בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6615.97 | €5631.28 | £5043.72 | ¥745623.23 | 24/09/2018 18:06
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / יהדות / דסק יהודי / תוקפים ביקור בקברי צדיקים, אך להימנע מקבר רבין ״אינו ערכי״
סיום טירונות - דובר צה"ל

תוקפים ביקור בקברי צדיקים, אך להימנע מקבר רבין ״אינו ערכי״

סיום הטירונות- ארכיון (קרדיט תמונה: דובר צה"ל)

בושה וקונפליקט, מנת חלקם של בני מגזר הציונות הדתית-לאומית השבוע, מגזר שכידוע רק הומצא והחל להתגבש למעשה לפני כ-60 שנים בלבד.

במגזר הציונות הדתית, שלכתחילה הוקם כמתנגד לתפיסה החרדית אף כי רבו היה חרדי לכל דבר ועניין (הרב קוק ז"ל) היה חשוב בשלב ראשון ללבוש בגדים "רגילים," לאחר מכן הומצאה גם הכיפה הצבעונית "הסרוגה."

הכל נעשה במחשבה תחילה ולמען המטרה העיקרית- להשתלט ביום מן הימים על הצבא ועל מוסדות המדינה, שאלמלא היו "חרדים" כפי שבאמת נראו בחזותם לפני כ-80 שנה חסידיו של הרב קוק ז"ל שעל תורתו מושתתת תפיסתם התמוהה, לא היו מקבלים אותם, לפחות לא בצבא.

הרב קוק והרב פסח פרנק (ללא קרדיט)

הרב קוק ז"ל והרב פסח פרנק ז"ל, לא חלמו אפילו בסיוט הכי גדול שלהם, להיפרד מחזותם החרדית (קרדיט תמונה: ללא)

מאז החלו לחדור לשורות הצבא כשרבותיהם מקלים בהלכות על ימין ועל שמאל כדי לאפשר זאת, ככל שיהודי חובש כיפה סרוגה או שלמד באחת מישיבות ההסדר זוכה בתפקיד רם במוסדות הצבא או המדינה, המגזר יוצא מגדרו בכדי לנכס לו את הכוכב החדש.

כמובן שלא כך הדבר כאשר מתגלה כי כוכב אחר פגע בילדים, בנשים, ועתה לגבי אותם ארבעה "כופרים" בדרך המגזר, שסירבו להשתטח על קברו של הרמטכ"ל לשעבר יצחק רבין המנוח.

חיילים חרדים ס"ת - ללא קרדיט

בדיעבד מסתבר שניתן להשתלב בצה"ל גם עם כיפות שחורות ו"ברסלב" לא רק צבעוניות (קרדיט תמונה: ללא)

ומה רבה הדילמה כעת, כאשר מחד מדובר שוב במלח הארץ, בילדי המגזר ההולך ונכחד עם נטישה המונית של צעיריו, וכמובן חובשי כיפות סרוגות, אולם מאידך טרם יבש הדיו מהכתבות באתרי הציונות הדתית-לאומית על "החרדים" המשתטחים על קברי צדיקים?

מבלי להתייחס לסירוב הפקודה שזה עניין פנימי לטיפולו של צה"ל, נדמה כי להכריח אדם להשתטח על כל קבר למרות כי אינו רוצה בכך ולכנות זאת כדובר צה"ל "אירוע שאינו עומד בקנה אחד עם ערכיו." זה יותר מצביעות, לאור ההתייחסות לאחרונה שנועדה לבזות את אלו המבקרים בקברי צדיקים.

לא פשוט להיות ציוני שומר מצוות במדינת ישראל, שמחד מגדירה את עצמה כיהודית, אך למעשה מתנהגת לעתים ככל העמים.

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות

תגובה אחת

  1. כל הכבוד בני ימין .בהחלט לא פשוט להיות מזרוחניק