בס"ד י״א בניסן תשע״ט , יום שני , אפריל 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / טורקיה: יש הוכחות – דורשת להיכנס מיד לקונסוליה הסעודית
נשיא טורקיה רג'פ ארדואן, עוקב מקרוב אחר החקירה (קרדיט תמונה: CC-Flickr-Martin Schulz)

טורקיה: יש הוכחות – דורשת להיכנס מיד לקונסוליה הסעודית

נשיא טורקיה רג'פ ארדואן, עוקב מקרוב אחר החקירה (קרדיט תמונה: CC-Flickr-Martin Schulz)

טורקיה הגישה בקשה רשמית לשלטונות סעודיה, כדי שזו תאפשר לחוקריה להיכנס באופן מידי לכל חדרי הקונסוליה הסעודית באיסטנבול, כדי לאשש את ההוכחות שיש לה לטענתה, כי העיתונאי הסעודי שנעדר מאז נכנס למתחם הקונסוליה, הומת בתוך המבנה תוך שגופתו הוברחה בדרך "לא נורמלית" אל מחוץ לבניין למקום לא ידוע.

עוד טוענת טורקיה, כי 15 סוכנים סעודים הגיעו במפתיע לאיסטנבול באותו יום בו נעלם העיתונאי ועזבו מיד לאחר מכן את שטח המדינה.

עד כה טורקיה נמנעת מלפרסם כל מידע קונקרטי, מלבד הצהרות שנשמעו אף מפי בכירים במדינה בנושא. כך שאנקרה מבססת את בקשתה על טענת הסעודים כי העיתונאי לא נרצח, וכי עזב את הקונסוליה מרצונו החופשי, לפיכך מבקשים השלטונות הטורקיים לערוך חיפוש נרחב אחר העיתונאי שלטענת טורקיה, לא עזב את המקום כשהוא חי ונושם.

אמש פרסם היומון הלבנוני דיילי-סטאר, כי שגריר סעודיה בלבנון, ואליד בוכרי, מכחיש מכל וכל את הטענות, וטען כי מדובר במוות מבוים ובמזימה כנגד ארצו.

לטורקיה ולערב הסעודית יחסים דיפלומטיים עכורים מאז המשבר במפרץ.

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.