בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום שני , אפריל 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / אסטלביסטה מפלגת ״העבודה״ – עתה נשאלת השאלה מי ימצמץ ראשון?
דגל ישראל רעוע מתנופף - Twoday

אסטלביסטה מפלגת ״העבודה״ – עתה נשאלת השאלה מי ימצמץ ראשון?

ניסיון נואש של אבי גבאי (קרדיט תמונה: Twoday)

כאשר אנשי תקשורת, בוהמה, גנרלים לשעבר, מנהיגי מחאות ואקדמאים הבינו כי הביזנס הטוב ביותר במדינת ישראל נמצא תחת אפם, בכנסת, שם יכולים הם לזכות לא רק להגנת כוחות הביטחון כפי שאף אזרח לא מקבל, אלא גם להטבות ומשכורות במיליוני שקלים, ועל כל אלו עוד יקבלו הגנה גורפת כשידברו סרה באחרים, וחלילה לא להיפך, הדרך לכנסת הינה ברורה.

קחו לדוגמא את שלי יחימוביץ'. לזכותה ייאמר כי היא אפילו לא הסתירה את חלק ממחשבותיה. רבים לא זוכרים כי העיתונאית לשעבר אמרה מפורשות כי מפלגת "העבודה" לא תזכה בבחירות הבאות ולכן היא מחפשת ג'וב אחר בראשות ההסתדרות. לרוע מזלה של יחימוביץ' המעבר הזה נכשל.

כאן נסתיימו שידוריה

מפלגת "העבודה" סיימה למעשה את תפקידה ההיסטורי עוד לפני שנים רבות, הבית קרס כבר מזמן כאשר נפילים כפרס ורבין ז"ל עוד איכשהו הנשימו את המפלגה ההולכת ודועכת.

כל עוד הצמד פרס-רבין היו בתמונה, היוותה המפלגה ברירת מחדל עבור אלו שהוזכרו לעיל כדי למנף את הפופולאריות שלהם ברשתות הרדיו, העיתונות והטלוויזיה כדי להתברג ברשימה במקום ריאלי לכנסת.

אנשי השמאל ניצלו היטב מפלגה שלכאורה מקרינה סינרגיה בין דעותיהם והעיקר שייבחרו לכנסת. רבים מהם כבר חולשים היום כבעלי מספר דירות, ודוגמא מדהימה של מינוף היא אחד מעשירי המדינה, אהוד ברק, מרמטכ"ל לראש ממשלה "זמני" וכך כנראה גם למגדלי אקירוב, ועתה לכאורה כ"סוחר סמים" ברישיון, הוא מוכר קנאביס כשמניותיו האישיות צמחו בין לילה לסכום עתק.

דגל ישראל רעוע מתנופף - Twoday

רבים הסימנים כי תושבי ישראל כבר מיואשים ופשוט זורמים עם המציאות, נתק הנבחרים מהציבור תהומי (קרדיט תמונה: Twoday)

אולם, לכל כבר ברור כי מפלגת "העבודה" שזכורה למבוגרים ככזו שהיתה בראש החזית הפוליטית, ראש בראש עם הליכוד מאז שנות ה-70, כבר למעשה מפורקת ונמצאת בקריסת מערכות מתקדמת.

המצב כל כך קשה שיווקית עד שלפני מספר ימים יועציה המליצו להזיז את ראש המפלגה הצידה מהבמה הציבורית, ולנסות באמצעות כמה "כוכבים" דהויים להציל את המצב.

כמה פתטי ואף עצוב ניתן לומר, כי בכל זאת "העבודה" מעבר לאסונות שהביאה על תושבי ישראל עשתה פה ושם דבר מה גם לטובתם, והעיקר, ייאמר לזכותה ואף ניתן להצדיע לה על כך, משום שמעולם, למעט תיקון גבול קל מול ירדן, לא היתה זו שגירשה יהודים מביתם – את התענוג הזה הותירה "העבודה" ל"ליכוד" ול"קדימה", כשהאחרונה הייתה מעין ורסיה של הליכוד, שהתפוצצה בדומה לאופן בו קמה.

ויותר מזאת יש לומר, כי פרס ז"ל, שלא זכה לראות מזרח תיכון חדש ככל שרצה וניסה, הכריז לפני עשורים כי לעולם הוא או מפלגתו לא יעקרו ישובים, וזה אולי אחד הדברים היחידים מבחינת הימין במדינת ישראל שפרס עמד בו בדיבורו ולא סבל אף בנושא זה מתסמונת "דברים שרואים מכאן..."

רצים לתפוס קרש הצלה כמו 'עכברים בספינה טובעת'

בימים אלו כאשר כמו 'עכברים בספינה טובעת' רצים גורמים שונים ממפלגה למפלגה כדי להתברג במקום שיכניס אותם למעגל מקבלי המשכורות המופרכות כחברי כנסת, מביא כל אחד את סיפורי הסבתא שלו מדוע כדאי לבחור בו, כאשר לא נותר עוד זמן רב לנעילת הרשימות הסופיות. ניתן להניח כי נדודי השינה בקרב אחרוני הנותרים במפלגת העבודה, שלכאורה יש להם נכס אלקטוראלי ביד רק הולכים ומתגברים.

עכשיו השאלה היחידה לפני המסמר האחרון בארון, היא מי ימצמץ ראשון. על פי האגדה, מבחינה אלקטוראלית תושבי ישראל מעריכים לכאורה את פרץ, שכבר נדד ממפלגות בעבר, כמי שבלעדיו לא היתה קמה מערכת כיפת ברזל. לעומת זאת יש מי שגורסים ובצדק כי מדובר בנונסנס, משום שבלעדיו, כשר ביטחון לא ראוי, לא היו אבידות גם במלחמת לבנון השנייה החובבנית שלו, של חלוץ ושל אולמרט.

אז האם יהיה זה פרץ, יחימוביץ', או אולי דווקא מיכאלי, שימשיכו להמר על כל הקופה ובכך יסכנו את שארית יוקרתם, בעוד הכל מעריכים כי מפלגת "העבודה" הגדולה לא תעבור את אחוז החסימה? ימים יגידו.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.