בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6361.47 | €5572.56 | £4988.6 | ¥706648.93 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / ביטקוין ניוז / חדשות כלליות מענף הביטקוין והסייבר הפיננסי / אסטרטג בכיר: ניבוי שוק הביטקוין טמון בספקטרום הסיכון בשוק ההון
צמיחה שוק ההון כסף מטבעות - Rufous-123RF

אסטרטג בכיר: ניבוי שוק הביטקוין טמון בספקטרום הסיכון בשוק ההון

הניתן לצפות את שווי הביטקוין העתידי? (קרדיט תמונת אילוסטרציה: Rufous-123RF)

אסטרטג מחלקת שוק ההון בבנק האמריקאי וולס פארגו, טוען כי יש קשר הדוק והתאמה בין שוק ההון לבין הביטקוין.

הדברים באים לאחר תקופה ארוכה בה נזהרו בכירים בשוק ההון מלעשות קשר ישיר בין השווקים. עד כה ממוצע ההצהרות הקרוב ביותר לדבריו של האסטרטג, היה סביב החשש שמא המשקיעים יקבלו רגליים קרות נוכח נפילה חדה בשוק הקריפטו, למרות כי אין שילוב מציאותי בין שני השווקים.

עתה ניתן להסיק מדבריו של אסטרטג הבנק, כי שוק המניות לא רק שקשור לשוק המטבעות הקריפטוגרפים, אלא שאף שני השווקים נסחרים במקביל אחד לשני.

באופן שאינו מפתיע, גם האסטרטג כחבריו נוטה לכנות את הביטקוין כ"בועה" ומזהיר כי "אם 'הבועה' של ה-bitcoin תתפרץ, שוק המניות עשוי לצלול יחד עם המטבע הווירטואלי." את הדברים אומר כריסטופר הארווי, ראש הצוות האסטרטגי של מחלקת שוק ההון בוולס פארגו, הרואה קשר הדוק בין השווקים השונים.

מוסיף דלק למדורה

הארווי אמר את הדברים אתמול (רביעי) בתכנית "כסף מהיר" ברשת CNBC. האסטרטג הבכיר אמר עוד כי לדעתו המגמה היא הדדית ולפיכך אם שוק ההון יחווה ירידות חדות, ישפיע הדבר גם על שוק הקריפטו שעלול להיפגע ממכירות היסטריות של הביטקוין, כך לטענתו.

הסיבה לכך, טוען הארווי, כי האווירה באחד מן השווקים אינה נעלמת מעיני המשקיעים וכל תמורה חדה וקיצונית באחד מהם "לפעמים מוסיפה דלק למדורה." לדבריו.

את התיאוריה שלו מבסס הארווי על כך כי בתחילת השנה, עת המשיכה המגמה החיובית בשוק ההון (מאז נבחר הנשיא טראמפ) החלו המשקיעים לראות בעליה המתמשכת כסיכון גדל והולך, ולפיכך ממילא הובילה המציאות בשוק שהפך ל"מסוכן" יותר, לגלות עניין אצל המשקיעים בפוטנציאל המקביל לרווחים גדולים בשוק הקריפטו.

הארווי: "התנודתיות, מעלה ביקוש מסיבי לנזילות"

עם כל הכבוד לדבריו של האסטרטג הבכיר, ניתן להוסיף לדבריו את הכינוי השגור במדינת ישראל, "מדינת בדיעבד," מקום בו לא אחת מדיניות או החלטות שגויות בעליל, מתוקנות רק לאחר מעשה משנעשה הנזק וללא כל מחשבה תחילה. כך הארווי למעשה משתמש באירועי תחילת השבוע בשוק ההון בו צנחה מניית הבנק בה הוא עובד לעשיית קשרים והקבלות.

עובדתית בכל אופן, בדיעבד ניתן לראות כי השבוע ממוצע הדאו ג'ונס התעשייתי צנח ב- 1,175 נקודות ביום אחד, ובמקביל שווי ה- Bitcoin הגיע השבוע לאחת הנקודות הנמוכות ביותר של המטבע במשך כחודשיים עד לרמה של כ- 5,950$. אשר למניית וולס פארגו, אין כמעט מי שיחלוק כי ההסתבכות שלהם עם הממשל הפדראלי, היא זו שגרמה לירידה, ולא הביטקוין.

סוד ניבוי ערך הביטקוין העתידי

הארווי חילק טיפ למשקיעים בביטקוין ואמר, כי המדד הטוב ביותר לניבוי תנועת שוק העתידית ומחירו של המטבע הדיגיטלי הוא פשוט על ידי הערכת הסיכון.

"אנחנו חושבים על זה יותר כדבר שאנחנו צריכים להיזהר ממנו, מה שאנחנו צריכים … זה להגיד ללקוחות שלנו להיזהר," אמר הארווי, אך מיד הבהיר את דבריו: "זה שלא שאנחנו נכריז אם זה הולך לעלות או לרדת, אלא נתמקד בספקטרום של הסיכון בשוק."

לסיכום אמר הארווי כי "אם אנחנו צודקים, מה שאנחנו צריכים לבדוק זה האם מוצרי הסיכון בעליה" והמשיך, "אם אנחנו צודקים והסיכון (בשוק ההון) מתחיל להיות פופולרי, זה לא יפתיע אותנו לראות את ההשפעה של המגמה גם בשוק הקריפטו", אמר.

רבים בשוק ההון בחנו אמש (רביעי) מקרוב מאד ואולי אף יותר מבעבר את המגמה בשוק הקריפטו במקביל להתאוששות בוול סטריט, תוך ששווי מטבע הביטקוין מטפס לרמות של כ-$8,000 ויותר.

הארווי חושב כי ככל ששוק הקריפטו יהפוך להיות מוסדר יותר, הסקפטים בשוק ההון יראו בו כפחות מסוכן, "חלק מהסיכון יעלם." חוזה הארווי.

אין במאמר זה להמליץ על השקעה בשוק ההון ו\או בשוק המטבעות הדיגיטליים ובביטקוין בפרט, מדובר בשוק שאינו יציב כלל ובהשקעה אשר נחשבת כהשקעה בסיכון גבוה מאד.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״

תגובה אחת

  1. מוקדם מן המאוחר היו צפוי כי בכירי שוק ההון ייכנעו למציאות השוק הקריפטוגרפי, גם שוק ההון לעיתים מתגלה כ"בועה" אמר זאת מי שהיה יו"ר הפד ריזרב גרינספאן, לכן ככל שמדינות יעכלו את הדבר במקום להלחם בו, ואכן כאן בארה"ב לא ממהרים לחסל את הקריפטו, שלא כמו בסין או יותר מצחיק בישראל שחכמה יותר מכולם שם הכריזו הרשויות כי הביטקוין אינו מטבע אלא נכס (חחח), אבל כן יש להסדיר זאת כמטבע גלובלי ואז ניתן יהיה לפקח ולהגן על המשקיעים, ויפה שעה אחת קודם!