביל יניבו תועלת עבורן: כיום, קיימות שיטות תשלום חלופיות אשר לגמרי עוקפות את המערכת המרובעת של תהליך הסליקה. חלופות אלה צוברות תאוצה בשווקים מסוימים, בעיקר בשווקים בצמיחה עם מערכות בנקאיות לא מפותחות.

דוגמה לסחר מקוון- עלי באבא

בסין לדוגמה, ענקית הקמעונאות עלי באבא ביצרה את מעמדה בשוק המסחר המקוון והתשלומים בנייד באמצעות מערכת ה-Alipay – אמצעי התשלום הפרטי שלה מצד ג'.

"אנחנו מאמנים כי לכרטיסי האשראי יש לאן להתפתח גם בשווקים מתעוררים, שם חברות האשראי מנהלות מאבק עצום כדי להבטיח את הצלחתן לאורך טווח ולמנוע את הדחתן בידי חברות תשלום מקומיות." הוסיפה קינן וסיכמה "תחום הסליקה, ניצב בפני סכנת שיבוש חמורה, בזמן שהרבה שחקנים חדשים מנסים לייעל את תהליך התשלום. לעומת זאת, אנו בטוחים כי לרשתות האשראי קיימת אחיזה רחבה יותר בשוק וביכולתן להציג אפשרויות השקעה משכנעות בשלב זה."

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מבזק טודיי - טודיי Twoday Breaking News

נבחרת הכדורגל הסינית ניצחה את נבחרת סוריה 3:0

בית C במשחקי אסיה בג'קרטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.