בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6349.67 | €5558.26 | £4979.35 | ¥704729.86 | 18/08/2018 09:54
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / משפחה / בריאות / המרכז הרפואי סורוקה מזהיר: עשרות נערים נפגעו ממשקאות אנרגיה
משקאות אנרגיה - 123RF-Igorr

המרכז הרפואי סורוקה מזהיר: עשרות נערים נפגעו ממשקאות אנרגיה

משקאות אנרגיה (קרדיט תמונת אילוסטרציה: 123RF-Igorr)

בחודשים האחרונים פונו עשרות בני נוער, בגילאי שלוש עשרה עד ארבעה עשרה למרפאה הקרדיולוגית במרכז הרפואי סורוקה עם תלונות על דופק מהיר, לחץ דם גבוה, הפרעות שינה והפרעות ריכוז.

כ- 10 ילדים בשבוע  פונו למרפאה עם תלונות זהות. הצוות הרפואי שזיהה סימפטומים דומים שמהם סבלו בני הנוער בדק את סיבתיות וקשר בין המקרים. ואכן, הצוות הרפואי מצא כי בכל המקרים צרכו הילדים כמויות גדולות של משקה אנרגיה.

הסכנה הבריאותית בשתיית משקאות אנרגיה ידועה כבר מספר שנים

ארגון הבריאות העולמי הגדיר את משקאות אנרגיה כ"סכנה לבריאות הציבור" לאחר שמצא כי צריכת משקאות כ אחד המרכיבים העיקריים הוא הקפאין . האיגוד אוסר על צריכה של משקאות המכילים קפאין על ידי ילדים בהם משקאות אנרגיה. בעיקר בשל הסיכונים לילדים מגירוי יתר של מערכת העצבים

אחד המרכיבים העיקריים במשקאות האנרגיה הוא הקפאין שהוא חומר פעיל ושנמצא באופן טבעי בקפה ובתה, טאורין שהוא למעשה חומצת אמינית שמיוצרת באופן טבעי בגוף ושלה מיוחס חלק בוויסות פעימות לב, התכווצויות שרירים ורמות האנרגיה בגוף. וסוכר שהוא אחד הרכיבים השכיחים ביותר במשקאות אנרגיה וצריכה מוגברת שלו  יכולה לגרום להשמנה ולסוכרת, ועשוי להוביל  לתחושת תשישות ו"נפילת מתח" .

ד"ר אביבה לויטס, קרדיולוגית ילדים ומנהלת יחידת הדמית לב בסורוקה מסבירה: "בחודשים האחרונים, בעיקר אחרי החגים וסופי שבוע הגיעו ילדים רבים  עם תלונות של דופק מהיר, עצבנות , אי שקט וירידה בתפקוד היומיומי, תוך כדי ברור וטיפול הבנו כי מדובר בתופעה חמורה של שתיית משקאות אנרגיה ברמה מוגברת שעלולה להשפיע לרעה על הבריאות ואינה מומלצת, על ההורים  להבין  את ההשלכות ולהשגיח על ילדיהם."

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

אלסקה איירלינס: ״הריח המסריח במטוס נבע ממישהו או משהו״

בתחילת השבוע נחת מטוס אלסקה איירלינס נחיתת חירום בלוס אנג'לס - עתה משנה החברה גירסה אשר למקור הסיבה