בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6355.47 | €5570.11 | £4983.89 | ¥705940.52 | 18/08/2018 20:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / ספרד: שוב הוכיח ריבלין כי 'דיפלומט' הוא לא, חנפן, ודאי שכן
רובי ריבלין (קובי גדעון לע"מ)

ספרד: שוב הוכיח ריבלין כי 'דיפלומט' הוא לא, חנפן, ודאי שכן

הנשיא רובי ריבלין (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

הנשיא רובי ריבלין, בחר שוב להתחנף למארחיו, הפעם בספרד תוך התעלמות מאפשרות של התפתחויות דיפלומטיות מרחיקות לכת העלולות להתרחש באזור זה בעתיד.

לאחר המהומות שהותירו מאות פצועים בבתי החולים, שהחלו לאחר הניסיון הכושל של קטלוניה לערוך משאל עם על היפרדות החבל מספרד, מגיע ריבלין לביקור קצר בספרד ממדינה קטנה במזרח התיכון, וקובע בדבריו כי לקטלוניה אין כל זכות לעצמאות.

נושא כאוב זה בספרד אשר כבר גבה בעבר פצועים והרוגים, הינו פנימי ובין ספרד למחוז קטלוניה בזמן שנשיאה של האוטונומיה הודח זה עתה וגלה לבריסל. לא מדובר בתחום הטרור או נושא אחר שעליו ישנו קונצנזוס בינלאומי, אלא במשבר פוליטי וכאמור פנימי בספרד.

לאור הדברים, היו מי שהרימו גבה בתמיהה לאחר הצהרתו של הנשיא ריבלין כי למעשה אין לקטלונים כל זכות אותה הם מבקשים, והצהיר כגורם ישראלי רשמי כי מבחינת ישראל 'ספרד היא מדינה אחת.' לדבריו.

אמנם הדברים מצאו חן בעיני המנהיג הספרדי שהפתיע את ריבלין בכמה מילים בעברית, לאחר שיועציו הכינו היטב את הפגישה שהותאמה לאופיו של ריבלין, אך ודאי שהדברים המיותרים נשמעו היטב גם בחבל קטלוניה.

טוב יותר היה לו דבריו של ריבלין לא היו נאמרים לא לכאן ולא לכאן, כפי שדיפלומט המייצג את ישראל הניטרלית כנשיא ייצוגי הא ותו לא, אמור היה לעשות.

 

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״

2 תגובות

  1. אויי לעם שזה נשיאו.!!!
    יש לבטל את מוסד הנשיאות המהווה נטל על העם.