בס"ד ט״ז באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / האירוויזיון: חילול שבת אין כרטיסים אין קבלן ופסל עבודה זרה
כוכבים שמיים זיקוקים (Supertrooper)

האירוויזיון: חילול שבת אין כרטיסים אין קבלן ופסל עבודה זרה

לא כל הנוצץ זהב.. (קרדיט תמונה: Supertrooper)

כאשר במדינת ישראל כבר חשבו כי סאגת המשחק עם ארגנטינה בניצוחה של השרה מירי רגב שבר את כל השיאים, מגיע האירוויזיון ומוכיח כי במדינה המזוהה בין השאר עם התנהלות רדודה, תלוית מדיה ומה יגידו, הביזיון כתוב על הקיר.

כשהוחלט במשרדה של רגב, שניסתה ללא הצלחה, לעורר את תושבי המדינה להתלהבות בשנת ה-70 להקמתה, ובעקבות זאת התעקשו מי מהמארגנים לחלל שבת כדי להביא מירוץ אופניים מיותר, למדינה שכבישיה ממש לא בנויים לכך, אמר המועמד אז לזכייה, לאחר שהתאמן לקראת המירוץ, כי יהיה זה נס אם לא ייהרג אף רוכב.

כשניסתה רגב להביא את כישרון הכדורגל ליונל מסי כדי לזכות לתמונתה בכל העולם על כר הדשא עם הכוכב, עוד בטרם נשמעה שריקת הפתיחה שבדיעבד לבסוף לא הושמעה, החל מחול שדים מטורף סביב כרטיסים שחולקו למקורביה של השרה, והסוף ידוע.

גם ניסיון נוסף של רגב לרדת לכר הדשא במעמד גביע המדינה בכדורגל, סוכל באופן ממוקד. הפעם אירע הדבר על ידי הנשיא ההזוי ביותר שידעה מדינת ישראל, ומסתבר כי הוא אולי אף הרשע מכולם, בהיותו ממאן בתוקף מלהעניק חנינות (חוץ מלחברו אולמרט.. והקלות מדודות לכמה מעטים) – מר רובי ריבלין, שאיים אז "לפוצץ" את המעמד.

ברק אובמה מירי רגב הלוויית פרס (אסנת מידן)

תמיד במרכז העניינים והכי חשוב מול המצלמות- מירי רגב (קרדיט תמונה: אסנת מידן)

אירוביזיון והכתובת כבר כתובה על הקיר

עכשיו שוב, לאחר מחלוקת בין השרה רגב ושר התקשורת איוב קרא, שהשכיל מהר מאוד לברוח מהביצה המבעבעת, רוצה רגב בתמונה בינלאומית, כבוד, פאר וגאווה על בימת האירוויזיון שאמור להיערך בתל אביב, באביב.

אך שוב, נודע כי סאגת הכרטיסים כבר החלה, כשהפעם האירופאים מפקחים על הנושא, ומסתבר כי לא ניתן בכלל להוציא כרטיסים. פשוט, אין נכון לעתה קבלן שיבנה את המתחם ואין אבטחה שתאבטח אותו, שני אלמנטים מרכזיים לא רק כדי לקיים את האירוע אלא בלעדיהם כרטיסים אין.

ולא די בכך, היום נודע כי מלחיני השיר TOY שזכה באירוויזיון השכילו להודות, דה-פקטו אך לא דה-יורה, כי הלחן מועתק לכאורה, כלומר לא תהיה הודאה רשמית אך חצי מדמי התמלוגים ילכו למי שטוען כי מבנה הלחן הועתק, ויזכו את זוכה ההסדר, כך מעריכים, בכמה מיליוני דולרים.

רובי ריבלין ורעייתו מתייחדים עם פסלו של שמעון פרס - לע"מ

מה יש למדינת ישראל ולסגידה לפסלים? (קרדיט תמונה: לע"מ)

"עבודה זרה" בכיכר העיר

בזאת לא תם מחול השדים הזה. עוד נודע כי עיריית תל אביב מתכוונת להציב פסל בכיכר העיר, של הזמרת שניצחונה אשתקד הביא את הצרה הזו לעיר הגדולה, ויש לתמוה שמא לא שמעו בלשכתו של חולדאי על המושג "עבודה זרה" בכריכת המושג "מראית עין"? ובמחשבה שנייה, ראש עיר שסועד כלבלבים לארוחת ערב, כפי שהודה בעבר, מה לו ולעבודה זרה...

אך השיא בכל האירוע, אם יתקיים בסופו של דבר, (כי הרי במדינה המזרח תיכונית מי יכול לתכנן ולהבטיח שמשהו מהתכניות אכן יתממש, שלא לומר על השפעות חיצוניות לנושא), הוא ודאי הדבר שמסתבר חורה לרבים וזה חילול שבת – סוגיה שלא רק אילצה להקה אחת וזמר אחד עד כה לפרוש, אלא כבר מעלה שאלות והרהורים בקרב רבים וטובים.

לסיכום ובמאמר מוסגר, לא בכדי אמרה מנחת האירוע, בר רפאלי, כי היא לא ממש רצתה להנחות את האירוויזיון ולפי דבריה עולה כי התחרות מעניינת אותה אולי.. כקליפת השום.

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

יאיר לפיד - חיים צח לע"מ

עם התכווצותו של גנץ וכפי שהערכנו לפיד מתקרב עוד צעד לבלפור

במציאות בה הציבור לא יכול שלא לפחות לעיין בנושא הפלילי לכאורה של ביבי, הדבר ישפיע על תוצאות הבחירות.

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אתה פשוט בחיין ולא יותר איתך נשאר תקועים בעולם השלישי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.