בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום ראשון , מרץ 24 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / יהדות / דסק יהודי / שרלו רב הציונות הדתית מעודד קיצוץ איבריו של אדם מת לתרומה
רובי ריבלין מרב מיכאלי- מארק ניימן לעמ

שרלו רב הציונות הדתית מעודד קיצוץ איבריו של אדם מת לתרומה

רובי ריבלין ומרב מיכאלי יוזמת החוק- ארכיון  (קרדיט תמונה: מארק ניימן לע"מ)

דבריו של הרב שרלו, מראשי הציונות הדתית, אשר מאמריו נחשבים לאוטוריטה עבור חלק ממגזר המיעוט במדינת ישראל ההולך ונכחד רק עשרות שנים לאחר הקמתו, באו לאחר הצעת החוק של חברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני), בנושא תרומת איברים 'אוטומטית.'

על פי ההצעה, כל תושב במדינת ישראל (ייתכן ויחול רק על אזרחים, לכך נמתין לראות את החוק עצמו אם יעבור) שלא יחתום על טופס האוסר את תרומת איבריו, יקוצצו לאחר מותו כל אותם איברים לפי ראות עיני המקצצים, או במילים אחרות ייכפו על המת את תרומת איבריו לכל דבר ועניין.

יותר מדי זמן פנוי ככ"נ

יובל שרלו, רב ישיבה בכפר בתיה, אשר במקום לעסוק בהלכה החד-משמעית האוסרת פגיעה בגופו של האדם החי וכן בגופו של המת לפני קבורתו, מסתבר "שעוסק רבות בנושא תרומת איברים ובאתיקה רפואית בכלל," כך פרסם אתר הציונות הדתית-לאומית "כיפה."

ומה פלא, שדבריה של מיכאלי נתדפקו על דלתו הפתוחה של שרלו, שאומר כי החוק "מחייב הערכה באיזו שיטה יהיו יותר תרומות אברים."

כתשובה לשאלה שלו עצמו, אמר עוד שרלו, כי אם אכן הכפייה, כלומר כל מי "ששכח" לחתום על סירוב, או עקב טעות לא נמצא כתב הסירוב ועוד תחלואות המאפיינות את מדינת ישראל כגון 'הסמוך, ויהיה בסדר,' והוא נפטר לא עלינו בבית החולים, איבריו יקוצצו מגופו טרם קבורתו, "אין לי כל ספק כי מבחינה אתית זהו הדבר הנכון שצריך לעשות." סיכם שרלו.

"פרמיה"

באופן קר ובזילות שאינה עומדת בקנה אחד עם מי שמגדיר עצמו "כרב" הסביר שרלו, כי מדובר "בפרמיה," כלומר שמי שמוכן להיקבר ללא חלקים מגופו, אזי זו "הפרמיה" שלו. כך לדעתו של שרלו, יקבל תרומת איברים אותו אדם אם חס ושלום יזדקק לכך.

לסוגיה, שמא אדם שאינו מוכן לתרום איברים אזי גם לא יזכה לתרומה מאחר, לא נתן הרב תשובה מלאה, מחד אמר כי זה "ללכת עד הקצה" אך הוסיף כי "יש להכריע מבחינה אתית והלכתית."

ברם, לכל אדם דתי זה ברור כי הלכתית קיצוץ אבריו של אדם טרם קבורתו לאחר מותו אינו נושא השנוי בכלל במחלוקת. בחייו לעתים, הסרת המעי הגס למשל יכולה להציל את חייו של האדם, וכך אם יחליט לתרום כליה למשל, אך לאחר מותו לערוך "שופינג" על איבריו, רק משום ששכח לחתום על טופס או בגלל טעות טיפוסית במדינת ישראל כי לא נמצא הסירוב, אין כאן בכלל שאלה בדבר.

שוב מוכיח שרלו ולא בראשונה, כי הציונות הדתית, אינה אלא "כת." ציונית אולי, על זה אפשר להתווכח, דתית? לפי דבריו בכל אופן - ספק גדול.

חורף בריא לכל עם ישראל.

מן הסתם, מיכאלי תדאג לעגן בחוק שלא לשכוח להסביר זאת ל-1000 המהגרים לישראל משבט הפלאשמורה שרק הגיעו, בשפתם ולהבנתם, וכך בכל השפות, אריתראית, סודנית, ועוד, הרי לא היינו רוצים כי יתפרסם שמדינת ישראל מקצצת איברים של מתים, כפי שחמאס ניסו בעבר להעליל על המדינה. חטיפת ילדי תימן זה כבר די והותר למדינה כה קטנה.

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

עו"ד יהושוע גבעון - יחצ

תקדים משפטי: הקלה משמעותית במיסוי חברים בקבוצת רכישה

פסק דין תקדימי במחוזי חיפה: קבוצת רכישה היא כזו שבה יש לרוכש זכויות כנגד הגורם המארגן.

3 תגובות

  1. קיצוץ אברים זה שם קוד ל"כל המציל נפש אחת"

  2. סיגנון הכתיבה של בני ימין מתאים לביב שופכין. גם צורת הכתיבה וגם התוכן גורמים ללגועל נפש. הצעתי לאתר איפא, להפטר מיידית מאיש מדון שכזה. לא מוסיף כבוד לאף אחד. אתרכם מעניין ומיוחד וחבל להבאישו בכותב מחליא שכזה.

    • מסכים בעניין הסגנון, די הזדעזעתי מהתאורים, אך הרעיון נכון, לא שמעתי עד היום על הרב הזה, המאמר גרם לי לאמת את הכתוב בו ונדהמתי כי אכן בכך הדברים אמורים, זו "רבנות" תמוהה בעיני מעל לרמה של הרפורמיות.