בס"ד י״ג בתשרי תשע״ט , יום שבת , ספטמבר 22 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6698.76 | €5691.68 | £5122.55 | ¥750738.88 | 22/09/2018 04:14
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / 100מיליון שקלים לא יכבו את האדישות
דגל מדינת ישראל מרופט - באדיבות המצלם

100מיליון שקלים לא יכבו את האדישות

דגל מדינת ישראל מתנוסס השבוע על מרפסת דירה במרכז הארץ (קרדיט תמונה: באדיבות המצלם)

לוותיקים מבין תושבי מדינת ישראל, קשה שלא להשוות בין תקופה זו לתקופה בה חגגה המדינה 25 שנים, כך מספר היום ל"טודיי" תושב לשעבר של אחד הקיבוצים בעמק חפר, והיום מתגורר בארה"ב."

"כשביקרנו עם המשפחה בארץ לרגל חג הפסח, ערכנו לרגל יום הולדתו של אחי 'מסיבת אלבומים,' אותם אנו שומרים מזה עשרות בשנים. על אחד האלבומים היתה מדבקה גדולה עם המספר 25."

בארי שנולד בקיבוץ להורים ממזרח אירופה, מספר מה מצא באלבום, "בין התמונות ניתן היה לראות אותנו כילדים כשעל כולנו גופיות עם סמל חגיגות ה-25, וכובעי 'טמבל,' כשברקע בית הילדים בו הכול נראה מקושט ושמח."

טרמינל הבאים שדה התעופה בלוד נתב"ג (חדשות טודיי)

אדישות בכל פינה. אולם הנכנסים בנמל התעופה בן גוריון, דגל המדינה קרוע.. (קרדיט תמונה: ארכיון "טודיי")

עוד הוסיף בארי ותיאר את זיכרונותיו, "להפתעתי גיליתי כי על פי התאריך שצוין על גב התמונה היה זה עוד בטרם חג הפסח דאז, כלומר אווירת יום העצמאות החלה הרבה לפני המועד הפורמאלי, וכך ישבנו והעלנו זיכרונות ככל שזכרנו מתוך התמונות."

בארי שיתף אף את תחושותיו כיום, "הבוקר שבנו מישראל. על עצם הסיבה כי אנו מי שכינו אותם 'מלח הארץ' של הקיבוצים, ועל עברי הצבאי לא אשחק, אכן גרים בחו"ל וסיבותינו עמנו."

"אני רק יכול לומר כי לא הרגשנו כלל, כל אווירה של "חג" באוויר, אותה שחזרנו מהאלבומים מהיותנו ילדים. החל ממלחמות הכבוד הקטנוניות מהשיר הללויה ועד המרדף על מרכז הבמה בטקסים בניצוח חריג של שרה צעירה שאז טרם נולדה, זאת התחושה המאכזבת שליוותה את ביקורנו בארץ."

"זה לא במקרה כי לא ראינו כמעט בכלל דגלים מתנוססים מן המבנים כפי שהיה בילדותנו. כמשקיף מהצד, וגם מרחשי משפחתי המתגוררת בארץ, זה ברור לי לחלוטין כי משהו מהותי השתבש מאז ועד הלום, לי כלל לא ברור היכן מושקעים 100 מיליון שקלים מעבר לסכום עתק המוקצה בנפרד לכל היישובים במדינה, ככל הנראה לאותה שרה [מירי רגב ג.ר] נכבדת הפתרונים," סיכם.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ועדת הסנאט למינוי ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון - צילום מסך

עשרות ליברלים נעצרו כשפלשו במחאה למשרדי מחוקקים רפובליקנים

קוואנו הכחיש בכל תוקף את הטענה שעלולה לאלץ את המתלוננת נגדו לעבור חקירה צולבת בוועדת הסנאט