בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6343.51 | €5555.66 | £4974.52 | ¥704048.5 | 18/08/2018 09:54
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / החל השימוע: אם תיבחר, תהיה הספל לאישה הראשונה לעמוד בראש ה-CIA
ג'ינה הספל - צילום מסך

החל השימוע: אם תיבחר, תהיה הספל לאישה הראשונה לעמוד בראש ה-CIA

ג'ינה הספל המועמדת לראשות ה-CIA (קרדיט תמונה: צילום מסך)

יו"ר הוועדה פתח את השימוע במילים חמות מאד וסיפר על עברה המפואר של ג'ינה הספל, אותו הגדיר ללא רבב. ברוח דומה קיבל את הספל גם סגן יו"ר הוועדה.

ראשי הוועדה הגדירו את מטלות התפקיד, את האחריות הכבדה מול הסודיות הנדרשת אך התמקדו בסוגיית עינויי השבויים בעבר על ידי סוכני ה-CIA.

עוד אמר סגן יו"ר הוועדה, כי הוא מאוד מעוניין לדעת מה תהיה עמדתה לגבי בקשות שאולי תקבל בעתיד מהנשיא עליו הוא אישית לא סומך, ולכן הוא רוצה לדעת איך היא תתנהל מולו ואיך תתנהל במסגרת חקירת הקנוניה לכאורה עם רוסיה.

שאלות הוועדה יחלו בקרוב, כאשר הראשון מבין השניים שנבחרו להציגה לוועדה נשא את דבריו ואף הוא סיפר על 33 שנות שרותיה לאומה ועל העיטורים שקבלה במהלך שירותה החשאי. ועל העובדה כי אם תיבחר תהיה הספל האישה הראשונה לעמוד ולהוביל את השירות החשאי.

הספל הוצגה על ידי סנטור נוסף שנבחר לכך וציין שמעבר לעובדת היותה ראויה לתפקיד, המועמדת אינה נוטה לצד פוליטי זה או אחר, ולמעשה היא המועמדת הכי לא פוליטית שאי פעם הועמדה לבחירה לתפקיד.

הספל פתחה את דבריה, והגדירה את עיקר הנושאים בהם מטפלת הסוכנות כסין, רוסיה ואיראן, וספרה על ההיסטוריה שלה בסוכנות, עוד אמרה הספל כי למרות שאין לה ולו חשבון אחד ברשתות החברתיות, היא מגדירה את עצמה כאשת המעמד הבינוני בארצות הברית וספרה כי יש לה תמיכה גורפת מחבריה לסוכנות.

במהלך נאום הפתיחה של הספל, הבהירה כי היא מודעת לרצון הוועדה לדעת מה היא חושבת לגבי התקופה בה התנהל הסוכנות מרכז לעיכוב וחקירה של שבויים תוך שימוש באמצעים שונים, הסיבה לכך היתה כיוון שה-CIA נתבקש לפתע לטפל בנושאים להם לא היה מוכן, "במשמרת שלי לעולם לא יחזור המצב הזה," אמר הספל וסיכמה כי הסוכנות למדה היטב את הלקח מהדברים.

אחד מנושאים העומדים על הפרק, הוא חלקה של הספל בהשמדת ראיות (סרטונים) בעבר, וההסבר שלה לחלקה ומדוע נעשה הדבר מלכתחילה.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

אלסקה איירלינס: ״הריח המסריח במטוס נבע ממישהו או משהו״

בתחילת השבוע נחת מטוס אלסקה איירלינס נחיתת חירום בלוס אנג'לס - עתה משנה החברה גירסה אשר למקור הסיבה