בס"ד י׳ באדר א׳ תשע״ט , יום שישי , פברואר 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / אפליקציה חדישה תוביל רפורמה במערך מוניות השירות
מוניות שירות רפורמה אפליקציה למוניות שירות (חדשות טודיי - Phanlop88)

אפליקציה חדישה תוביל רפורמה במערך מוניות השירות

בתמונה אילוסטרציה:  מוניות שירות בתל אביב רפורמה אפליקציה למוניות שירות (קרדיט: חדשות טודיי + Phanlop88)

ת"א שניה ברכבות אך חלוצה במהפכת מוניות השירות.

"האתגר הגדול ביותר העומד בפנינו בעיר ת"א-יפו כיום הוא צמצום השימוש ברכב הפרטי (נקודה)" אומרת מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת"א אשר מחזיקה גם את תיק התחבורה.

אם היה צורך להגדיר את העיר הגדולה במילה אחת טכנית, הכל יסכימו כי המילה הזאת הייתה אפליקציה, אין כמעט דבר בעיר שאין לו אפליקציה, תושבי העיר התוססת אוהבים את הכל נגיש קל ומהיר. קבוצת יזמים יחד עם משרדה של להבי זיהו תחום שכמעט כמו עמד מלכת בכל הקשור לטכנולוגיה המתקדמת בעיר שגם האינטרנט הציבורי בה, הוא ללא הפסקה.

מיטל להבי - טודייאותם יזמים נתדפקו על דלת פתוחה במשרדה של להבי, אשר אנשיו להוטים תחת שרביטה לגבש תכניות אופרטיביות לפתרונות התחבורה בעיר. לכן התקבלו בברכה כשבאו להציע רפורמה של ממש בהתנהלות מוניות השירות בעיר. נדמה כי במקום בו הכל כבר מחובר לרשת החשמל והאינטרנט, כגון התחנות והאוטובוסים הנושאים על גבם מתקני איתור, אותן מוניות שירות ממשיכות להתנהל בעיר כביום היווסדו של שירות זה.

המהפכה הגדולה בענף מוניות השירות אשר יחל בתל אביב ויוטמע גם בערים נוספות, יקרה בקרוב מבטיחים היזמים, שחשפו לראשונה ובאופן בלעדי ב"טודיי" את פרטי הפיילוט המשולש לעיריית תל אביב, לבעלי המוניות וקבוצת היזמים.

"צריכה להיות פה תחבורה ציבורית זולה, נגישה ורציפה. במובן הזה מוניות השירות הן הפתרון התחבורתי האולטימטיבי" אומרת להבי.

חזון התכנית נעוץ בצורך למתן שירותי היסעים ציבוריים לתושבי העיר גם "במקומות רבים נוספים בעיר אשר לא מתאימים לנסיעת אוטובוס –כמו למשל שכונות צפופות או רחובות צרים." מסבירה להבי, "לכן את מערך ההיסעים של מוניות השירות אנו שואפים לפרוס בכל חלקי העיר ובמיוחד בקצוות: בדרום העיר כולל ביפו, בכל מזרח העיר וגם בצפונה."

עוד חושפת להבי מתוקף תפקידה כמחזיקת תיק התחבורה בכרך הגדול כי "תושבי כל שכונות העיר פונים ומבקשים פריסה של מערך השירות גם אצלם ואנו נאבק שבמסגרת הרפורמה המתוכננת אכן יורחב מערך ההיסעים של מוניות השירות."

אך כפי שכבר ציינו בתל אביב לא ימתין אדם למונית שירות שמא היא בדרך, או לחילופין מבלי שיוכל לתכנן בקפידה את לוחות הזמנים שלו כפי שכבר התרגל לעשות, מול אפיקי תחבורה ציבוריים אחרים. כאשר היום לא מדובר רק על נוער, מבוגרים רבים נמנים על מחזיקי סמארטפונים ויודעים היטב להשתמש באותן אפליקציות נגישות.

מעלה וידאו ... נא להמתין...
טודיי מדיה

לכך כאמור יתייחס שיתוף הפעולה כדי שהמענה במעשי של רפורמת מוניות השירות בעיר יצעד יד ביד עם התקדמות הטכנולוגיה, דבר שיאפשר לתושבי העיר ליהנות לא רק מקווי מוניות חדשים אלא גם שליטה על תכנון נסיעתם ברמות שאין שני להן בענף זה.

חלק ממאפייני הפיתוח אותן כאמור אנו חושפים כאן לראשונה ב"טודיי" כוללים מערכת ניטור דו צדדית כך שגם נהגי המוניות יוכלו לדעת היכן בדיוק ממתינים להם הנוסעים, ומספרם המדויק ומצד שני ידעו הנוסעים היכן נמצאת המונית בכל זמן נתון זמן משוער ליעד וכן כמות המקומות הפנויים, יישום זה למשל יוכל להורות למרכז הבקרה והשליטה להקצות מיד מוניות נוספות לקו נתון ועוד.

קניית כרטיסים מראש

עוד חידוש נפלא גלום באפשרות לרכוש כרטיס מראש כך שמובטח לנוסע מקום פנוי כשהמונית תגיע אליו, יחד עם פונקציה זו ובאמצעות מערכת מוצפנת בסטנדרטים של חשבונות בנק יוכל גם הלקוח לשלם מראש ודרך האפליקציה, ולהימנע מסמלה המסחרי של המונית, אותם העברות כספים מיד ליד המוכרות כ-"תעביר."

הפיילוט המתוכנן יכלול בחלקו הראשון את קווי 4 ו-5 בתל אביב, כאשר במסגרת הפיילוט העירייה תידרש גם לחלקיה האחרים של הרפורמה כגון בדיקה מחודשת של המסלולים. יש לציין כי לא יהיה כל שינוי מהותי המחיר הכרטיס הקיים, מה שהופך את התכנית אולי לאטרקטיבית ביותר הקיימת בישראל, שוו בנפשכם אישה קמה לעבודה מזמינה מקום, מדירתה כביודעת מתי המונית מגיעה, מקומה שולם שמור ובטוח עבורה וכך גם בדרכה הביתה, המונית עוצרת לה בניגוד לאוטובוס היכן שרוצה על הציר וכל זאת במחיר שקלים בודדים בלבד לכל כיוון.

כיום אומרת להבי מוניות השירות הן כבר חלק מהותי מפתרונות התחבורה בעיר בסדר גודל של 10% מכלל הנסיעות בתחבורה הציבורית, "אני מאמינה שאנו קרובים לפתרון ודוחפת לכך שבתל אביב ניישם את הפיילוט הראשון לטובת שיפור השירות החיוני הזה."

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.