בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / הסוכנות היהודית מממנת שירותי פונדקאות עבור זוגות חד-מיניים
יצחק בוז'י הרצוג - קובי גדעון סטודיו Twoday

הסוכנות היהודית מממנת שירותי פונדקאות עבור זוגות חד-מיניים

יצחק בוז'י הרצוג, בחור נחמד וטוב לבב אך תלוש מן המציאות (קרדיט תמונה: קובי גדעון סטודיו Twoday)

בוז'י הרצוג הוא אחד מהפוליטיקאים שלא ניתן לקחת מהם את היותם בעלי מידות טובות, ועליו בפרט ניתן לומר כי הוא מנטש' אחרי הכל. טוב היה אם היו רבים כמוהו במערכת, וזאת מבלי להתייחס לדעותיו הפוליטיות.

מזה מספר חודשים עומד הרצוג בראש הסוכנות היהודית-ציונית אשר עניינה לדאוג ליהודי התפוצות, ולקשר בינם לבין מדינת ישראל. כמה מכם יודעים כי הסוכנות הזו מבזבזת כמעט מיליארד וחצי שקלים בשנה?

לכאורה ממומנת הפעילות מתרומות, אולם חלק גדול מהתקציב מועבר לקופתה של הסוכנות אשר לא יודעת שובע על ידי משרד האוצר. סכום אדיר שללא ספק יכול להיות מנותב למטרות טובות הרבה יותר כגון לנזקקים במדינת ישראל מאשר לקייטנות ופעילויות ליהודי התפוצות תוך ניסיון להטמיע בהם דעות מיושנות כמו אלו של בן גוריון למשל.

סגירת מוסדות מיותרים יחסכו מאות מיליארדי שקלים

לאחר עשרות שנות פעילות שגבו מעבר לתרומות גם הון עתק מכספי משלמי המיסים, ניתן לומר כי המוסד הזה ללא ספק מיותר בדיוק כפי שמוסד הנשיאות מיותר לכל הפחות מבחינה כלכלית. כישלונו החרוץ בא לידי ביטוי בין השאר מול ארגוני ה- BDS ומעשי אנטישמיות ששוברים שיאים ברחבי העולם בכל יום מחדש.

רק לאחרונה, שלוש נשים תומכות מוצהרות של ארגון ה- BDS, הצליחו לשכנע את הבוחרים בארה"ב לבחור בהן וכך לחדור לבית הנבחרים האמריקאי ללא כל מחאה. בנוסף, להקת זמר זרה אמורה גם היא ללא כל הפרעה להגיע לתל אביב למרות שהיא מאיימת לעשות מהומות באירוויזיון, אם זה לא יתבטל ברגע האחרון.

ניתן אם כן לסכם ולומר כי מעשי אנטישמיות אינם דבר רנדומלי אלא תופעה הולכת וגוברת, ולצערנו מתמשכת כתוצאה מאי יכולת טיפול ממשית בה, אלא במקרה הטוב על ידי ההנהגה השולטת באותם מקומות.

עולים מגיעים במרץ 2016 (אנדריי ירושלמי)

העולים מגיעים בקבוצות קטנות מאוד, ממש לא צריך את כל הסוכנות היהודית על תקציביה בשביל זה (קרדיט תמונה: אנדריי ירושלמי)

הסוכנות סטתה מתפקידה והפכה למקדמת משפחות חד מיניות

ולראייה, הרצוג שכאמור איש חם ובעל מידות טובות אך תלוש מן המציאות, הכריז כי הסוכנות היהודית תעניק מענקים כהלוואה כביכול של קרוב לחמישים אלף שקלים לזוגות חד-מיניים, לרבות כיסוי תשלום על אבדן עבודה ומימון נסיעה ושהות בחו"ל, על מנת לאתר אם פונדקאית וללוות את התהליך עד שתלד עבורם ילדים.

כלומר, הסוכנות היהודית-ציונית על לא פחות מכ- 1300 איש המועסקים על ידי הארגון המיותר, מבינה כי כשלה במלחמתה באנטישמיות ובין היתר בביטול החרם על עסקים בישראל עקב מיקומם הגיאוגרפי. אולם יחד עם זאת, אין הדבר מונע בעדה מלנצל תקציבי ענק שמן הסתם עקב אוזלת ידה וחוסר הרלוונטיות של הארגון נערמים בקופותיה, לשם מטרות פופוליסטיות שאולי יועילו ליחסי הציבור של הארגון המיושן עם מי יודע מי בעולם.

ודאי כי יש מי שרואים בכך מעשה שמתאים להרצוג, אך שוב – מדובר על הסוכנות היהודית, מה הקשר בין מוסד זה שלא עושה את מה שהוא אמור לעשות לנושא פונדקאות?! ומי מאשר לו להכניס ידו לקופה הציבורית ולקחת תקציבי ענק שיכולים להאכיל מאות ילדים רעבים כפי שדו"ח ביטוח לאומי קובע, או להעניק את התוספת המתבקשת עבור הנכים?

יחד עם זאת, הארגון כנראה בוחר שלא להתייעל ולהמשיך לנצל את כספי הציבור למטרות שלא בטוח כי כללו מסכים לכך ובוודאי שלא רובו. האם זוהי מטרה נעלה שלשמה הוקמה הסכנות היהודית? האם אין על סדר העדיפויות עניינים דחופים יותר?!

"נאורות" או אג'נדה פוליטית חבויה, בעת בחירות?

בעשורים האחרונים הוקמו עוד ועוד ארגוני הסברה שמטרתם דומה לזו של הסוכנות, ועבודתם יש לציין אף יעילה ועכשווית יותר. אך הסוכנות אינה מרפה.

במקום להרים ידיים, להודות בכישלונה הצורב כארגון ולמשוך את ידה מתקציבי ענק, היא בוחרת לפספס את המטרה שלשלמה הוקמה ומתחילה להיראות ולהישמע כמי שמבקשת לרצות קולות פוליטיים ולסטות מן העיקר.

לפני יותר משנה נחשף ב"מעריב" כי הארגון אפשר דרך מערכות המולטימדיה שלו רישום למוסדות המתנגדים למדינת ישראל, ופרסום נוסף העלה כי אחד ממנהליה הבכירים של הסוכנות היהודית בארה"ב, הוא לא אחר מאשר יוצא ארגון "בצלם."

הרי לנו מוסד מדינה נוסף שהפך להיות מיותר בעליל אך ממשיך להתנהל באופן המחטיא את מטרתו המקורית, ומוסיף לפעול ולו בכדי להצדיק את המשך קיומו ותקצובו. בושה, בפרט למדינה שמתבכיינת כי אין לה תקציבים לנזקקים מבין תושביה.

התשובה כי הארגון ממומן מכספי יהודים בחו"ל אינה מרצה. ראשית, משום שמדינת ישראל מתקצבת יותר מכשליש של ההוצאות, כלומר מאות מיליוני שקלים. שנית, עדיין כספי התרומות יכולים היו להיות מנותבים לתושבי ישראל הנזקקים לכך הרבה יותר מאשר מימון של קייטנות יחסי ציבור של המדינה לילדי שמנת אמריקאים כעוד דבר ברשימה שלהם 'לעשות בקיץ.'

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.